اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
خانه » استان ها » جنوبي » بوشهر » افزایش ۷۵ درصدی قیمت گندم، کشاورزان را راضی می کند؟
افزایش ۷۵ درصدی قیمت گندم، کشاورزان را راضی می کند؟

افزایش ۷۵ درصدی قیمت گندم، کشاورزان را راضی می کند؟

قیمت ۸۵۰ تومان به ازای هر کیلو گندم هرگز مطرح نبوده و اگر گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از کیفیت خوبی برخوردار باشد، ۷۵۰ تومان به ازای هر کیلو توسط این شرکت خریداری می شود.

سید محمد هاشمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: به ازای هر کیلو گندم مازاد بر نیاز  کشاورزان،۱۷۰ تومان به عنوان پاداش تولید به کشاورزان تعلق می گیرد که قبلا ۱۰۰تومان بوده است.

مدیر شرکت غله و بازرگانی استان بوشهر گفت: تا کنون بیش از ۳۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط آنها به مراکز خرید گندم در پنج مرکز خرید در سطح استان بوشهر تحویل شده است.

وی بیان داشت: قیمت ۸۵۰ تومان به ازای هر کیلو گندم هرگز مطرح نبوده و اگر گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از کیفیت خوبی برخوردار باشد، ۷۵۰ تومان به ازای هر کیلو توسط این شرکت خریداری می شود.

هاشمی ادامه داد: قیمت هر کیلو گندم۵۵۰ تومان بوده و با اضافه شدن این پاداش تولید گندم به ازای هر کیلو ۱۷۰تومان، قیمت نهایی خرید مازاد بر نیاز کشاورزان به ۷۲۰تومان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: پیش بینی می کنیم که تا پایان فصل برداشت گندم بیش از ۵۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به مراکز خرید تحویل شود و فعالیت مراکز خرید تا اطمینان کامل از برداشت گندم از کل مزارع استان بوشهر، یعنی تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: ما تنها متولی خرید گندم از کشاورزان هستیم و نرخ خرید گندم را ما تعیین نمی‌کنیم.

هاشمی بیان داشت: این نرخ در کار گروه تعیین قیمت خرید محصولات تضمینی به ریاست معاونت اول رئیس جمهور تعیین می شود و شرکت غله و خدمات  بازرگانی هم تنها عضوی از این کار گروه به شمار می آید.

وی ادامه داد: پیشنهاد دهنده نرخ خرید محصولات تضمینی وزرات جهاد کشاورزی است و امسال هم بیشتر کشاورزان از این نرخ خرید تضمینی گندم راضی هستند.

هاشمی تصریح کرد: امسال قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته نزدیک به ۷۵درصد افزایش داشته است، در حالی که پارسال قیمت خرید تضمینی گندم ۴۲۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: ۵ مرکز خرید گندم در استان بوشهر در حال ذخیره کردن کردن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با قیمت خرید تضمینی این محصول هستند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز