امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » برخی جایگاه‌های تهران از عرضه بنزین یورو ۴ انصراف دادند !!
برخی جایگاه‌های تهران از عرضه بنزین یورو ۴ انصراف دادند !!

برخی جایگاه‌های تهران از عرضه بنزین یورو ۴ انصراف دادند !!

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران از اعلام انصراف برخی جایگاه داران از عرضه بنزین یورو ۴ به دلیل فرّاریت بیش از حد این بنزین و خسارت مالی به آنها خبر داد و گفت: عدم اطلاع رسانی مناسب به مردم خسارت به سرمایه های عمومی را در پی دارد.

به گزارش نگین جنوب, بیژن حاج محمدرضا در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: ۲۲ جایگاه عرضه فرآورده های نفتی در تهران عرضه بنزین یورو ۴ را در پایتخت آغاز کردند اما برخی از این جایگاهها به دلیل فرّاریت بیش از حد بنزین یورو ۴ که منجر به کسری های ناهنجار شده است، از ادامه فعالیت در عرضه بنزین یورو ۴ اعلام انصراف کرده اند.
وی با بیان اینکه بقیه جایگاه ها همچنان به عرضه بنزین یورو ۴ مشغولند، افزود: بنزین معمولی که به عنوان بنزین بدون سرب معمولی عرضه می شود اکتانی بین ۸۴ تا ۸۷ داشته اما بنزین یورو ۴ عرضه شده در تهران درجه آرام سوزی (اکتان) ۹۴ تا ۹۶ دارد.
رئیس اتحادیه جایگاه داران عرضه سوخت تصریح کرد: مقدار گوگرد بنزین یورو ۴ اروپا ۵۰ PPM است اما درصد گوگرد بنزین یورو ۴ تولید شده در ایران به اذعان مسئولان مربوطه ۱۰ PPM است و خروجی حلقوی بنزن که عامل اصلی آلودگی محیط زیست است تا حد بسیاری در این فرآورده نسبت به گذشته کاهش یافته است.
وی ادامه داد: خودروهایی که در این فناوری جدید در کشور می خواهند از بنزین یورو ۴ استفاده کنند بایستی کیت های جمع آوری مربوطه را داشته باشند، در غیر این صورت به دلیل خلوص بالایی که این بنزین دارد دچار مشکل می شوند.
حاج محمدرضا در خصوص دلیل فرّاریت بنزین یورو ۴ عرضه شده در جایگاههای تهران گفت: به دلیل اینکه در شروع توزیع و ادامه آن با عجله عمل شده، بنزین تولید شده در پالایشگاه به صورت داغ از طریق خط لوله به انبارهای ذخیره سازی که فعلا انبار ری است منتقل شده و بدون سکون در انبار بلافاصله به محل های عرضه ارسال می شود.
وی افزود: فرآورده نفتی تولید شده بایستی ۷۲ ساعت در سکون باقی بماند تا تبخیر اصلیش صورت گرفته و بخارات اضافی آن خارج شود، از طرفی دیگر اختلاف ارتفاع انبار ری با مجاری عرضه در شمال تهران مثلا در تجریش به ۲ هزار پا می رسد که این اختلاف ارتفاع نیز عامل اصلی افزایش تبخیر بنزین است.
این مدیر فعال بخش خصوصی در عرضه فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه در پایان هر سال به ازای کسری مخازن و تبخیرهای صورت گرفته جایگاهداران مشمول جریمه می شوند، اذعان داشت: برخی جایگاه داران اعلام کرده اند که با این شرایط نمی توانند به عرضه بنزین یورو ۴ ادامه دهند و برخی از جایگاههایی که در ابتدا عرضه بنزین یورو ۴ در آنها آغاز شده بود اکنون بنزین یورو ۲ عرضه می کنند اما بقیه جایگاه ها کماکان به عرضه بنزین یورو ۴ مشغولند.
وی افزود: ما اعلام کردیم به ما اجازه دهند با نصب پلاکارتهایی در خصوص عرضه بنزین یورو ۴ یا یورو ۲ در هر جایگاه اطلاع رسانی کنیم اما گفتند نیاز به این کار نیست.
حاج محمدرضا با بیان اینکه عدم اطلاع رسانی مناسب به مردم خسارت به سرمایه های عمومی را در پی دارد، گفت: مردم اطلاعات فنی در خصوص نوع بنزین و اثرات آن ندارند و از سویی دیگر خودروسازان اعلام کرده اند پول و ارز کافی برای تبدیل موتور خودروها و تنظیم آن برای مصرف بنزین یورو ۴ ندارند که میزان تأثیرات بنزین یورو ۴ بر خودروهای فعلی و ادامه این مسیر برای مردم نیاز به اطلاع رسانی مناسب دارد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز