پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » امیدواریم شهرستان دشتی یکپارچه بماند
امیدواریم شهرستان دشتی یکپارچه بماند

امیدواریم شهرستان دشتی یکپارچه بماند

رئیس شورای اسلامی شهر خورموج گفت: با توجه به اینکه اواخر دوره کاری دولت فعلی است و قرار است که حدود ۲ هزار پرونده که چهار پرونده آن هم متعلق به استان بوشهر است پیگیری شود، برخی به دنبال این هستند که موضوع تجزیه دشتی عملی شود

به گزارش نگین جنوب، غلامرضا قربانی مقدم ظهر امروز در حاشیه تجمع مسالمت آمیز مردم خورموج در اعتراض به تجزیه شهرستان دشتی افزود: بحث بخش کاکی در محفل و مجالس شنیده می‌شد که قرار بود در سفر دوم ریاست محترم جمهوری این پروژه کلید بخورد و با یک اعلام رسمی در فرمانداری این مسئله به نتیجه برسد.

وی گفت: در آن دوره‌ای که این مسئله مطرح شده بود و می‌خواست این کار انجام شود، شورای اسلامی بیانیه کوتاهی را در آن جلسه خواندند و تلاش‌هایی که می‌خواست در این زمینه صورت بگیرد را همانجا خنثی کردند و این مسئله مسکوت ماند.

وی ادامه داد: دوستان ما در بخش کاکی قضیه را دنبال کردند و مسئله انتزاع بخش کاکی را در دستور کار قرار دادند که در هیئت دولت مطرح شود.

قربانی مقدم خاطرنشان کرد: از آنجایی که شهرستان دشتی ۷۸ هزار نفر جمعیت دارد و بخشی از شهرستان که بخش کاکی باشد حدود ۲۳ هزار نفر جمعیت دارد، عملا از نظر قانونی و مقررات وزارت کشور این مسئله تا حدود زیادی مسکوت باقی ماند و راه قانونی نداشت که این مسئله را مطرح کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه اواخر دوره کاری دولت فعلی است و قرار است که حدود ۲ هزار پرونده که چهار پرونده آن هم متعلق به استان بوشهر است پیگیری شود، برخی به دنبال این هستند که موضوع تجزیه دشتی عملی شود.

قربانی یادآور شد: شورای اسلامی شهر خورموج وظیفه خودش دید که نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد، همانطور که طی دو سال قبل هم این مسئله را عنوان و پیگیری کرده بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر خورموج گفت: تصمیم گرفتیم که برای شروع کار خدمت امام جمعه محترم برسیم و شورای دوره سوم و دوره چهارم با هم خدمت حاج آقا مصلح رسیدیم و مسئله و نگرانی را در آنجا مسائل  و مشکلاتی که به وجود می آمد، مطرح کردیم.

وی افزود: اینکه تجزیه دشتی چه پیامدهای ناگوار اقتصادی و اجتماعی به دنبال دارد، آنها را مطرح کردیم و پس از نظرات تصمیم جمعی بر این شد که یک نشست اعتراض آمیزی را داشته باشیم.

قربانی مقدم یادآور شد: این نشست را پیگیری و از فرمانداری تقاضا کردیم که این تجمع برگزار شود، اما ایشان صلاح ندید که این کار انجام شود و ما طومارهایی را تهیه کردیم که در اغلب مساجد، بازار و مراکز تجمع به امضای مردم رساندیم و حتی دوستانی در بخش کاکی و شنبه نیز درخواست کردند که طومارها را به آنجا ببریم و آنها نیز آن را امضا کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه مخالفت برای این مسئله نه تنها در بخش مرکزی شهرستان دشتی دنبال می‌شود، بلکه در بقیه روستاها و شهرهای شهرستان هم این مسئله مخالفان خاص خود را دارد.

قربانی خاطرنشان کرد: بخش کاکی هنوز آن زیر ساخت‌ها را ندارد و خود دوستانی که در کاکی حضور دارند، مخالف این برنامه هستند.

رئیس شورای شهر خورموج گفت: انشالله با حرکت عمومی و جمعی مردم این مسئله خاتمه پیدا کند و شهرستان دشتی، همچنان شهرستان دشتی و یکپارچه بماند.

وی افزود: دو قرن است که پیوستگی تاریخی و فرهنگی، خانوادگی، فامیلی و اجتماعی با هم داریم و برخوردن و جدا شدن و انتزاع این بخش از شهرستان می‌تواند در آینده جدایی‌های اجتماعی و تجزیه فرهنگی را به دنبال داشته باشد.

قربانی گفت: دوستانی که در اینجا جمع شده‌اند، حرف و پیامشان به استانداری و دولت محترم این است که ما از دو قرن تا امروز با همدیگر مسیر توسعه را طی کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا این شهرستان به اینجا برسد و حالا که به اینجا رسیده، حیف و ناگوار است که ببینیم بر سر منابعی مثل پارس شمالی به جان هم بیفتیم و یکدیگر را از خود برانیم./فارس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز