گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » تصاویر/عمل آوری تنباکو در دوراهک
تصاویر/عمل آوری تنباکو در دوراهک

تصاویر/عمل آوری تنباکو در دوراهک

اواخر فروردین با بریدن درخچه های تنباکو و انتقال آن به زمینهای خاکی و نرم ، انها را دئر زمین بصورتی که آفتاب بر همه جای درخت بتابد مینشانند تا از شدت نور خورشید درخچه های تنباکو کاملا خشک شود.

به گزارش نگین جنوب به نقل از دوراهک ، اول مهرماه بذر آن در زمین کشت و پس از دو ماه که بذرها به حد نشاء رسیدند اول آذرماه به زمین انتقال و کاشت آن آغاز میشود.

11

اواخر فروردین با بریدن درخچه های تنباکو و انتقال آن به زمینهای خاکی و نرم ، انها را دئر زمین بصورتی که آفتاب بر همه جای درخت بتابد مینشانند تا از شدت نور خورشید درخچه های تنباکو  کاملا خشک شود ….

2

7

و کشاورزان بعد از گذشت سه ماه انتظار اکنون باید دوباره به انتظار این باشند که هوا شرجی شود و برگهای تنباکو کاملا خیس شده و بتوانند آنها را جمع آوری کنند . باالاخره  هوا شرجی میشود و کشاورزان با کمک همدیگر درخچه های تنباکو را از زمین جدا کرده و با تراکتور به منازل یا جاهایی که در نظر دارند برای بسته بندی انتقال میدهند . که معمولا این کار در منازل کشاورزان صورت می گیرد . وقتی که تمام درخچه ها با جای مورد نظر انتقال داده شد انگاه شروع به بسته بندی در ظرفهایی که از برگ درخت خرما ساخته میشود و به آنه (بل) میگویند میگذارند که معمولا هر بل حود ۳۰ کیلو تنباکو در آن جای میگیرد ..

3

8

6

9

4

قیمت هر کیلو تنباکو در استان بوشهر بدلیل مرغوبیت آن در کشور چیزی حود بیست هزار تومان می باشد که هر بل آن ۶۰۰۰۰۰ هزار تومان پای مصرف کننده آب میخورد . و مصرف تنباکو های استان بوشهر در بازارهای داخلی و گاها  بصورت صادرات به کشورهای همجوار فرستاده میشود

بعد از اینهمه کار و زحمت فراوان یک کشاورز برای عمل آوری تنباکو فقط …………………….

5چسپید……………………

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز