بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » اجتماعي » بیش از ۷میلیون و ۳۷۸هزار ایرانی مزین به نام محمد
بیش از ۷میلیون و ۳۷۸هزار ایرانی مزین به نام محمد

بیش از ۷میلیون و ۳۷۸هزار ایرانی مزین به نام محمد

مدیرکل دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل گفت: هفت میلیون و ۳۷۸هزارو ۲۰۵ نفر مزین به نام، القاب ، کنیه و ترکیب با نام مقدس محمد هستند.

محمد بودن آسان نیست، محمد ستایش شده است، محمد ستوده است. کسی که این نام را دارد بایستی بداند صاحب نامی است که معنایش دارنده صفات نیکوی بسیار است و صاحب حقیقی آن، پیامبر اکرم (ص) آراسته به این صفات بود نور در وجودش متجلی بود که زیارتش، نامش را به ذهن متبادر می‌کرد و هم اکنون دیدن نامش، صاحبش را .

به گزارش تسنیم ،این نام را ایرانیان بسیاری بر فرزندانشان نهاده‌اند که نشان از ارادت و التفات فراوان ساکنان این مرزوبوم به حضرتش دارد. سازمان ثبت احوال کشور افتخار دارد مقارن با میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) ، تعداد ایرانیانی که این نام مقدس را با افتخار در مدرک هویتی خود دارند اعلام نماید.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل در این رابطه گفت: نام محمد ۲۴۸۴۷۱۵ بار در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده و نام‌های احمد با تعداد فراوانی ۷۵۹۳۶۵ ، رحیم ۱۵۰۴۶۹ ، یاسین ۸۲۴۵۱ ، نعمت ۲۳۸۷۲ ، نبی ۱۷۶۵۶ و بشیر ۱۵۳۶۸ بار از فراوانترین نام‌های حضرت محمد (ص) است که به ثبت رسیده اند.

مهدی تدین همچنین نام‌های رئوف با تعداد فراوانی ۵۷۹۷ ، سراج ۱۸۵۵ ، شاهد ۱۱۲۴ ، شهید ۵۵۶ ، نذیر ۵۱۱ ، شمس ۳۹۹ ، منیر ۳۲۸ ، مبشر ۱۹۰ ، رسول ۱۸۴  و داعی ۳ بار از دیگر نام‌های پیامبر اکرم عنوان کرد که در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده اند.

وی با بیان اینکه نام‌های مصطفی با فراوانی ۴۰۶۴۵۰ و امین  با فراوانی ۲۰۱۰۷۳ بار از القاب ایشان است که در این پایگاه به ثبت رسیده، افزود: نام ابوالقاسم نیز که از کنیه‌های حضرت محمد (ص) است ۹۵۱۶۲ بار در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

تدین در ادامه فراوانی نام‌هایی که در ترکیب با نام محمد هستند و در این پایگاه به ثبت رسیده اند را نیز بیان کرد که شامل: امیرمحمد ۲۱۱۴۳۶ ، سیدمحمد ۱۲۹۰۵۳ ، علی‌محمد ۹۵۶۷۷ ، نورمحمد ۳۴۸۰۶ ، گل‌محمد ۲۲۰۴۴ ، شیرمحمد ۱۷۳۸۷ ، عبدالمحمد ۱۲۸۳۱ ، جان محمد ۱۲۲۹۰ ، یارمحمد ۱۲۱۲۲ ، میرزامحمد ۱۰۷۰۷ ، حاجی‌محمد ۹۳۴۸ ، عیدمحمد ۸۵۹۵ ، تاج‌محمد ۸۳۳۷ ، غلام‌محمد ۸۱۲۷ ، ملک‌محمد ۷۹۸۰ ، علیمحمد ۷۳۲۹ ، درمحمد ۷۲۹۳ ، ولی‌محمد ۷۲۷۹ ، میرمحمد ۷۰۷۷ ، سیدامیرمحمد ۶۸۱۱ ، آقامحمد ۶۷۶۰ ، قربان‌محمد ۶۶۰۴ ، خان‌محمد ۶۲۹۳ ، دوست‌محمد ۵۴۹۷ ، دادمحمد ۵۲۵۹ ، کربلایی‌محمد ۵۱۳۵ ، دین‌محمد ۴۵۱۶ ، عیدی‌محمد ۴۲۰۹ ، فیض‌محمد ۴۲۰۱ ، مشهدی محمد۴۰۶۳ ، حجی‌محمد ۳۲۹۷، پیرمحمد ۳۸۸۶ ، صیدمحمد ۸۶۵۰ ، ارازمحمد ۸۶۳۵ ، شاه محمد ۳۷۸۱ ، خیرمحمد ۳۳۰۷ ، آقامحمد ۲۸۱۹ ، برات‌محمد ۲۷۷۹ ، لال‌محمد ۲۷۶۵ ، صفر محمد ۲۶۵۶ ، نظر محمد ۲۶۳۸ ، فقیر محمد ۲۶۲۹ و مراد محمد ۲۶۶۵ می‌باشد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز