آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
خانه » ورزشي » فوتبال و فوتسال » بانویی که روی«عابر بانک»را کم کرد! +عکس
بانویی که روی«عابر بانک»را کم کرد! +عکس

بانویی که روی«عابر بانک»را کم کرد! +عکس

بانویی که روی«عابر بانک»را کم کرد! +عکس

این بانو کار سخت و سرو کله زدن با لیگی را در پیش گرفته که قهرمان شدن در آن بدلیل شرایط فوق العاده خاص و چالش‌زا با قهرمانی در جام جهانی فرقی ندارد.

در فوتبال همیشه جاذبه و دافعه های فراوانی وجود داشته و دارد که باعث شده این ورزش در کشور ما نسبت به دیگر رشته ها مخاطبین بیشتری را به خود جلب نماید.

به گزارش نگین جنوب به نقل از اول نیوز  این بار هم یک خبر عجیب در خروجی رسانه ها قرار گرفت که بیشتر شبیه به یک شوخی بود. حضور یک بانو در فوتبال بعنوان خریدار باشگاه نساجی مازندران در لیگ دسته اول کشور، در کشوری که بانوان حتی حق حضور در استادیوم ها را ندارند یک نفر از سوی آنها دست بکاری خیلی، خیلی بزرگ زده است. کاری که اینک در شهامت جنس مخالف هم قرار نمی گیرد.

از کنار حسین هدایتی خیلی ها به بهانه ترانسفر مربی و یا بازیکن به نان و نوائی رسیدن و با او کاری کردند که از فوتبال بیزار شود و هی عقب نشینی کند. کار را به جائی رساندن تا هدایتی عقب، عقب برود و نگران سقوط از بام نباشد . هدایتی مدیری موفق در زمینه تجارت بود ولی این بلا ها سر او آمد. کار به جائی رسید که طلبکاران سرازیر برنامه نود شوند و با آبروی او بازی کنند.

برمیگردیم به بانوی تازه وارد. می گویند مدرک دکترا دارد. اما حق این را نخواهد داشت تا بازی تیم خود را بصورت طبیعی و از نزدیک ببیند. او چگونه خواهد توانست از سرمایه گذاری خود لذت ببرد؟ و یا سودی از این هزینه گزاف جاری بدست آورد؟

سخنان ابتدائی او خیلی جالب و درست مثل همه بانوان بود! بیش از هر چیزی نگران وضعیت ظاهری بازیکنان خود است، می گوید “بهترین البسه را برای بازیکنان تیم خود خواهم خرید ” اما ایشان خبر ندارد فوتبال ما مشابه اسب سرکشی است که تاکنون خیلی ها را پیاده کرده، که رفته اند و دیگر پشت سرخود را هم نگاه نکرده اند. دسته چکی که روزانه به عناوین مختلف صادر و خرج خواهد شد و برگشتی در کار نخواهد بود درست مثل پدر خانواده و فرزندانی که علی رغم رشد کامل هنوز دست در جیب پدرخود دارند و به کار فکر نمی کنند!

فوتبال چمنی و فوتسال بانوان هم این‌روز ها رونق دارد. اما این بانو کار سخت و سرو کله زدن با لیگی را در پیش گرفته که قهرمان شدن در آن بدلیل شرایط فوق العاده خاص و چالش‌زا با قهرمانی در جام جهانی فرقی ندارد.

نخستین تصویر از او تداعی گر یک بانوی متشخص است. مبارزی که با تدارک کامل به میدان آمده و احترام به او نزد اهالی فوتبال اولین شاخصه از برخورد طیف مخالف را در بر خواهد داشت . شاید حضور موفق او که آرزوی ما هم برای او اینچنین است زمینه ساز مشارکت بیش از این بانوان در رشته فوتبال در گرایش های مدیریتی، پزشکی و… باشد.

به اعتقاد نگارنده مدیریت به جنسیت نیست. بلکه وقتی از نظر مادی دلهر ه ای وجود نداشته باشد و به مغز اکسیژن لازم برسد و نهایتا عبور از راه در پیش گرفته و غایت هدف سهل تر خواهد بود. مقام زن در اسلام چنان است که در قرآن کریم سومین سوره مفصل به نام “النساء” نامیده شده است و در ده سوره دیگر مسائلی مربوط به حقوق و منزلت زنان است و همه جا در خطابات عام آنان مورد خطابند و همچنین می توان از بسیاری از مفاهیم قرآن نکات مهمی را در این رابطه استنباط کرد.

– تتمه: با اینکه قریب به دو دهه برای این فوتبال چرکنویس ارائه نموده ام، از حضور شجاعانه این بانو در سطح حرفه ای فوتبال ایران غافلگیر شده و در مقام استقبال قرار گرفته و دست مریزاد دارم به این همه انگیزه مثبت؛ چرا که فوتبال ما نیازمند سلامت است و اینگونه حضور یک بانو در شاخصه های مدیریتی فوتبال نه‌تنها به این درخت کهنسال و بیمار ضرر نخواهد داشت بلکه کمک هم خواهد کرد، البته اگر برخی ها اجازه بدهند. تا نظر مخاطبان از این حضور یک بانو در فوتبال ایران چه باشد؟!

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز