شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود/ اگر شکست بخوریم برای ۴ سال بعد خود را سازماندهی ‌می‌کنیم
انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود/ اگر شکست بخوریم برای ۴ سال بعد خود را سازماندهی ‌می‌کنیم

انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود/ اگر شکست بخوریم برای ۴ سال بعد خود را سازماندهی ‌می‌کنیم

نماینده حسن روحانی گفت: اگر شکست بخوریم افتخار می‌کنیم چرا که همه تلاش خود را انجام داده‌ایم و قطعا آرام نمی‌نشینیم و برای چهار سال بعد تجربیات خود را سازماندهی خواهیم کرد.

به گزارش نگین جنوب، صادق زیباکلام امروز در همایش موج اصلاحات که در تالار مهتاب اهواز برگزار شد اظهار داشت: انتخابات ۸۸ برخلاف سال ۸۴ دوقطبی نبود چرا که برگزارکنندگان آن افراد دولت بودند و اصلاح طلبان هیچ قدرتی نداشتند البته انتخابات این دوره به دلیل حضور جناح اصولگرایان و حضور کاندیداها، رضایی و قالیباف از حالت دوقطبی خارج شده است.

وی بیان کرد: در این دوره قالیباف و رضایی دو نامزد بسیار جدی بوده و رای بالایی خواهند داشت و آرای مردم بین چهار جریان تقسیم خواهد شد.

نماینده حسن روحانی، کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان عنوان کرد: در این دوره بین اصولگرایان رقابت جدی وجود دارد و هیچ کدام حاضر به کناره‌گیری نیستند اما نتیجه می‌گیریم که به این سادگی نمی‌توان آرای مردم را بالا و پایین کرد.

وی ادامه داد: در انتخابات ۸۴ اصولگرایان یک استراتژی بسیار ماهرانه به کار بردند و با تهمت زدن به آقای هاشمی و این که وی با جریان فتنه است از این استراتژی جواب گرفتند.

زیباکلام گفت: در آن دوران احمدی‌نژاد یک قهرمان و به مثابه یک رابین هود اسلامی مطرح شد اما باید بگویم که این استراتژی دیگر در انتخابات ۹۲ جواب نمی‌دهد.

وی افزود: در انتخابات ۸۴، گرچه ۱۸ میلیون بر این باور بودند که احمدی نژاد یک قهرمان از راه رسیده است ولی امروز اگر کسی بگوید جلیلی سنبل مبارزه است دیگر کسی باور ندارد و دیگر این شیوه رای جمع کردن‌ها خریدار ندارد.

نماینده روحانی تصریح کرد: معتقدم انتخابات این دوره به دور دوم کشیده خواهد شد که یک پای آن روحانی و سمت دیگر محمدباقر قالیباف قرار دارد. فکر نمی‌کنم سعید جلیلی به دور دوم برسد.

وی با بیان این که ما انرژی هسته‌ای را برای چه می‌خواهیم عنوان کرد: ما نیز طرفدار انرژی هسته‌ای هستیم اما آیا مملکت باید فدای انرژی هسته‌ای شود؟ در واقع این انرژی هسته‌ای است که باید فدای مملکت باشد.

زیباکلام ادامه داد: در سال ۷۶ ما حتی در خواب نمی‌دیدیم که آقای خاتمی بتواند ۲۰ میلیون رای بیاورد، نهایت تصور ما این بود که تمام رای طرفداران جناح اصلاحات ۲، ۳ میلیون باشد اما چیز دیگری رقم خورد هر چند که آن دوران با امروز بسیار متفاوت است.

وی با بیان اینکه اکنون اصولگرایان بسیار قوی‌تر شده‌اند و از حمایت مجلس، شورای نگهبان، قوه قضاییه و دیگر پست‌های نظام برخوردار هستند و باید این موضوع را پذیرفت، گفت: جناح اصلاحات بر این باور است که حضور روحانی در این دوره بسیار موثرتر از خاتمی و عارف است.

نماینده روحانی افزود: این که روحانی بعد پیروزی در انتخابات بخواهد فورا کروبی و میرحسین موسوی و حتی دیگر زندانی‌های سیاسی را از زندان خارج کند کار غیرمعقولی است بلکه باید با تعقل کاری کند که شرایط زندانی‌های سیاسی بهبود یابد.

وی عنوان کرد: حتی اگر در این دوره شکست بخوریم افتخار می‌کنیم چرا که همه تلاش خود را انجام داده‌ایم و قطعا آرام نمی‌نشینیم و برای چهار سال بعد تجربیات خود را سازماندهی خواهیم کرد.

زیباکلام همچنین عنوان کرد: این که بگوییم اگر موفق نشویم دنیا به آخر می‌رسد امر غیرمنطقی است، در این دوره ما توانستیم از موانع اصولگرایان عبور کنیم و این برای ما بسیار مهم است./فارس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز