سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » آیین معارفه شهردار کاکی برگزار شد+تصاویر
آیین معارفه شهردار کاکی برگزار شد+تصاویر

آیین معارفه شهردار کاکی برگزار شد+تصاویر

آئین معارفه شهردار جدید کاکی عصر روز دوشنبه با حضورفرماندار دشتی، امام جمعه و سایر مسئولین شهر در سالن کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه رئیس شورای اسلامی شهر کاکی باتبریک هفته بسیج گفت: امام خمینی(ره) می فرماید:« افتخار من این است که خود بسیجی ام»  و این نشان از آن دارد که داشتن روحیه بسیجی وجهادی جهت خدمت به مردم در شهرداریها و همه ادارات ما لازم است، تا با اخلاص،صبر،درایت و متانت کارها انجام شود.هچنانکه شهرداریها نیز با داشتن روحیه بسیجی وجهادی و با کمترین امکانات کارهای بزرگی را انجام داده اند.

سید علی اکبر فاطمی با اشاره به موفقیت مذاکرات ژنو اظهار داشت: فرزندان انقلاب با داشتن روحیه بسیجی، تبعیت از مقام عظمای ولایت و همراهی مردم توانستند در مذاکرات هسته ای موفقیت کسب نمایند که به  آنها خدا قوت می گوئیم و به همه مردم شریف ایران تبریک عرض می نمائیم.

وی  در ادامه بیان داشت: در کار مدیریت آنچه حائز اهمیت است دو مقوله فرصت سازی و فرصت سوزی است.هر کس بتواند از فرصتها و امکانات موجود استفاده بهینه نماید و در مدت زمان بدست آمده موفقیت کسب نماید  و خدمت نماید فرصت سازی نموده در غیر اینصورت فرصت سوزی شده است.

فاطمی با اشاره به متضرر شدن شهرداریها در بحث هدفمندی یارانه ها اظهار داشت:حقیقت مطلب این است که شهرداریها در سالهای گذشته می توانستند با مبلغ ۱۰۰ میلیون چندین کوچه را آسفالت نمایند ولی در حال حاضر این مبلغ گره ای از کار شهرداری نمی گشاید و هدفمندی یارانه ها شهرداریها را دچار مشکلات عدیده ای نمود.ولی نباید نا امید بود ما باید با همین اعتبارات کم،درآمدزایی خود و همکاری دولتمردان خدوم ،همراهی مردم شریف و پرسنل زحمتکش شهرداری و با مدیریت صحیح شهردار محترم جهت توسعه و آبادانی شهرمان تلاش کنیم.

        رئیس شورای اسلامی شهر کاکی  در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شهرداران سابق افزود: بعد از رایزنی های فراوان و تصمیمی که شورای اسلامی شهر کاکی گرفت این فرصت به آقای محمدی نیا داده شد که با تمام موجودیها،موقعیتها و تجارب خود و با حمایت شورا و مردم در راه خدمت خالصانه گام بردارد.

       بعد از ایشان امام جمعه کاکی ضمن تبریک به شهردار جدید از تلاشهای شهرداران گذشته تجلیل کرد و افزود: ما ضمن اینکه هم با شهرداران گذشته و هم با شهردار جدید دوست و رفیق هستیم و حمایت می کنیم اما در عین حال گاهی نیز از آنها سوال می کنیم یعنی مطالبات مردم را بطور جدی می خواهیم.

         حجت الاسلام و المسلیمن محمدی با اشاره مهم بودن داشتن رفتار نیکو و صمیمیت با مردم گفت:دو عنصر اخلاص واز خودگذشتگی خیلی مهم هستند اگر کار برای خدا باشد و اگر صادقانه با مردم رفتار نمائیم خیلی خوب است با اخلاق نیکو و توجیه مردم می شود کارها را به خوبی جلو برد.

ایشان ضمن مهم برشمردن نقش فعالیت ها و امور فرهنگی اظهار داشت: شهرداری و شورا یک مجموعه اجتماعی عمرانی است و یک مجموعه سیاسی نیست و باید برنامه های فرهنگی را در دستور کار بگذارند زیرا یکی از مطالبات ما امور فرهنگی است.

محمدی در پایان بیان نمود:با توجه به وجود مشکلات عدیده شهری از فرماندار محترم انتظار عنایت و همکاری  و توجه بیشتر به منطقه کاکی، پاره تن شهرستان دشتی را داریم.

در ادامه فرماندار دشتی به ایراد سخن پرداخت و گفت:مسئولیت یک امانت الهی است.امانت دارای یک مفهوم وسیعی است و هر کدام از نعمتهای خداوند در اطراف ما یک امانت است. مولا علی (ع) می فرماید:« لکل شی آفت »برای هر شی ای یک آفت وجود دارد برای مدیریت هم آفت فراوان وجود دارد باید طوری رفتار شود که در دام آفت نیفتیم.

سید علی هاشمی با اشاره به لزوم تلاش و رایزنی برای جذب بودجه اظهار داشت: ما در آستانه تدوین بودجه ۹۳ هستیم در چند روز دیگر هیئت محترم دولت بودجه را تقدیم مجلس می کند اگر بخواهیم موفق باشیم بیاییم در مقیاس کوچک تر در شهر خودمان برنامه ریزی داشته باشیم برای اینکه بتوانیم در برنامه بودجه جایگاه پیدا کنیم باید با مجلس ارتباط خوبی داشته باشیم که الحمدالله افتخار می کنیم نماینده محترم مردم شریف شهرستان دشتی نیرویی است کاملا با تجربه و برخاسته از دامن این شهر و از سادات بزرگوار.بنابر این با روحیه ای که ایشان دارد و ارتباط،سابقه خدمتی که دارند می شود همه کمیسیونهای مجلس را شناسایی کرد، هر کمیسیون در چه حوزه ای می تواند  قلم بزند و چه مصوبه ای داشته باشد را شناسایی کرد آن موقع بیائیم یک کمیته ای تشکیل دهیم،شورای اسلامی،دهیاری،بخشداری امام جمعه محترم و مجموعه مدیران بخش.اینها می توانند کمیته هایی را تشکیل دهند که برخاسته از این کمیسیونها باشد.

وی با اشاره به حضور استاندار در شورای اداری شهرستان گفت: برای آسفالت کوچه و معابر کاکی مبلغ ۳۰۰ میلیون تخصیص یافته است.

ایشان ضمن تبریک از حسن انتخاب شورای اسلامی شهرکاکی و تبریک به شهردار جدید بیان داشت: آقای محمدی نیا از نیروهایی است که هم سابقه شهرداری در آبدان وتنگ ارم را داشته ،بخشداری را هم به عنوان نماینده دولت  تجربه نموده و بعد هم ما در فرمانداری دشتی خدمت ایشان بوده ایم.ما راضی به از دست دادن ایشان نبودیم اما اصراری که شورای اسلامی شهر کاکی داشتند و وظیفه ماهم تمکین و همکاری بود و الان هم اعلام می کنم که جهت برداشتن گامهای بلند در جهت توسعه همه جانبه کاکی در کنار شهردار و شورای اسلامی شهرکاکی خواهیم بود.

در پایان غلامحسین محمدی نیا بعنوان شهردار جدید گفت: مبنای کار بنده تعامل با نماینده ارشد دولت در استان،شهرستان و بخش ،تعامل باامام جمعه محترم و سایر ادارات خواهد بود البته با حمایت و پشتیبانی شورا، زیرا شهردار بدون حمایت شورا نمی تواند موفق باشد.

محمدی نیا با اشاره به اینکه تا رسیدن به چهره مطلوب شهری فاصله زیادی داریم افزود: خدمات شهری ، فرهنگی و عمرانی سه وظیفه مهم شهرداریها می باشد  که هر یک موارد مختلفی را در بر می گیرد. مهمترین ماده قانون شهرداریها ماده ۵۵ می باشد هیچ جای قانون نیامده که جمع آوری زباله وظیفه شهرداری می باشد ولی جزء وظایف خدمات شهری محسوب شده است.

شهردار کاکی با اشاره به درخواست امام جمعه کاکی جهت انجام فعالیت های فرهنگی  اظهار داشت:ما انشاء الله در کنار بقیه سازمانهای فرهنگی و با استفاده از نظریات امام جمعه محترم در توان خود به انجام امور فرهنگی می پردازیم.

وی با مهم ارزیابی کردن حقوق شهروندی افزود: مهم ترین مطلبی که از اهمیت خاصی برخوردار است حقوق شهروندی است یعنی شهروندان یک حقوق بر گردن شهرداری دارند و همچنین شهرداری نیز حقوقی بر گردن آنها دارد که اگر این حقوقها متوازن گردد مشکلات کمتر می شود.

محمدی نیا در پایان گفت:شهر کاکی کوچه های خاکی زیادی دارد و ساختار اداری باید ارتقاء یابد انشاالله با همکاری شورا بتوانیم گامهای بلندی برای توسعه شهربرداریم.

در پایان از محمد گنجور سرپرست شهرداری تشکر و حکم شهردار جدید به وی تنفیذ شد

 

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز