عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶
خانه » استان ها » جنوبي » بوشهر » آغاز رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراها
آغاز رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراها

آغاز رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراها

جانشین ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: با پایان نام نویسی از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا بررسی صلاحیت سه هزارو ۳۱۴ نفر از داوطلبان نامزدی انتخابات عضویت در چهارمین دوره شوراها در این استان آغاز شد.

نصرالله شفیعی افزود: کار بررسی صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا برای شرکت در ۴۱۸ حوزه انتخابیه استان بوشهر به مدت ۱۰روز انجام می شود.

وی یادآورشد: از مجموع سه هزارو ۳۱۴ نفر داوطلب در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزارو۱۳۶ نفر مرد و مابقی زن هستند.

شفیعی اضافه کرد: چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۴ خرداد امسال برگزار خواهد شد.

وی گفت: دشتستان با ۷۵۳نفر داوطلب بیشترین و کنگان نیز با ۱۲۸ داوطلب کم ترین شمار افراد نام نویسی در این دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در ۱۰ شهرستان استان بوشهر به خود اختصاص داده اند.

شفیعی یادآورشد: از مجموع سه هزارو ۳۱۴ نفر داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان بوشهر ۳۸۲ نفر مربوط به مرکز استان است که از این شمار ۳۵۴نفر مرد و ۲۸ نفر نیز زن هستند.

وی ادامه داد: از مجموع ۳۸۱ حوزه انتخابیه روستایی تعداد ۳۳۸ روستا به دلیل برخورداری از جمعیت زیر یکهزارو ۵۰۰ نفر، دارای شورای اسلامی سه نفره هستند.

جانشین ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: ۴۳ روستای این استان نیز با جمعیت بالای یکهزارو ۵۰۰ نفر شورای اسلامی با پنج نفر عضو دارند.

شفیعی افزود: ۳۰ شهر استان بوشهر به دلیل جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر دارای شورای اسلامی با پنج نفر عضو هستند.

وی با بیان این که شهرهای خورموج، دیر و دیلم نیز شورای اسلامی هفت نفر دارند یادآورشد: براساس قانون شهرهایی که ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر جمعیت دارند، شورای اسلامی با هفت نفر عضو تشکیل می شود.

شفیعی اضافه کرد: همچنین شهرهای برازجان، کنگان و گناوه نیز به دلیل برخورداری از جمیعت ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی دارای ۹ نفر عضو هستند.

جانشین ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: امسال برای نخستین بار به دلیل افزایش جمعیت مرکز این استان شورای اسلامی بوشهر دارای ۱۱ نفر عضو است.

وی افزود: قانون گذار برای شهرهایی با جمعیت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر تشکیل شوراهای اسلامی ۱۱ نفره را پیش بینی کرده است.

شفیعی یادآورشد: مراحل انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر براساس تقویم ابلاغی از سوی وزارت کشور دراجراست.

انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۴ خرداد امسال به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود./منبع :ایرنا 


اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز