هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۲ هنوز منتفی نیست
افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۲ هنوز منتفی نیست

افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۲ هنوز منتفی نیست

وزیر نیرو گفت: احتمال افزایش تعرفه آب و برق در سال جاری هنوز منتفی نیست اما دولت تاکنون تصمیمی برای این موضوع نگرفته است.

 

به گزارش نگین جنوب : حمید چیت چیان در گفت و گو با  تسنیم اظهار داشت: دولت مجوز افزایش ۳۸ درصدی قیمت آب و برق را در قالب قانون بودجه سال ۹۲ در اختیار دارد اما با توجه به ملاحظات اقتصادی دولت، هنوز تصمیمی برای اجرای این مصوبه مجلس گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو مجری مصوبات دولت و مجلس است، گفت: احتمال افزایش تعرفه آب و برق در سال جاری هنوز منتفی نیست اما در صورتی که در سال جاری تصمیمی برای افزایش بهای مصرف آب و برق گرفته نشود، تعدیل قیمت ها در سال ۹۳ اجتناب ناپذیر است.

وزیر نیرو افزود: رعایت عدالت در افزایش تعرفه ها بر حسب میزان مصرف مورد توجه دولت است به طوری که خانوارهای کم مصرف، پرداخت ماهانه هزینه مصرف آب و برق شان تفاوت ناچیزی با رقم فعلی خواهد داشت اما هر چه میزان مصرف بیشتر شود، تفاوت نرخ مصرفی نیز بیشتر خواهد شد، به عبارتی افزایش نرخ مصرفی آب و برق بیشتر از کسانی گرفته می شود که مصرف بیشتر داشته باشند و خانوارهای پرمصرف، رقم بیشتری خواهند پرداخت.

به گزارش تسنیم، طرح دولت برای افزایش نرخ حامل های انرژی از جمله آب، گاز و برق، افزایش کم در رده های پایین مصرفی و افزایش ضریب اعمالی در رشد پلکانی مصرف است که در صورت تصویب دولت در سال جاری و در غیر این صورت از ابتدای سال ۹۳ اعمال خواهد شد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز