اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » المی بر آلام دشتی
المی بر آلام دشتی

المی بر آلام دشتی

به دنبال شدت گرفتن فعالیت های تجذیه طلبان منطقه کاکی با علم گردانی نماینده دشتی و تنگستان در مجلس در راستای انفکاک خطه کاکی، شب نامه ای با مطلع مرثیه خیانت با این واژگان منتشر شد . . .

به گزارش نگین جنوب به نقل از ترنم دشتی: به دنبال شدت گرفتن فعالیت های تجذیه طلبان منطقه کاکی با علم گردانی  نماینده دشتی و  تنگستان در مجلس در راستای انفکاک خطه کاکی شب نامه ای با مطلع مرثیه خیانت با این واژگان منتشر شد . . .
دوستان ، همشهریان و اهالی شهرستان دشتی
چند مدتی است که خبر نا خشایند شایعه شده و اخیراً جدی که گویا موجبات خشم و اندوه بسیاری اهالی فهیم ، مانوس به علم و ادب ، فرهنگیان عزیز ، امام جمعه محترم و مردم خونگرم دشتی شده و آن بحث جدایی بخشهای مهمی از شهرستان دشتی و تشکیل شهرستانی جدا از دشتی با مرکزیت شهر کاکی .
ما جوانان مفتخر به علم و ادب دشتی به نوبه خود آمده ایم مخالفت خود را با این موضوع اعلام بداریم و بگوییم تا بشنوند که ما ” این دست و آن دست نمی شویم ” ما یکی هستیم ، ما هستیم ، ما به خاطر عده ای اندک و با نفوذ و صاحب منفع در شهر کاکی (جدا از اهالی محترم و خونگرم شهرکاکی) که بی خبر از آینده این دیار خود را به کشمکش سرگرم کرده اند ، نمی بایست اجازه دهیم شهرستان تاریخی و فرهنگی مان را تکه تکه کنند .
ما دشتی هستیم ، عالِم خیز ، لقب نگین ، فرهنگ و ادب نام .
بهتر است جمله معروفی را تکرار کنیم به زدودن خیانت که مرثیه ای ناخوشایند است تا بدانند       « دشتی با فایز آمد و با مفتون آرام گرفت و با رشادتهای خالو حسین و رئیس غلام استوار و با ادب شیخ عبدالله وعلیقنی دشتی و مرجع تقلید بزرگ شیعیان حاج میرزا  احمد دشتی نجفی ریشه داد. »
دشتی این بار بوی خیانت بر خود می بیند ، چه ناگوار است تکه تکه شدن ، ما هنوز جدایی بردخون را باور نکرده ایم که عده ای بر حسب اختیارات بروکراتیک خود دست بر فرهنگ و دیار ما می برند ، چه بی علاقه گی ، چه بی عدالتی و چه بی خرد ورزی .
در ادامه این اطلاعیه آمده است که :
و شما جناب نماینده ( آقای پور فاطمی )  عزیز که احترام جنابعالی و خانواده محترمتان ارجح ، در نقدی می پرسیم با حمایت از این کار قرار است کدام پازل موفقیت آمیزی برای این مردم منتظر کامل کنید ، به راستی از خود پرسیده اید ؟ اگر به همراه عده ای اندک بالهای همتتان را برای شهر کاکی گسترانیده اید این همت را کمی این طرفتر بر کل دشتی بیافرینید جای دوری نمی رود ما همه با هم مظلوم مانده ایم از توسعه و پیشرفتهای گسترده و با هم شاهد تغییرات حلزونی بوده ایم و اگر غیر از این است به سان مقامات آلیگارشی ماب رفتار مکنید که منافع عده ای و باز مردم هیچ . با این حال یک بار دیگر می گوییم دشتی در تلاطم های روزگار استوار مانده تا به دست ما رسیده امروز من و تو مسئولیم تا آن را آباد و آزاد و بی کم و کاست به نسل های بعد بسپاریم و نه آن را تجزیه کنیم و بار بی خردی به دوش برای نسل فردا ، در آخر به شما مردم این دیار با صدای بلند می گوییم :
دشتی ساخته دستان امروز نیست که به دستان امروز بسپاریم
برادر با برادر در دیار ما چه خونین جنگ ها به پا ساختند .
اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز