برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » تعرفه‌های جدید گذرنامه، کارت پایان خدمت و پلاک خودرو
تعرفه‌های جدید گذرنامه، کارت پایان خدمت و پلاک خودرو

تعرفه‌های جدید گذرنامه، کارت پایان خدمت و پلاک خودرو

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پنجمین روز از رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۲ امروز، به بررسی بخش‌های مربوط به نظام اداری و مدیریت بودجه و نظارت خواهند پرداخت و بخش‌های درآمدی لایحه را به پایان خواهند رساند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هشت جلسه گذشته رسیدگی به لایحه بودجه سال جاری بخش‌های مهمی از بند‌های درآمدی از جمله درآمد‌های مربوط به هدفمندسازی یارانه‌ها، نظام مالیاتی، تعرفه و عوارض توسعه منطقه‌ای، ایثارگران، امور حمایتی و علم و فناوری و حوادث غیرمترقبه و امداد را بررسی و اکثریت قریب به اتفاق این بندها را به تصویب رساندند.

 

از مهمترین بند‌های به تصویب رسیده افزایش سقف معافیت مالیاتی اقشار حقوق بگیر به ۸۳۳ هزار تومان در ماه و تعیین سقف درآمد حاصل ازاجرای هدفمند کردن یارانه‌ها تا مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌توان اشاره کرد.

 

چهار بند از بخش‌های درآمدی لایحه بودجه در جلسه صبح امروز مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و پس از آن مجلس وارد بند‌های الحاقی به ردیف‌های درآمدی می‌شود.

 

 

تامین بودجه بازنشستگی پیش از موعد از محل واگذاری اموال دولتی

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به بخش‌های درآمدی لایحه بود سال جاری محل تامین اعتبار بازنشستگی پیش ازموعد کارکنان دولت را مشخص کردند.

 

با تصویب مجلس بودجه بازنشستگی پیش از موعد کلیه مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت از محل واگذاری اموال دولتی و منابع دستگاه‌ها قابل پرداخت است.

 

 

مخالفت مجلس با معافیت دولت از پرداخت هزینه دادرسی

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معافیت دستگاه‌های اجرایی از پرداخت هزینه دادرسی مخالفت کردند.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد یکی از نمایندگان مبنی بر بازگشت بند ۸۵ لایحه بودجه مبنی بر اینکه دعاوی راجع به حفظ حقوق اموال بیت‌المال از قبیل دعاوی مربوط به اراضی ملی، محیط زیست، منابع طبیعی، املاک اموال دولتی و عمومی از پرداخت هزینه دادرسی در مراحل مختلف معاف است، مخالفت کردند.

 

از ۲۰۱ نماینده حاضر در جلسه کمتر از ۸۰ نفر از نمایندگان با این پیشنهاد موافق بودند.

 

 

تعرفه‌های جدید گذرنامه، کارت پایان خدمت و پلاک خودرو/ تعویض پلاک خودرو ۴۰ هزار تومان شد

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه ۹۲ در جلسه علنی صبح امروز (شنبه)، تعرفه‌های مربوط به صدور گذرنامه، کارت پایان خدمت، پلاک خودرو و دعوی شوراهای حل اختلاف را تعیین کردند.

 

نمایندگان مجلس در بندهای الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه ۹۲ به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجازه دادند به ازای صدور هر برگ سند مالکیت حدنگاری (کاداستری) مبلغ ۳۰ هزار تومان اخذ کنند.

 

به موجب مصوبه دیگری به نیروی انتظامی هم اجازه داده شود بابت صدور، تعویض و تمدید هر جلد گذرنامه بیومتریک برای کلیه شرایط سنی، مبلغ ۷۵ هزار تومان دریافت و به خزانه واریز کند.

 

در بند الحاقی دیگری به نیروی انتظامی اجازه داده شد به ازای تعویض و تبدیل هر قلعه کارت پایان خدمت عادی به هوشمند مبلغ ۱۲ هزار تومان دریافت و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

 

مجلس در بند الحاقی دیگری به نیروی انتظامی اجازه داد به ازای واگذاری پلاک خودرو اعم از نو شماره، نقل و انتقال و تعویض پلاک مبلغ ۴۰ هزار تومان دریافت و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

 

در بند الحاقی دیگری تعرفه غرامت استفاده از بیسیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای حداقل ۴۰۰ هزار تومان و حداکثر دو و نیم میلیون تومان تعیین شد.

 

به موجب مصوبه مجلس، تعرفه‌های رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری شوراهای حل اختلاف به ترتیب از سه هزار تومان به ۱۰ هزار تومان و از ۵۰۰ تومان به پنج هزار تومان افزایش می‌یابد.

 

 

اختصاص تسهیلات هزار و ۴۴۰ میلیاردی برای اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) بانک مرکزی را مکلف کردند تسهیلات ۱۴۴۰ میلیارد تومانی برای اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها پرداخت کند.

 

در بند الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه ۹۲، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایرن مکلف شد از طریق بانک‌های دولتی نسبت به تامین و پرداخت تسهیلات به مبلغ ۱۴۴۰ میلیارد تومان از محل پس‌اندازهای قرض‌الحسنه با در نظر گرفتن دوره تنفس دو ساله و در اقساط پنج ساله جهت اشتغال مددجویان سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی و صنایع زندانیان کشور اقدام کند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز