قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
خانه » خبرهای ویژه » استاندار بوشهر :همکاری نکنید برخورد می کنیم
استاندار بوشهر :همکاری نکنید برخورد می کنیم

استاندار بوشهر :همکاری نکنید برخورد می کنیم

استانداربوشهر:کارشکنی برخی مدیران سرمایه گذران را

پشیمان می کند

 استاندار بوشهر گفت: به دلیل برخی کارشکنی‌ها از سوی مدیران و آسان سازی نشدن پرداخت تسهیلات، سرمایه‌گذاران ازسرمایه‌گذاری در این استان پشیمان می‌شوند.

به گزارش نگین جنوب، فریدون حسنوند روز سه شنبه در نشست با مدیران عامل بانک های استان بوشهر افزود: درحالی که دستورالعمل‌های بانک مرکزی برای همه استان‌ها یکسان است اما طرح‌های مشابه دراستان‌های دیگر از سوی بانک‌ها تصویب می‌شود اما بانک‌های استان بوشهر از تصویب همان طرح ها خودداری می کنند.

وی اظهار کرد: رفتار و عملکرد برخی مدیران بانکی و مسوولان باعث جلوگیری از توسعه یافتگی استان بوشهر شده است.

استاندار بوشهر گفت: ابزارهایی داریم تا با بانک‌هایی که همکاری نمی کنند برخورد کنیم از جمله این که ممکن است از برخی دستگاه‌های اجرایی بخواهیم حساب بانکی خود را در بانک‌هایی که همکاری خوبی در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی ندارند، ببندند.

حسنوند ادامه داد: ملاحظه‌کاری و شفاف بیان نکردن برخی مسائل سب شده بار بسیاری از مشکلات روی دوش مردم بیفتد.

وی با بیان این که حفظ شان و جایگاه دولتی در رفتار مدیران باید مد نظر باشد، اضافه کرد: دفتر امور اقتصادی باید با همکاری بانک‌ها دلایلی را که بانک های استان بوشهر برای رد کردن طرح‌های اشتغال زایی ارایه کرده اند، مشخص کند.

استاندار بوشهر بیان کرد: این امر نشان دهنده این است که مدیران و کارشناسان بانک‌ها در بوشهر یا اشرافیت بر موضوع ندارند یا اهل ریسک‌پذیری نیستند و یا قصد انجام کار را ندارند.

وی بیان کرد: دلیل برخورد محافظه کارانه برخی مسوولان و مدیران استانی در این زمینه مشخص نیست، ۱۰۰ درصد نظر مدیران کل دستگاه های اجرایی استان بوشهر باید در مورد تصویب و تائید طرح‌ها مد نظر باشد، نظر کارشناسان بانکی باید در مرحله بعد از نظر مدیران قرار گیرد.

حسنوند در ارتباط با دستور العمل‌های بانک مرکزی افزود: باید دقت شود کدام بانک‌ها این دستورالعمل‌ها را در استان اجرا نمی‌کنند.

استاندار بوشهر گفت: هم اکنون فضای انتقادی شدیدی علیه عملکرد دو بانک دراین استان در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال زایی وجود دارد و ایجاد این فضا نیز به دلیل عملکرد نامناسب کارشناسان این بانک هاست.

وی با تاکید بر نظارت بر عملکرد بانک‌ها گفت: گزارش هفتگی عملکرد بانک‌ها در استان بوشهر باید به دفتر رییس جمهوری، معاون اول، معاون راهبردی رییس جمهوری، رییس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و مدیران عامل بانک‌های کشور ارسال شود.

استاندار بوشهر گفت: از بانک‌های این استان توقع داریم همکاری و هم افزایی خود را با مدیران کل دستگاه های اجرایی برای تصویب طرح‌های اشتغال زایی بیشتر کنند.

حسنوند اظهار کرد: درقانون بودجه مقرر شده مدیران اجرایی می‌توانند اعتبار مورد نیاز تعدادی از پروژه‌های خود را از محل تسهیلات بانکی فراهم کنند و دولت تعهد اصل و سود تسهیلات را تقبل می‌کند/ایرنا

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز