شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » از تجمع غیرقانونی دلواپسان بوشهر تا برخورد قاطع مسئولان
از تجمع غیرقانونی دلواپسان بوشهر تا برخورد قاطع مسئولان

از تجمع غیرقانونی دلواپسان بوشهر تا برخورد قاطع مسئولان

اجرای شب گذشته گروه موسیقی سنتی لیان در زادگاهش بوشهر با تجمع غیرقانونی دلواپسان به لغو سانس اول این برنامه و برخورد قهرآمیز پلیس با این رفتار منجر شد. ضمن اینکه محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی لیان ضمن تقدیر از حمایت مسئولان استانی و نیروی انتظامی، اعلام کرد: ادامه کنسرت طی روزهای بعد مقدور نیست.

  • حبیب حسینی

اجرای شب گذشته گروه موسیقی سنتی لیان در زادگاهش بوشهر با تجمع غیرقانونی دلواپسان به لغو سانس اول این برنامه و برخورد قهرآمیز پلیس با این رفتار منجر شد. ضمن اینکه محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی لیان ضمن تقدیر از حمایت مسئولان استانی و نیروی انتظامی، اعلام کرد: ادامه کنسرت طی روزهای بعد مقدور نیست.

این حاشیه ها که از روزهای پیش به شکلی ساماندهی شده در برخی رسانه های منتسب به اصولگرا دنبال می شد، از همان زمان زمزمه ی لغو اجرای برنامه را به گوش می رساند، اما با قول مساعد مسئولان مربوطه، شهروندان و هنردوستان بوشهری به اجرای این کنسرت آن هم پس از سالها امیدوار بودند.

با این حال بعد از ظهر جمعه دلواپسان در اقدامی غیرقانونی مقابل سالن محل برگزاری این کنسرت تجمع کرده و بعد هم با برپایی نماز مقابل آن، اجازه ورود مردمی که بسیاری از آنها همراه خانواده بلیط برنامه را خریده بودند به سالن ندادند تا سانس اول لغو شود.

این حرکت می رفت تا بازهم حکایت تلخ برتری و چربیدن قدرت بی قانونی بر قانون در خصوص کنسرت های موسیقی را تکرار کند، اما با ورود استاندار، معاون سیاسی امنیتی وی، قاطعیت فرماندار بوشهر و ورود جدی تر نیروی انتظامی، با رفتار غیرقانونی تجمع کنندگان برخورد شده و با پراکنده کردن آنها، زمینه برگزاری سانس دوم کنسرت فراهم شد.

به هرحال، آنچه حاضران در شامگاه جمعه مشاهده نمودند این بود که عده ای اقلیت با توسل یا بعبارت بهتر سوءتوسل به واژگان ارزشی و دینی جمع کثیری از شهروندان و هموطنان مسلمان بوشهری و علاقمندان به هنر این دیار را متهم به بی دینی نموده و خواستار لغو این کنسرت که دارای مجوز بود شدند.

این عده که گمان می برند قرائت آن ها از دین تنها قرائت صحیح از آموزه های رهایی بخش رسول عطوفت و مهربانی است، هر روز به بهانه ای سفره ی دلواپسی خویش را پهن می سازند و از نمد قانون گریزی و هنجار شکنی ها، کلاهی می بافند و متاسفانه تاکنون آن گونه که می باید پاسخ قاطعی در برابر چنین رفتاری دریافت نکرده اند.

اما خوشبختانه مسئولان سیاسی، انتظامی و امنیتی استان بوشهر در اقدامی قابل تحسین مقابل بی قانونی این گروه ایستاده و با پراکندن آنها، ضمن اینکه زمینه برگزاری کنسرت در سانس دوم را فراهم کردند، به این اقلیت نیز یادآور شدند دیگر بنا نیست با رفتارهای غیرقانونی آنها مماشات شود و این گروه نیز واقعا اگرد درد دین داشته و نظام را قبول دارند، برای برپایی تجمع راه قانونی را در پیش بگیرند.

به هرحال در این سالها تجمعاتی از این دست در بوشهر کم نبوده و متاسفانه مسئولانی هم بر مناصب و دستگاههای تصمیم گیر قرار داشته اند که با کوچکترین اخم اینان، پشت شان به لرزه افتاده و در برابر آنچه براساس روال قانونی و سخت گیری های مرسوم طی شده و مجوز گرفته، عقب نشینی نمودند، طوری که مردم این شهر بارها از لغو کنسرت های موسیقی، نشست و یادواره های فرهنگی و جلسات سیاسی گروههای قانونی متاسف شده اند.

بعید است آنهایی که تجمع جمعه شب را راه انداختند ندانند که یک گروه موسیقی، بر اساس قوانین جمهوری اسلامی مراحل سختگیرانه کسب مجوز برای برگزاری یک کنسرت را اخذ کرده و در فرایندی قانونی، نه در زیر زمین و فلان باغ مخفی بلکه در یک سالن عمومی و در حضور ناظران و مأموران قرار بوده برای مردم کنسرت برگزار کند!

ضمن اینکه باید گفت آیا راهی که قانون برای ابراز مخالفت با یک کنسرت مشخص کرده این است که عده ای سرخود جلوی در سالن را بگیرند و در آنجا شعار داده و نماز جماعت بگزارند و برنامه قانونی را به هم بریزند؟!

کسانی که مدام خود را ارزشی می خوانند و قانون را زیر پا می گذارند، این کلمات رهبر انقلاب را بخوانند: “بى‌قانونى ارزش نیست، بر طبق مقررات عمل کردن ارزش است” (لینک منبع) و صدها جمله و توصیه دیگر را مرور کنند تا لااقل در نزد خود کلاهشان را قاضی کرده باشند که چقدر عمل و ادعایشان یا هم می خواند؟(رجوع شود به این لینک در سایت رهبری)

واقعاً فهمیدن این نکته که چنین رفتارهایی جوانان را از دین و انقلاب دور می کند، برای سرمداران چنین تجمعاتی این قدر سخت است که آقایان بعد از این همه آزمون و خطا، هنوز بر پیمودن اشتباهات گذشته اصرار دارند؟

با این همه فقر امکانات تفریحی در بوشهر، وقتی بعد از مدت ها زمینه برگزاری قانونی کنسرت گروهی که در بسیاری از شهرهای کشور به اجرا می پردازد فراهم می شود و دلواپسان با تجمع خود می خواهند مانع شوند که جوانان ساعتی در آن کنسرت شرکت کنند، انتظار دارند چگونه نیازهای این قشر به شادی و نشاط تامین شود؟

اینانی که صدای خود را کلفت می کنند و چنین برنامه هایی را برای بوشهر مفسده انگیز می دانند، چرا چاسخ نمی دهند کنسرت موسیقی همین گروه برای شهرهای حلال و بالامانع است، ولی وقتی پای اجرای آن در زادگاهش باز می شود، این عده ای قلیل دلواپس شده و دست به تجمع غیرقانونی برای لغو آن می زنند؟

و پرسش مهمتر از این گروه دلواپس این است که چرا غیر از موسقی، صدای اعتراض و نمایش تجمع آن ها درباره اشکالات دیگر دیده نمی شود؟

پس از اعلام اختلاس ۹۰ میلیاردی گمرک بوشهر در دولت گذشته، چرا خبری از تجمع این دلواپسان نبود؟

یا چرا وقتی رسما اعلام می شود از ۱۰ نقطه ساحل فاضلاب راهی شناگاههای مردم می شود، این عده دلواپس نشده و صدای اعتراضان به گوش نمی رسد؟

یا چرا وقتی از تخریب بافت تاریخی به عنوان هویت بوشهر ابراز نگرانی می شود یا رکود پروژه های عمرانی را می بینند، دم بر نمی آورند؟

البته بنا نیست لیست سکوت و خاموشی این دلواپسان بوشهر در برابر اتفاقات تلخی که در این شهر و استان رخ داده ردیف کنیم، ولی غرض آن است که تاکید شود یکی از اهداف مخالفان دولت تدبیر و امید در حوزه داخلی، مایوس کردن حامیان دولت است که تجمع های غیرقانونی و لغو برنامه های دارای مجوز در همین راستا می باشد، از این رو قاطعیت مسئولان استان در برخورد با تجمع غیرقانونی جمعه شب این گروه، امیدواری ها را نه تنها در میان حامیان دولت بلکه اکثریت جامعه که قانون و قانونمداری را دوست دارند افزایش داد.

امید که این سرآغاز قاطعیت مسئولان استان با بی قانونی های اقلیتی خودخواه باشد و این گروه معدود نیز بدانند نباید برای رسیدن به مقاصد خود، حق و حقوق اکثریت را نادیده بگیرند.

 

منبع:خلیج فارس

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز