ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » استان ها » جنوبي » بوشهر » بهره‌مندی ۲۳ میلیارد ریالی کشاورزان دشتی از کمک‌های دولتی
بهره‌مندی ۲۳ میلیارد ریالی کشاورزان دشتی از کمک‌های دولتی

بهره‌مندی ۲۳ میلیارد ریالی کشاورزان دشتی از کمک‌های دولتی

سرپرست جهاد کشاورزی دشتی گفت: کشاورزان متقاضی آبیاری تحت فشار در شهرستان دشتی در یکسال گذشته بیش از ۲۳ میلیارد ریال از کمک‌های دولتی بهره‌مند شدند.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش نگین جنوب امرالله احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: مهم‌ترین راهکار به منظور کاهش اثرات خشکسالی در بخش کشاورزی شهرستان اجرای آبیاری تحت فشار است.

سرپرست جهاد کشاورزی دشتی افزود: در سال زراعی ۹۱-۹۰ در سطح هزار و ۲۲۰ هکتار از اراضی شهرستان دشتی آبیاری تحت فشار اجرا و کشاورزان متقاضی آبیاری تحت فشار مبلغ ۲۳ میلیارد و ۱۹۱ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۸۵۹ ریال از کمک‌های دولت در بخش کشاورزی بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: از مبلغ ۲۳ میلیارد ریال، ۵۰ درصد سهم دولت و ۵۰ درصد سهم متقاضیان بود.

احمدی خاطرنشان کرد: در سال زراعی ۹۲-۹۱ نیز سطح اجرا معادل ۷۰۰ هکتار بود که سهم مساعدت دولت پنج میلیارد و ۸۱۶ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۱۵۸ ریال بوده است.

سرپرست جهادکشاورزی دشتی یادآور شد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر به دلیل کاهش سطح سفره‌های زیر زمینی اجرای آبیاری تحت فشار ضرورتی انکارناپذیر بوده و تمایل کشاورزان نیز به اجرای این سیستم‌ها رو به فزونی است.

وی اضافه کرد: از طرفی سهم مشارکت دولت هنوز به پیمانکار پرداخت نشده است و ضروری است که تمهیداتی برای رفع این مسئله مهم اندیشیده شود.

احمدی گفت: ۸۰ نفر از کشاورزان دشتی که در سطحی معادل ۹۰۰ هکتار زمین دارند، متقاضی اجرای آبیاری تحت فشار هستند و در نوبت به سر می‌برند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز