آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » اقدام زشت یک خانواده در وسیله نقلیه عمومی
اقدام زشت یک خانواده در وسیله نقلیه عمومی

اقدام زشت یک خانواده در وسیله نقلیه عمومی

اقدام زشت یک خانواده در وسیله نقلیه عمومی

 

مجرم سابقه‌دار که با همدستی اعضای خانواده‌اش دست به جیب‌ بری در تهران و شهرهای دیگر می‌زد، دستگیر شد.

به نقل از همشهری، این مرد و همدستانش از اوایل امسال تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند. شگرد سرقت‌های آنها اینگونه بود که در یک گروه ۴نفره سوار خودروهای سواری می‌شدند و راننده نقش مسافرکش را بازی می‌کرد و بقیه نیز وانمود می‌کردند که مسافرهستند. آنها در خیابان‌ها مقابل کسانی که احتمال می‌رفت کیف پولشان در جیب کتشان باشد توقف می‌کردند. وقتی طعمه‌شان قصد سوار شدن به ماشین را داشت، سردسته باند که روی صندلی جلو نشسته بود، به او می‌گفت که کمی جلوتر پیاده می‌شود و از وی می‌خواست برای مسیری کوتاه، کنار او روی صندلی جلو بنشیند.

طعمه از همه جا بی‌خبر نیز فریب می‌خورد و سوار صندلی جلو می‌شد. وقتی ماشین شروع به حرکت می‌کرد، راننده با این بهانه که در بسته نشده است، به سمت در خم می‌شد. همین حرکت او فرصت کافی برای سردسته باند به‌وجود می‌آورد که بتواند به بهانه جابه‌جا شدن، دستش را داخل جیب طعمه‌شان ببرد و بی‌آنکه او متوجه شود، محتویات جیب او را خالی کند. وقتی سرقت با موفقیت انجام می‌شد، راننده با بهانه اینکه مسیرش تغییر کرده، بی‌آنکه کرایه‌ای از مسافرش بگیرد، او را پیاده و همراه همدستانش فرار می‌کرد. مرد مسافر نیز لحظاتی بعد از پیاده شدن، متوجه می‌شد که چه اتفاقی افتاده و کیف پولش یا گوشی موبایلش به سرقت رفته است اما دیگر دیر شده بود و اثری از دزدان نبود.

 

 

با افزایش مسافرانی که با این شگرد در دام جیب‌برها گرفتار و اموالشان سرقت شده بود، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران وارد عمل شدند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دزدان شروع شد. بیشتر سرقت‌های این باند از سه‌راه افسریه در مسیر شهر یا شهرک‌های اطراف انجام شده و دزدان برای این کار از خودروهای پژو و پراید استفاده می‌کردند اما آنچه در همه سرقت‌ها مشترک بود، اینکه سارق اصلی مرد میانسالی بود که روی صندلی جلو نشسته بود و وانمود می‌کرد مسافر است. این مرد به گفته مالباخته‌ها حدودا ۵۰ساله بود و طوری دست به سرقت می‌زد که کسی متوجه ماجرا نمی‌شد.

 

بنابراین احتمال داشت که از مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار در این زمینه باشد. با این فرضیه، مأموران به بررسی‌ بانک اطلاعاتی پلیس پرداختند و با مطابقت تصویر چهره‌نگاری دزد میانسال با مجرمان سابقه‌دار توانستند او را شناسایی کنند. وی اکبر نام داشت و پیش از این نیز بارها به اتهام جیب‌بری توسط کارآگاهان پلیس آگاهی تهران دستگیر شده و به زندان افتاده بود. بررسی‌ها حاکی از آن بود که اکبر آخرین بار وقتی در زندان به سر می‌برد با دریافت مرخصی آزاد شده و پس از آن دیگر به آنجا بازنگشته بود. با این اطلاعات، تلاش برای دستگیری او ادامه یافت تا اینکه وی در استان قم شناسایی و دستگیر شد.

 

سرهنگ امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اعتراف این مرد به ده‌ها جیب‌بری، گفت: اکبر اقرار کرد که همدستان او در اجرای نقشه‌ سرقت‌ها، اعضای خانواده‌اش بودند و آنها نه‌تنها در تهران بلکه در شهرهای دیگر نیز با همین شگرد جیب‌بری می‌کردند. وی ادامه داد: با اطلاعات به‌دست آمده از این مرد بقیه اعضای خانواده او که از همدستانش بودند نیز دستگیر شدند و به جیب‌بری‌های سریالی اعتراف کردند. سرهنگ امیدی گفت: از آنجا که احتمال می‌رود این فرد و همدستانش سرقت‌های بیشتری مرتکب شده باشند، قاضی پرونده مجوز انتشار عکس او را در روزنامه‌ها صادر کرده و از شاکیان احتمالی خواسته است برای شکایت به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

منبع:جام نیوز

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز