گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » بخش سانسور شده حرف های قالیباف در BBC
بخش سانسور شده حرف های قالیباف در BBC

بخش سانسور شده حرف های قالیباف در BBC

دیروز فایل صوتی دو ساعته‌ای در سایت کمپین حقوق بشر ایران منتشر شد که تفاوت آشکاری با فایل صوتی بی بی سی و متن خبر سایت کلمه دارد! بررسی دقیق این سه فایل مختلف (یعنی خبر سایت کلمه، فایل صوتی بی‌بی‌سی و فایل دو ساعته‌ی جدید) نشان می‌دهد که بخش‌های مهمی از سخنان قالیباف در بی بی سی و کلمه، عمدا حذف شده‌ است که می‌تواند حقیقت ماجرای کوی دانشگاه و این هیاهوی جدید را روشن کند.

به گزارش نگین جنوب ،بولتن نیوز نوشت:
در روزهای اخیر به دنبال انتشار سخنرانی قالیباف در جمع دانشجویان ودانشگاه ها، فایل صوتی سخنان وی و همچنین متن این سخنرانی از سایت های کلمه وتلویزیون بی بی سی فارسی منتشر شده است و این رسانه ها با تحریف سخنان او نتیجهگرفته اند که قالیباف خشونت طلب و ضد جنبش دانشجویی بوده است. اما قالیباف و رسانههای حامی وی اعلام کرده اند که سخنان وی تحریف شده و با تعریف این کلمات و فایل صوتی،موضوع به نحو دیگری نمود داشته است.

به گزارش بولتن نیوز، اما آن چه ضرورت دارد در آستانه انتخابات وبررسی مواضع، دیدگاه ها وعملکرد نامزدها مورد توجه قرار گیرد، حرکت درچارچوب قانون و با هدف شفاف سازی استزیرا رای دهندگان تنها در مسیر عملکرد قانونی نامزدها و رسانه ها وهواداران آنهامی توانند نسبت به عملکرد  و برنامه ودیدگاه نامزدها آگاهی لازم را داشته باشند و رسانه ها باید از تحریف نظرات نامزدهاپرهیز کنند و همچنین چنانچه رسانه های ضد انقلاب به تحریف سخنان نامزدها اقدام میکنند نسبت به این موضوع افشاگری شود تا حقی از افراد و جامعه ضایع نشود.

 امید حسینی   در وبلاگ آهستان، در مطلبی با عنوان “چرا بی بی سی و کلمه سخنان قالیباف راتحریف کردند؟”  به جملات و کلماتی کهدر سخنان قالیباف در رابطه به اتفاقات کوی دانشگاه تحریف شده اشاره کرده است.

در روزهای گذشته رسانه‌های ضدانقلاب حملات عجیبی را علیه آقای قالیبافبراه انداختند. ابتدا سایت کلمه با انتشار متن سخنرانی قالیباف در جمع بسیجیان، اورا بعنوان فردی خشونت طلب و عامل سرکوب دانشجویان معرفی کرد. به دنبال کلمه، بی بی سی فارسی هم با انتشار یک فایل صوتی ناقص، به کمکدوستانش آمد تا پروژه تخریب قالیباف را گرم‌تر کند!

 البته بی بی سی و کلمه، با انتشار این خبر، دو هدف را دنبال می‌کردند.اول حمله به قالیباف به بهانه سرکوب دانشجویان و جدا کردن آرای نخبگان و دانشجویاناز او و دوم القاء وجود تناقض در اظهارات قالیباف، تا لااقل این ادعای دوم یعنیوجود تناقض و دروغ، در ذهن مخاطب باقی بماند! در حالی که اصلا تناقضی وجود ندارد.در واقع یک چیز بیان شده. اینکه مسئولان اصلاح‌طلب حکم تیر را امضا کردند. حال چهبا رضایت خودشان چه با فشار قالیباف! اما نکته مهم اینجاست که تاکید بر تناقض ازسوی بی‌بی‌سی، کاملا آگاهانه انتخاب شده تا یک مساله مهمتر مخفی شود.

دیروز فایلصوتی دو ساعته‌ای در سایت کمپین حقوق بشر ایران منتشر شد که تفاوت آشکاری بافایل صوتی بی بی سی و متن خبر سایت کلمه دارد! بررسی دقیق این سه فایل مختلف (یعنیخبر سایت کلمه، فایل صوتی بی‌بی‌سی و فایل دو ساعته‌ی جدید) نشان می‌دهد که بخش‌هایمهمی از سخنان قالیباف در بی بی سی و کلمه، عمدا حذف شده‌ است که می‌تواند حقیقتماجرای کوی دانشگاه و این هیاهوی جدید را روشن کند.

اول به این بخش از متن خبر سایت کلمه توجه کنید: «در سال ۸۲ بعد از به آتشکشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، من در جلسه شورای امنیت کشور محکم دعوا کردمو حرف های بسیار تندی زدم و شان جلسه را رعایت نکردم و گفتم که امشب هرکس بخواهدبیاید تو کوی و بخواهد این کارها را انجام بدهد، من به عنوان فرمانده ناجا، له شونمی‌کنم و جمعشان می‌کنم. این عزیز جعفری شاهد است. حرف بقیه این بود که اگر نیروی انتظامیمی‌خواهد وارد کوی دانشگاه شود باید مجوز شورای امنیت کشور را داشته باشد و مدیراندانشگاه این اجازه را بدهند. آقای معین و ظریفیان در آن جلسه بودند و با من مخالفبودند…. (اینجا بخشی از سخنان و توضیحات قالیباف حذفشده!) من در آن جلسه با برخوردی که انجام دادم مجوز حضور نظامی و تیراندازیبرای ناجا را در کوی دانشگاه از شورای امنیت کشور گرفتم. بعد رفتم به همکارانم گفتندکه بروند استراحت کنند، چون قرار نیست اتفاقی بیفتد و توضیح دادم همین هایی که توجلسه شورای امنیت کشور هستند باعث فتنه و شلوغی دانشگاه ها می‌شوند.»

 فایل صوتی بی بی سی هم تقریبا شبیه همین متن کلمه است، یعنی آن بخش حذفشده‌ی میانی را ندارد! هرچند از همین بخش تحریف شده می‌‌توان متوجه منظور قالیبافدرباره عاملان اصلی کوی دانشگاه شد، اما انتشار و پخش ادامه این سخنرانی و آن قسمتحذف شده، بهتر می‌توانست ما را متوجه منظور قالیباف کند؛ چون با وجود آن توضیحات،خیلی چیزها روشن می‌شد. آن بخش حذف شده حاوی چه نکاتی است؟

اگر فایل صوتی دو ساعته را شنیده باشید، قالیباف بعد از اشاره به ناممعین و ظریفیان، توضیح می‌دهد که «من نرفتم آن دانشجوییرا که لاستیک آتش می‌زند، بزنم. او عامل هست، کس دیگری او را انداخته جلو تا منِنیروی انتظامی این جوان بچه مسلمان و گمراه شده را بزنم! من که نباید او را بزنم.»

اما این قسمت کاملا آگاهانه از متن خبر سایت کلمه و فایل صوتی بی‌بی‌سی( آنهم نه از اول و آخر سخنرانی که دقیقا از وسط همان بخش کوتاهی که بی‌بی‌سی پخشکرده) حذف شده است. اتفاقا قالیباف عین همین توضیحات را، یک بار دیگر هم تکرار می‌کندکه باز توسط کلمه و بی بی سی سانسور و حذف می‌شود! یعنی او دو بار توضیح می‌دهد کهاینها (عناصر پشت پرده و مسئولان دولتی) عامل اصلی کوی هستند نه آن دانشجوی عزیز وبرادر ما. (دقیقا با همین عبارت)

پس توضیحات قالیباف نشان می‌دهد که او تنها قصد تهدید مسئولان دولتیبرای خاموش کردن فتنه را داشته نه سرکوب دانشجویان (که اتفاقا این تهدید هم مثمرثمر واقع شد) یعنی به هیچ وجه نه به فکر تیراندازی به سمت دانشجویان بود و نه اصلااز چنین حکم تیری استفاده کرد. وگرنه چه دلیلی داشت که بعد از دریافت حکم تیر، بهاطرافیان و نیروهای تحت امرش بگوید بروید بخوابید چون فتنه تمام شد؟!

ضمن اینکه در بخش‌های مختلفی از این فایل صوتی دو ساعته، دارد از تعاملخودش با دانشجویان منتقد دفاع می‌کند و توضیح می‌دهد که در نتیجه سیاست‌های او درنیروی انتظامی، از سال ۸۲ به بعد هیچ اتفاق تلخ و برخوردی با دانشجویان صورت نگرفت.

اینجاست که آن ادعای تناقض هم حل می‌شود. چون تناقض وقتی وجود دارد کهقالیباف کاری کرده باشد و بخواهد آنرا گردن دیگران بیندازد. مثلا تیری شلیک کرده ویا دانشجویی را مجروح و کشته باشد و حالا بخواهد آنرا ناشی از حکم تیر دولت بداند.اما وقتی تیری شلیک نشده و برخوردی هم صورت نگرفته، دیگر نگران چه چیزی باشد کهبعدا دچار تناقض شود؟!

این چیزی است که سایت کلمه و بی بی سی آنرا کاملا آگاهانه و عامدانهمخفی کردند و با تحریف و تقطیع سخنان قالیباف و دروغی اینچنین ناشیانه، مدعی وروداو به دانشگاه و سرکوب دانشجویان شدند! اما خوشبختانه از آنجا که عدو شود سبب خیراگر خدا خواهد، انتشار فایل صوتی دو ساعته توسط یک سایت ضدانقلاب دیگر، تحریفسخنان قالیباف را در کلمه و بی بی سی روشن کرد. هرچند این سایت جدید هم واقعا قصد بهچالش کشیدن بی بی سی را نداشت. اتفاقا این سایت هم علی‌رغم انتشار این فایل صوتی وبا وجود توضیحات دقیق و صریح قالیباف و تعبیرات محترمانه‌اش درباره دانشجویان، بازمدعی سرکوب دانشجویان از سوی قالیباف شد. جالب اینکه ادعا می‌کند قالیباف در اینفایل صوتی به سرکوب دانشجویان اعتراف کرده است! ظاهرا در دروغ گفتن، کلمه و بی‌بی‌سیو سایت حقوق بشری با هم رقابت داشته‌اند!

به هرحال آنچه از مجموع سخنان قالیباف برمی‌آید این است که وی به هیچوجه در پی برخورد با دانشجویان نبوده و اصلا آنها را طرف مقابل خودش نمی‌دانسته.بلکه افرادی را در میان مسئولان وقت مقصر اصلی می‌دانسته که در نهایت با سیاستتهدید، آنها را به انفعال می‌کشاند. اخذ امضا و حکم تیر از مسئولان وقت، بخشی ازاین سیاست بوده تا دست از فتنه‌گری بردارند.

اما در میان این هیاهو و جنجال تبلیغاتی ضدانقلاب علیه قالیباف، آنچهبیش از همه عجیب است، سکوت جالب برخی رسانه‌های داخلی و مدعی انقلابی‌گری است!ظاهرا در این فضای انتخاباتی، مصلحتشان حکم می‌کند که حتی در قبال حمله ضدانقلاببه موضوعات حساس جامعه و انقلاب هم سکوت کنند تا مبادا حرف زدنشان موجب حمایت ازقالیباف شود!

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز