انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » سياسي » اخبار کامل ۸ نامزد انتخاباتی در روز ۱۲ خرداد/ واکنش نعمت‌زاده به بوسیدن دست روحانی
اخبار کامل ۸ نامزد انتخاباتی در روز ۱۲ خرداد/ واکنش نعمت‌زاده به بوسیدن دست روحانی

اخبار کامل ۸ نامزد انتخاباتی در روز ۱۲ خرداد/ واکنش نعمت‌زاده به بوسیدن دست روحانی

گزیده‌ای از مهمترین اخبار انتخاباتی کاندیاهای ریاست‌جمهوری و همچنین تغییر و تحولات سیاسی مربوط به انتخابات را در این خبر که به صورت لحظه‌ای بروزرسانی‌می‌شود، بخوانید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آگاهی مخاطبان از اظهارات و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری با توجه به تعدد کاندیداها و همچین برنامه‌های آنان، امری زمان‌گیر است. بر همین اساس خبرگزاری تسنیم در خبری با به روز رسانی لحظه‌ای، روزانه گزیده مهمترین سخنان و اقدامات ۸ داوطلب ریاست‌جمهوری و همچنین مواضع انتخاباتی سیاسیون را منتشر می‌کند.

مهمترین اخبار انتخاباتی ۸ کاندیدای ریاست‌جمهوری در روز یکشنبه (۱۲خرداد) بدین شرح است:

خبر در حال بروزرسانی…

– ۲۱:۲۵:سایت خبری سید‌محمد غرضی آغاز به کار کرد. در این سایت آخرین اخبار، تصاویر و همچنین برنامه‌های انتخاباتی غرضی منتشر می‌شود.


– ۲۱:۱۲: حجت‌الاسلام حمید رسایی در همایش طلاب حامی سعید جلیلی گفته “اکثر مردم وظایف دبیرخانه شورای امنیت را نمی‌شناسند. هر مسئله‌ای که از روند عادی خارج می‌شود، تحت کنترل دبیرخانه شورای امنیت قرار می‌گیرد و با توجه به اینکه در این سال‌ها و به خصوص بعد از سال ۸۸ و جریان خانه‌نشینی احمدی‌نژاد در جلسات شورای امنیت شرکت نمی‌کرد، اداره شورای عالی امنیت ملی بر عهده جلیلی بوده است”.

او افزوده “جلیلی هم تیم و هم برنامه دارد و همچنین اشراف بیشتری به وضعیت و مشکلات کشور دارد و به این مشکلات با دید اجرایی می‌نگرد‌ اما اهل جنجال رسانه‌ای نیست و شخصیت آرامی دارد”. (لینک خبر)


– ۲۰:۵۲: سید محمد غرضی در برنامه “با دوربین”: همه افرادی‌که در دولت‌ها مسئولیت گرفته بودند زحمت کشیده‌اند ولی اصول کشورداری را رعایت نکرده اند. غفلت از موضوع جیب فقرا بزرگترین مسئله‌ای است که باید در آینده به آن نگاه کنیم. چرا که کشور دارای معضلات زیادی است.


– ۲۰:۳۷: حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در همایش طلاب حامی سعید جلیلی در حسینیه قهرودی‌ها: در بین کاندیداها فقری را نسبت به فرهنگ انقلابی حس می‌کنیم، چرا که اگر این فقر را نداشتیم، کاندیداها باید مسابقه می‌گذاشتند تا به مردم نشان دهند نسبت به دیگران انقلابی‌تر هستند.

او مهمترین نیاز کشور را احیای تفکر انقلابی عنوان کرده و گفته “رای آوردن و یا نیاوردن در مقابل ارتقای تفکر انقلابی بر جامعه اهمیت ندارد و در  فرهنگ جامعه باید انقلابی‌گری تقویت شود”.
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داده “مگر می‌توان بدون گفتمان انقلابی‌گری تحولی در اقتصاد و وضع معیشت مردم بوجود آورد؟ اگر عنصر جهاد و انقلابی‌گری را از زندگی حذف کنیم دیگر چه چیزی باقی می‌ماند؟ به خدا قسم مشکلات مردم جز با انقلابی‌گری حل نخواهد شد. (لینک خبر)


– ۲۰:۳۲: علی‌اکبر ولایتی با تشکیل شورای هماهنگی ستادهای چهارگانه (موتلفه اسلامی، جبهه پیروان خط امام  و رهبری، ستادهای پورمحمدی و ستادهای انتخاباتی ولایتی) خود، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را به سمت ریاست این شورا منصوب کرد. (لینک خبر)


– ۲۰:۱۴: ۲۱۵ نماینده مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به شورای نگهبان، از فقهای عادل و حقوق‌دان‌های شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدها در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تشکر کردند. (لینک خبر)


– ۲۰:۱۲: محمد رضا باهنر نایب رییس مجلس عصر در گردهمایی حقوقدانان حامی علی اکبر ولایتی گفته ” احمدی‌نژاد به دنبال سرباز بود و اگر در دولتش احتمال می‌داد که کسی سروان و یا سرگرد شده، بلافاصله او را اخراج می‌کرد”.


– ۲۰:۰۷: سیدمحمد غرضی در برنامه تلویزیونی “با دوربین” گفته “پیشنهاد من این است که به غرضی رأی ندهید ولی به دولتی رأی بدهید که با تورم مبارزه کرده تورم را به صفر برساند”. (لینک خبر)


– ۲۰:۰۶: بیژن نوباه‌وطن نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفته “منطقی‌تر این است که تعداد کاندیداهای ریاست جمهوری به سه یا چهار نفر تقلیل یابد؛ فکر می‌کنم در هفته‌های آخر منتهی به انتخابات به اتحاد میان اصولگرایان حاصل شود.  (لینک خبر)


– ۱۹:۵۷: حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز به خبرنگار خبرگزاری تسنیم در باره نتیجه جلسه امروز این شورا گفته “در جلسه امروز به طور مصداقی نتیجه‌ای‌ حاصل نشد و نتیجه نهایی به جلسه آینده در روز شنبه موکول شد”.


– ۱۹:۴۹: محمدباقر قالیباف در حمع مردم تبریز با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط هیچ جای ناامیدی نیست، اظهار داشته “اگر توفیق خدمت پیدا کنم و شما مردم آذربایجان حماسه سیاسی را رقم بزنید، قول می‌دهم حماسه اقتصادی را محقق کنم”. (لینک خبر)


– ۱۹:۳۹: حجت الاسلام سید رضا تقوی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، درباره زمان اعلام نظر جامعه روحانیت درباره نامزد مورد حمایتش گفته “ان‌شاءالله بعد از مناظره‌های انتخاباتی نظرمان را اعلام خواهیم کرد”. (لینک خبر)


– ۱۹:۲۹: علی‌اکبر ولایتی در جمع حقوقدانان حامی خود، مهمترین ظرفیت ایران برای شکوفا کردن استعدادها را مردم دانسته و گفته “چرا باید متخصصان ما امروز خانه‌نشین شوند؟ معتقدم کسانی که به عنوان وزیر انتخاب می‌شوند، باید اختیارات ریاست جمهوری داشته باشند.

او می گوید “باید بتوانیم از ژنرال‌ها و کارآمدها و افسران جوان و خط‌شکن استفاده کنیم. مردم اگر به دولت ما اعتماد کنند، مطمئن باشند که از قانون تخطی نخواهیم کرد. دولت ما دولت قانون‌مداری است. (لینک خبر)


– ۱۸:۵۷: محمدحسین صفارهرندی مشاور فرهنگی فرمانده‌کل سپاه، وفاداری به مبانی انقلاب، ولایتمداری و کارآمدی را سه شاخصه کاندیدای اصلح دانسته و گفته “انتخاب اصلح به معنای انتخاب شایسته‌ترین فرد از بین شایستگان است”. (ایسنا)


– ۱۸:۵۰: سردار حسین اسلامی جانشین فرمانده کل سپاه، انتخابات در ایران را میدان بروز اخلاق و عمل به قانون و پرهیز از نفرت‌افکنی و جنجال‌آفرینی خوانده و گفته “یکی از راهبردهای دشمن، کاهش سطح مشارکت در انتخابات ایران و تبدیل این فرصت ارزشمند به تهدید است اما خلق حماسه سیاسی، امنیت پایدار را برای ایران به دنبال خواهد داشت”. (نسیم)


– ۱۸:۳۳: سیدمحمد غرضی در رادیو ایران دلیل عدم انسجام‌ اقتصادی و سیاسی در کشور را متزلزل شدن  شخصیت‌های استانی دانسته و گفته “اگر ملت ایران بنده را قابل بدانند من اولین هدفم تثبیت استان‌ها است”. او همچنین در کانون سردفتران اظهار داشته “دعوای امروز ما با آمریکایی ها بر سر نگاه‌ها و آرمان‌هاست. آنها معتقدند همه منافع جهان برای آنها باشد و از اینکه ۱۵ درصد منابع دنیا در اختیار ایران که یک درصد جمعیت جهان است ناراحت است”.


– ۱۸:۳۲: وزارت اطلاعات از کشف شبکه خرابکاری‌ خبرداد که قصد داشته تعدادی از افراد شاخص مذاهب و اقوام را ترور و با انتشار شب نامه‌های تفرقه‌افکن در محل، جنایات خود را به دیگر اقوام و مذاهب و یا به برخی نهادهای کشور منتسب کند. (لینک خبر)


– ۱۸:۱۶: آیت‌الله شبستری امام جمعه تبریزی در دیدار محمدباقر قالیباف گفته “امیدواریم عزیزانی که دولت آینده را تشکیل خواهند داد، در بهبود معیشت مردم  و بهبود موقعیت ایران در مسائل بین‌المللی موفق باشند”.

اوی می‌گوید “دولت آینده باید قوی و از هرجهت ولایتمدار باشد؛ هماهنگی کامل بین قوا هم مساله مهمی است تا از این راه، مشکلات کشور در سریع‌ترین زمان ممکن حل شود”. (لینک خبر)


– ۱۷:۳۰: حسین فدایی در پایگاه افسران: ‬‫جمع بندی جمعیت ایثارگران به سمت حمایت از آقای حداد است. او معتقد است “آقای هاشمی و آقای خاتمی از یکی از نامزدها حمایت می‌کنند که بتوانند به مرحله دوم راه پیدا کنند”. (نسیم)


– ۱۷:۲۸: سعید جلیلی در جمع مردم جیرفت بسیاری از مشکلات کشور را در عدم توزیع صحیح ثروت برشمرده و گفته “اگر امروز برخی از مردم جنوب کرمان هنوز در کپر زندگی می‌کنند، دلیل وجود عدم توازن در توزیع منابع است”.

او از ۱۲ گام دولتش برای ایجاد حماسه اقتصادی گفته و افزوده “توجه به تولیدات کشاورزی و صنعتی به منظور افزایش میزان تولیدات و اشتغال زایی و کارایی اولین گام در این راستا است”. (لینک خبر)


– ۱۷:۲۰: با حضور وزیر کشور و رئیس سازمان صدا و سیما مناظره نامزدها در هیئت اجرایی مرکزی انتخابات مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه روند تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و نحوه و کیفیت مناظره‌ها در رسانه ملی مورد بررسی، گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.


– ۱۷:۰۹: هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان که در آن محسن رضایی حضور داشت قرار بود ساعت ۱۵:۴۵ تهران را به مقصد گرگان ترک کند ولی پس از ۲۰ دقیقه پرواز به دستور خلبان مجددا به فرودگاه مهرآباد تهران بازگشت. این هواپیما پس از رفع نواقص فنی ۴۰ دقیقه‌ای دقایقی پیش تهران را به مقصد گرگان ترک کرد.

قرار است تا ساعاتی دیگر در جمع مردم استان گلستان در سالن نهارخوران گرگان و شامگاه یکشنبه در مسجد شکوهی شهرستان سازی آخرین برنامه انتخاباتی خودرا به اطلاع مازندران برساند. (لینک خبر)


– ۱۷:۰۶:غلامعلی حدادعادل فردا در جمع اساتید دانشگاه علوم تحقیقات تهران و مردم قم سخنرانی می‌کند.او  ساعت ۱۴ در جمع اساتید دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واقع در پونک سخنرانی خواهدکرد و بعد از آن عازم قم خواهد شد. حداد عادل پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسن عسگری(ع) قم در جنب حرم حضرت معصومه(س) سخنرانی خواهد کرد. (لینک خبر)


– ۱۷:۰۵: غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم می گوید “پیش‌بینی می‌‌شود، حدود ۱۰۰ هزار نفر از دانشگاهیان در برگزاری انتخابات فعالیت کنند.

او گفته “دانشگاهیانی که در هیئت‌های اجرایی هستند، در شمارش آراء نقش ویژه‌ای خواهند داشت”.


– ۱۷:۰۳: آیت‌الله خزعلی در دیدار سعید جلیلی با تحسین رفتار شورای نگهبان در تایید صلاحیت‌ها گفته “من همان روز اول اعلام صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان گفتم که من آقای جلیلی را انتخاب کردم. به همه دوستان هم بحمدالله اعلام کردم که من منتخبم آقای جلیلی است، چون شما پشتیبان ولایت فقیه هستید. مجالسی هم خدمت شما رسیده بودم و خیلی دوست داشتم شما را” (لینک خبر)


– ۱۶:۵۸: علی‌اکبر ولایتی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا جامعه مدرسین شما را به عنوان گزینه نهایی اصولگرایان معرفی کرده است، گفته “نمی‌دانم؛ من هنوز بیانیه جامعه مدرسین را ندیده‌ام و منتظر هستم بیانیه‌ای صادر شود.

او اظهار داشته “مناظرات می‌شد که بهتر برگزار شود، اما بالاخره مسئولان صداوسیما نیز تلاش‌های خود را کردند و اعلام آمادگی کردند که حاضرند روش را اصلاح کند؛ تصور می‌کنم روش بعدی مناظرات مقداری متفاوت باشد”. (لینک خبر)


– ۱۶:۴۹: محمدرضا عارف در بیانیه‌ای گفته “از برخورد امنیتی، با جوانانی که در حوزه فعالیت‌های انتخابات فعال‌اند و قصد خلق حماسه‌ای سیاسی دارند، بسیار متاسف هستم”. (لینک خبر)


– ۱۶:۴۲: آیت الله قرهی رئیس حوزه علمیه امام مهدی(ع) با گلایه و غیراخلاقی دانستن عمل ستادهای تبلیغاتی برخی کاندیداها در نسبت دادن حمایتش از کاندیدایی خاص، گفته “من تا امروز هنوز فردی را انتخاب نکرده‌ام. هرکس ولو لحظه‌ای تصور کند کسی شده است، همان لحظه، لحظه سقوط اوست”. (لینک خبر)


– ۱۶:۲۱: محمدرضا عارف فردا با سفر به استان‌های قزوین و زنجان، سفرهای استانی خود را آغاز می‌کند.


– ۱۶:۱۸: رشید قانعی مسئول ستاد مقاومت رمز پیشرفت گفته”حامیان سعید جلیلی ساعت ۱۸ امروز (یکشنبه) با حضور در چهار راه ولیعصر تهران ‌به حمایت از گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت می‌پردازند”. (فارس)


– ۱۵:۵۷: مستند تلویزیونی علی‌اکبر ولایتی با عنوان “ایران من، ای وطن” توسط حامد عنقا رئیس کارگروه هنری وی طراحی و اجرا شده است. مشاور اجرایی این پروژه محمد حسن لطیفی، مشاور پروژه جمال شورجه، مدیر تصویربرداری سیروس عبدلی، مدیر صدا امیر حاتمی و تدوین آن برعهده امیرشیبان خالقی است. (لینک خبر)


– ۱۵:۴۴: محمدتقی سهرابی مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما درخصوص اظهارات امروز عارف مبنی بر تماس تلفنی ضرغامی با وی و عذرخواهی از عارف، گفته “مطلبی که آقای عارف تحت عنوان عذرخواهی رئیس سازمان صدا و سیما مطرح کرده، کذب است”.


– ۱۵:۳۶: مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود و از حامیان محمدباقر قالیباف در مجلس شورای اسلامی گفته “بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس به طور علنی برای قالیباف کار می‌کنند و تعداد دیگری از نمایندگان به صورت غیرعلنی مشغول فعالیت برای وی هستند”.(فارس)


– ۱۵:۲۲: آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن تکذیب حمایت جامعه مدرسین از ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری گفته “تعدادی از اعضای جامعه مدرسین در جلسه فوق‌العاده‌ای نظرشان را در مورد کاندیدای مورد نظرشان در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند که در همین جلسه و جلسه قبل از آن گفته شد که این نظر اعضا است. او می‌گوید “نظر نهایی جامعه مدرسین به دوسوم آرا نیاز دارد، بنابراین این نظر، نظر جامعه محسوب نمی‌شود”.


– ۱۵:۱۶: خبرنگار تسنیم گزارش داده که علی‌اکبر ولایتی در جمع خبرنگاران در مرکز ملی فضای مجازی گفته “آنهایی که می‌گویند ظرف دو سال می‌توانیم مسئله اقتصاد را حل کنیم، جواب مشکلات امروز مردم را چه می‌دهند؟”

ائ که معتقد است مشکلات مردم را تقسیم‌بندی کرده است، می‌افزاید”وقتی طی یک روز گوشت ۲۰ درصد گران می‌شود و یا در دو ماه قیمت حبوبات ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد، اگر همین روال ادامه یابد، باید یک تصمیم فوری گرفت. چرا که مردم به صورت فوری چاره می‌خواهند”.  (لینک خبر)


– ۱۵:۰۹: سیدمحمد غرضی در دیدار با جمعی از دانشجویان گفته ” من و هاشمی تا سال ۷۶ مثل یک مرید و مراد محکم در اموری مانند جنگ ومسائل کشور در کنار یکدیگر بودیم و به هم نزدیک بودیم، اما در اداره کشور مانند مسئله فروش نفت و مسائل دیگری از این دست، با هم درگیر بودیم.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا برنامه مدونی برای اداره کشور دارید، می‌گوید “در حال حاضر ۲۲ میلیون مصرف‌کننده گاز در کشور وجود دارد که بخش عظیم امورات آنها را بنده انجام داده‌ام و  ۱۰۵ شبکه تلفنی داریم که برنامه‌ریزی‌های آنها را انجام داده‌ام و برنامه‌ریزی نرم‌افزاری و محکمی پشت این مسائل وجود داشته است. من مانند بقیه نیستم که یک کتاب چاپ کنم و آن را به شکل برنامه ارائه دهم”. (لینک خبر)


– ۱۴:۴۳: محمدرضا عارف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع اصناف و بازاریان تهران گفته “نرخ مالیات در گذشته ۵۶ درصد بود و ما آن را به ۲۵ درصد رساندیم. این کار برای این انجام شد که سیستم مالیاتی شفاف شود و مالیات‌دهندگان براساس درآمدهایشان مالیات پرداخت کنند”.

او می گوید “قرار شد مالیات بر ارزش افزوده از مصرف‌کننده نهایی دریافت شود. بر اساس این قانون نباید از کالاهای مصرفی مالیات بر ارزش افزوده دریافت شود”. (لینک خبر)


– ۱۴:۳۲: علی‌اکبر ولایتی در دانشگاه شهید بهشتی  با اشاره به اینکه همکاری اکو و D8 در زمان تصدی او در وزارت خارجه پایه‌گذاری شد و راه ترانزیت شمال و جنوب توسط وزیر خارجه هندوستان دنبال می‌شده استف گفته ” ما آماده‌ هستیم که در این موضوع با آنها همکاری و سرمایه‌گذاری کنیم و پروژه توسعه راه را ادامه دهیم. چرا که اگر این اتفاق بیفتد زمان سفر از بمبئی تا پترزبورگ ۴۰ درصد و هزینه سفر ۳۰ درصد کاهش می‌یابد”.

او درباره مسئله هسته‌ای نیز می گوید “مسئله هسته‌ای باتلاش قابل حل است و ما از حقوق هسته‌ای خود و غنی‌سازی در کاربرد انرژی هسته‌ای به صورت صلح‌آمیز در چارچوب NPT صرفنظر نمی‌کنیم و اگر در این زمینه گفت‌‌وگوها با کیفیت و مدبرانه باشد، از این پیچ سر راه خود عبور می‌کنیم. (لینک خبر)


– ۱۴:۲۸: مهمترین محورهای سخنان نعمت‌زاده رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در خبرگزاری تسنیم:

* همه ما به عنوان علاقمندان این آب و خاک باید سعی کنیم انتخاب اصلح داشته باشیم. البته به خاطر تعدد کاندیداها برای مردم این امر دشوار است.

* توانایی حسن روحانی از بقیه کاندیداها بیشتر است.

* در پاسخ به ایسنا راجع به مناظره و تغییر رای روحانی: آنچه به ما منتقل شد از ۲ گروهی که نظرخواهی کرده بودند، یکی جامعه ۴ و اندی هزار و دیگری ۱۵ هزار نفره، روحانی در ردیف اول و قالیباف در رتبه دوم بود.

* در پاسخ به تسنیم: آنهایی که علاقمندند یکی از بین عارف و روحانی پیروز شوند خواهان کنار رفتن یکی به نفع دیگری هستند. ولی این تصمیم به عهده آقایان است و کسی نمی‌تواند به جای آنها تصمیم بگیرند.

*درباره حواشی جماران باید بگویم پیش بینی برنامه خوبی کرده بودیم اما چند نفری شعارهایی داده بودند و همکاران ما که مسئول جلسه بودند، به تغییر شعارها دعوت کرده بودند. بعضی‌ها گوش دادند و بعضی نه. بعد از صحبت دکتر وقتی مردم پخش شده بودند ظاهرا تعدادی از افراد از جمله مسئول کمیته جوانان ستاد ما بازداشت شد که ما اقدام کردیم.

* درباره معرفی اعضای اصلی کابینه هیچ تصمیمی گرفته نشده است. طبعاً اینکار موارد مثبت دارد و البته اگر درست انتخاب نشوند، موارد منفی هم می‌تواند داشته باشد. دکتر روحانی هنوز تصمیمی برای این مورد نگرفته است.

*بحث مناظره نمایندگان روحانی و جلیلی شایعات و نظرات افراد است و هیچ چیز تایید شده و مصوبی وجود ندارد.

* در پاسخ به سوالی راجع به عکس بوسیدن دست حسن روحانی توسط یک فرد در حاشیه نشست روحانی: ازدحام زیادی از خبرنگاران بود و به ناگاه فردی رسید که هیچکس او رانمی‌شناخت. این کار را من زشت می‌دانم. پدرم می‌گفت پسرم حتی دست بزرگان دین را نبوس. من فقط یکبار دست امام را بوسیدم چون ابهت ایشان من را گرفت و خودم را گم کردم.


– ۱۳:۰۶: محمدباقر قالیباف در جمع مردم ارومیه اظهار داشته “به ازای هر یک میلیارد دلار می‌توانیم صدهزار شغل ایجاد کنیم، اما امروز با درآمد ۶۰۰ میلیارد دلاری، آمار بیکاری افزایش یافته که این مسئله نشان‌دهنده سوء تدبیر و سوء مدیریت است”.

او قول داده ظرف دو سال به این سوء مدیریت‌ها و نابسامانی‌ها پایان دهد تا یک سرمایه‌گذار و روستایی احساس کند که آینده روشن و برنامه مدونی دارد.

قالیباف می گوید “در ۴ سال گذشته هیچ پروژه‌ای در شهرداری تهران به دلیل پول متوقف نشده است؛ مناطق محروم در شهر تهران، رشد چند برابری نسبت به مناطق برخوردار داشتند و همه پروژه‌ها از مناطق محروم آغاز شده است”. (لینک خبر)


– ۱۲:۴۳: غلامحسین الهام معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور گفته “امروز گفته می‌شود ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که نگوید من اختیار ندارم و نمی‌گذارند و چوب لای چرخ می‌گذارند. اتفاقاً ویژگی احمدی‌نژاد این است که چوب‌هایی که دیگران لای چرخ دولت می‌گذارند را خارج کرده و پرشتاب کار کرده است”.

او افزوده “در مرحله‌ای قرار داریم که دائم به دنبال این هستند که توانمندی‌ها و کارهای انجام شده در این دولت را مخدوش نشان بدهند و این در حالی است که همان افراد به ادامه همین مسیر اعتراف می‌کنند. مثلا می‌گویند مسکن مهر یا هدفمندی و سهام عدالت و موارد مانند آنها را ادامه می‌دهیم. باید از آنها پرسید اگر اینها کارهای غیرکارشناسی و غلط است، چرا می‌خواهید آنها را اجرا و پیگیری کنید؟ (لینک خبر)


– ۱۲:۳۸: غلامعلی حدادعادل در مرکز ملی فضای مجازی به تشریح برنامه‌های خود پرداخته و گفته “در مجلس هفتم بنده تاکید داشته که نمایندگان از اینترنت و رایانه استفاده کنند، چرا که قبل از آن تمام طرح‌ها و لوایح به صورت کاغذ در اختیار نمایندگان بود و همواره سطل‌های کنار نمایندگان مملو از کاغذ بود، بنابراین به برکت فضای مجازی اکنون میزان کاغذی که برای این موضوع استفاده می‌شود، یک‌صدم گذشته است”.

او ‌اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای را عامل ضربه‌زدن به بنیان خانواده در جهان اسلام و کشورهای آسیایی دانسته و اظهار داشته “تمام این کارها برای این است که ریشه مقاومت را در کشورهای اسلامی بسوزانند. نباید اجازه دهیم این تبهکاران تحت عناوین دروغین به نیات خود برسند؛ باید فضای مجازی را که می‌تواند یک تهدید باشد، به یک فرصت تبدیل کنید.

حدادعادل “کار حکومت را این دانست که در قضیه محتوا کمک کند و از امنیت اخلاقی و سیاسی در فضای مجازی و جامعه مراقبت کند. همچنین باید زیرساخت‌ها را به نحوی تامین کند که کشور نیازمند بیگانه نباشد”. (لینک خبر)


– ۱۲:۲۳: ستاد انتخاباتی حسن روحانی درباره حاشیه‌های سخنرانی وی و اغتشاشاتی که صورت گرفته بود، گفته “ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی هرگونه رفتار هنجارشکنانه و خیابانی را قویاً محکوم کرده و همه دوستداران اندیشۀ اعتدال را به رعایت قانون و صبر و آرامش دعوت می‌کند”. (لینک خبر)


– ۱۲:۱۷: حجت‌الاسلام حسن روحانی در اولین سفر استانی خود فردا (دوشنبه) به اهواز سفر می‌کند و در جریان این سفر با نماینده ولی فقیه در اهواز و نخبگان این شهر دیدار خواهد کرد. (لینک خبر)


– ۱۲:۲۰: مهمترین محورهای نشست خبری محمدهادی زاهدی‌وفا مسئول تدوین برنامه‌های اقتصادی سعید جلیلی:

* نکته بنیادین که رویکرد جلیلی را متفاوت می‌کند، رویکرد تاکید بر گفتمان انقلاب اسلامی است.

* درکوتاه مدت باید تلاش کنیم قاعده تصمیم گیری در اقتصاد را به یک ثبات برسانیم و سپس الگوها و دیدگاه های مورد نظر را در چارچوب قانون اساسی و قوانین مجلس و برنامه های ۵ساله و بودجه پیش ببریم.

* در اقتصاد مقاومتی باید بتوانیم نوسانات و شوک‌های خارجی به اقتصاد را جبران و نقاط تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

* مشکل اساسی این است که ساختار نظام تصمیم گیری و اداره و مدیریت اقتصاد تاکنون ناتوان بوده که از ظرفیت های کشور استفاده کند.

* از طراحان اصلی هدفمندکردن یارانه‌ها بودم. منطق طرح آنقدر قوی بود که آنها که در ابتدا مخالفت می‌کردند بعدا از آن حمایت کرده و حتی در اجرا کمک کردند.

* نگرانیم کسانی که اقتصاد را به شعارهای پرطمطراق تبدیل می‌کنند،بعدا با این شعارها سیاسی عمل کنند. اقتصاد را نباید به بازی سیاسی تبدیل کرد.

* علت نوسانات اقتصادی در یکسال گذشته عمدتا ناشی از نوسانات نرخ ارز بود. اگر بخواهیم نوسانات اقتصادی را درکوتاه مدت نداشته باشیم اولین سیاست کنترل نرخ ارز و ثبات در متغیرهای اقتصادی است که باید دنبال شود.

*یک بشکه نفتی که ۱۰۰ دلار می‌فروشیم در دنیا ۱۳۰۰ دلار ارزش افزوده ایجاد می‌کند. چیزی که میشود ۱۳۰۰ دلار ارزش افزوده داشته باشد به ۱۰۰ دلار می‌فروشید و بعد کالاها را با چند برابر قیمت وارد می‌کنیم!

*در اوایل ۸۵ هزینه تمام شده برای یک کیلیومتر آزاداره ۱ میلیارد بود. هزینه اتوبان قزوین رشت، کیلیومتری ۳میلیارد تومان شد. متاسفانه برخی جاها شاهد مدیریت های پرهزینه و مصرفی هستیم.

*نظام مالیاتی ما عادلانه نیست. الان فرار مالیاتی زیاد داریم. در بسیاری از کشورها نسبت مالیات به بودجه بالای ۱۰۰ درصد است.

*عدم هماهنگی بین سیاست های ارزی و مالی و پولی از جمله مهمترین ضعف‌های کشور است.

*اگر نقدینگی به سمت تولید برود، دیگر در بازارهای موازی مردم به دنبال حفظ قدرت خود نیستند به همین خاطر طی سالهای گذشته کسی دنبال خرید سکه و ارز نمی‌رفت.


– ۱۲:۰۴: علی اکبر ولایتی در حاشیه مراسم  پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، از انتظار برای نظر جامعتین و تعیین‌کننده بودن اتین نظر گفته و اظهار داشته “هر چه که جامعتین بگویند، مورد اطمینان ما است و قویترین مرجع در تصمیم‌گیری‌های عملی و سیاسی بخصوص در انتخابات، علما هستند. (لینک خبر)


– ۱۲:۰۲: خبرنگار تسنیم گزارش داده، غلامعلی حدادعادل در جمع خبرنگاران گفته “ما ۳ نفر هستیم با ۳ گذشته تحصیلی و مدیریتی و دیدگاه‌های متفاوت؛ اما اختلاف دیدگاه‌های ما به اندازه‌ای نیست که ما را از دایره اصولگرایی خارج کند. ما با توافق یکدیگر در عرصه تبلیغات انتخابات شرکت کردیم؛ و ضرورتی ما را دور هم جمع کرد تا ائتلاف تشکیل دهیم و تصمیم بگیریم که ۲ نفر کنار بروند و یک نفر باقی بماند، اما آن ضرورت در حال حاضر احساس نمی‌شود”.(لینک خبر)


– ۱۱:۵۸: خبرنگار تسنیم گزارش داده که  محمدرضا عارف در حاشیه حضورش در ایستگاه متروی حقانی در جمع خبرنگاران،‌ گفته “روز گذشته ضرغامی با من تماس گرفت و ضمن عذرخواهی گفت که قرار شده است تا بخش‌های دوم و سوم از مناظره‌ها حذف شود”. (لینک خبر)


– ۱۱:۵۳:حجت‌الاسلام حسن روحانی در برنامه رادیو ورزش، با تاکید بر اینکه “امروزه ورزشکاران بسیاری در نسل جوان ما تاثیرگذارند، حتی راه رفتن، آرایش موی سر، لبخند زدن و لباس پوشیدن آنان می‌تواند الگو باشد”، گفته “دولت باید از تصدی‌گری و انحصارطلبی خود را کنار بکشد و امور را به بخش‌های مردمی واگذار کند”.

او می‌گوید “حسیاست نباید عمودی باشد، باید افقی باشد، باید زمینه بروز همه استعدادها را فراهم کنیم و فرصت‌هایی برابر به همه بدهیم، حتی به روستایی‌ها و افرادی که در شهرهای دور ساکن هستند، به همه آنها فرصت دهیم و بهترین استعدادها را برگزینیم”. (لینک خبر)


– ۱۱:۳۸: محمدباقر قالیباف در جمع فعالان اقتصادی در عرصه صنعت و تجارت در اتاق بازرگانی استان ارومیه از لزوم تولید ثروت، قدرت، معنویت و منزلت گفته و افزوده “هر کدام از این ۴ وجه لنگ بزند با مشکل مواجه خواهیم شد.او معتقد است کشور به سبک ۶۰،۷۰ سال گذشته اداره می‌شود، می‌گوید “ما می‌توانیم کشور را با بخش خصوصی اداره کنیم، در دولتم ظرف ۶ ماه دولت می‌فهمد که باید در کجا ورود کند و کدام قسمت‌ها را به بخش خصوصی بدهد، به نظر من سرآمد همه اینها باید به گونه‌ای باشد که دولت کوچک و چابک شود. (لینک خبر)


– ۱۱:۳۳: استاندار تهران گفته “تبلیغات کاندیداها در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ممنوع است”.


– ۱۱:۱۸: سعید جلیلی ساعت ۱۰:۳۰ فردا (دوشنبه) با اساتید دانشگاه و دانشگاهیان در تالار علامه امینی دانشگاه تهران دیدار خواهد داشت.


– ۱۱:۲۱: نشست خبری محمد رضا نعمت زاده رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی امروز در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.


– ۱۱:۱۵: چهارمین قسمت کلیپ تصویری ۲۴*۲۴ با موضوع مرور اخبار ۲۴ ساعت گذشته انتخابات ریاست‌جمهوری منتشر شد. (لینک خبر)


– ۱۰:۵۵: خبرنگار تسنیم گزارش داده که غلامعلی حدادعادل در جمع فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، اصول کارش را اعتقاد به استفاده از دانش تخصصی و تجربه افراد دانسته و گفته “اگر من رئیس‌جمهور شود و به استان‌ها سفر کند، هیچ‌گاه برای اینکه مردم برایم هورا بکشند بودجه استانی را سه برابر نمی‌کند. به حدود و اختیارات ریاست‌جمهوری واقف است و می‌داند که تصمیمات رئیس‌جمهور چه عواقبی برای کشور خواهد داشت. (لینک خبر)


– ۱۰:۵۰: دفتر سید محمد خاتمی با صدور اطلاعیه‌ای گفته “خاتمی در مورد هیچ یک از نامزدهای موجود نفیاً یا اثباتاً اظهار نظر نکرده است”.


 -۱۰:۰۵: غلامعلی حدادعادل در حاشیه نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران، گفته که تا آخر خواهد ماند.

او در پاسخ به این سوال که تکلیف ائتلاف سه‌گانه و تعهدات چه می‌شود، می‌گوید “ما از این بابت نگرانی نداریم و الان هم هر سه نفر ما هستیم. درخصوص شکستن آرا هم باید بگویم که معتقدم مشکلی پیش نمی‌آید”. (لینک خبر)


– ۹:۴۵: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با ارسال نامه‌هایی به ۸ کاندیدای ریاست جمهوری از آنها خواسته است برنامه خود را برای حضور در  نشست‌ بررسی برنامه‌های کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ارسال کنند.


– ۹:۳۹: محمد محمدرضایی رییس ستاد مشترک اقوام ایرانی که پیشتر از تلاش برای کناره‌گیری عارف به نفع حسن روحانی خبر داده بود، امروز از نتیجه‌گیری ستاد مشترک اقوام ایرانی گفته و افزوده “ستاد با درک شرایط و مقتضیات روز و عنایت به ساختار قدرت در ایران به این نتیجه رسیده است که پس از عدم حضور آقای هاشمی رفسنجانی و دعوت ایشان به حفظ آرامش و حضور حماسی در انتخابات، حمایت از آقای روحانی را در دستور کار خود قرار دهد”. (فارس)


– ۹:۴۵: محمد رضا عارف با مترو به جمع بازاریان تهران می‌رود و به صورت چهره به چهره با بازاریان تهران گفت‌وگو می‌کند.


– ۹:۴۰: محمدباقر قالیباف دقایقی پیش وارد شهر ارومیه شد. او گفته “این شهر او را به یاد شهیدانی همچون باکری می‌اندازد که از همسنگرانش  بودند”. دیدار با امام جمعه ارومیه، اتاق بازرگانی این شهر و سخنرانی در جمع مردم از برنامه‌های قالیباف در سفر به آذربایجان غربی است. (لینک خبر)


– ۹:۰۷: سیدمهدی هاشمی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اتحاد کاندیداهای اصولگرا را موجب کمتر شدن دغدغه‌های مردم در پای صندوق‌های رای دانسته و گفته “مردم اگر با دغدغه کمتری پای صندوق‌های رای حاضر شوند، بیشتر تمرکزها بر جلب مشارکت بالای مردم معطوف می‌شود”. (لینک خبر)


– ۸:۵۰: ستاد تداوم دولت مردم  با صدور بیانیه‌ای گفته “ستاد تداوم دولت مردم، دکتر سعید جلیلی را که سال‌هاست در سنگرهای مختلف جبهه گفتمان انقلاب اسلامی به مجاهدت پرداخته، و دارای بینش دینی و انقلابی، منش متواضع و مردمی، مخالفت مبنایی با اشرافیت و فساد و تبعیض، اعتقاد عمیق به جمهوریت نظام اسلامی و اداره کشور با ظرفیت‌های مردمی، آرمانگرا و مقاوم است را بهترین گزینه برای ریاست جمهوری و پیشبرد آرمان‌های انقلاب در این دوره می‌داند. (لینک خبر)


– ۸:۰۵: امروز، سیدمحمد غرضی  ساعت ۲۰ در برنامه “با دوربین” تلویزیون با مردم سخن می‌گوید.غلامعلی حدادعادل ساعت ۲۲:۴۵ ‌به مدت ۴۵ دقیقه در برنامه زنده گفت‌وگوی ویژه خبری و محسن رضایی ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه جهانی جام جم به سؤالات ایرانیان خارج از کشور پاسخ می‌دهند.

پخش تکرار مستند تلویزیونی یا تولید یک مستند رادیویی نیم ساعته محمدرضا عارف ساعت ۸:۳۰، علی‌اکبر ولایتی ساعت ۹:۳۰ و سیدمحمد غرضی ساعت ۱۷:۳۰ پخش می‌شود. همچنین حجت‌الاسلام روحانی ساعت ۹ صبح در برنامه رادیو ورزش به تشریح دیدگاه‌های خود و پاسخ به سوالات می‌پردازد. (لینک خبر)


– ۷:۲۴: مبانی، اصول و راهبردهای تحولی دولت  تقوا و تدبیر غلامعلی حدادعادل منتشر شد.این برنامه به منظور تلاش برای پیشرفت و عدالت متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی و در شأن ملت ایران، و همچنین ارائه برنامه مدون برای رفع مشکلات مردم در حوزه های مختلف، مبانی، اصول و راهبردهای تحولی تنظیم شده است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز