پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » ورزشي » فوتبال و فوتسال » تلاش برخی افراد برای بازگشت متهمان تبانی به فوتبال/ نقش پررنگ کمیته استیناف
تلاش برخی افراد برای بازگشت متهمان تبانی به فوتبال/ نقش پررنگ کمیته استیناف

تلاش برخی افراد برای بازگشت متهمان تبانی به فوتبال/ نقش پررنگ کمیته استیناف

در شرایطی که قرار است آرای گروه دوم پرونده متهمان تبانی لیگ‌۱ از سوی کمیته استیناف اعلام شود، شنیده می‌شود برخی متهمان با توجه به رابطه دوستانه با برخی افراد دنبال بازگشت دوباره به فوتبال هستند.

به‌ گزارش نگین جنوب به نقل از تسنیم، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال هفته گذشته رأی نهایی خود را در مورد پرونده تبانی لیگ۱ صادر کرد، اما هنوز رأی تمام آنهایی که در این پرونده از سوی کمیته انضباطی متهم شناخته شدند از سوی کمیته استیناف صادر نشده است. کمیته استیناف متهمان این پرونده را به‌نوعی به ۲ گروه تقسیم کرده که رأی گروه اول صادر شده اما رأی گروه دوم امروز صادر می‌شود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی از افراد صاحب نفوذ به‌خاطر دوستی‌ای که با بعضی از متهمان دارند، ترجیح می‌دهند دوستانشان به فعالیت در فوتبال ادامه دهند و این یعنی بازگشت عوامل تبانی به فوتبال ایران که البته امیدواریم این شنیده‌ها صحت نداشته باشد.

کمیته انضباطی و کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال دست به کار بزرگی زدند و با قاطعیت با این موضوع برخورد کردند. با تصمیم این ۲ کمیته تمام عوامل تبانی در لیگ۱ محکوم و محروم شدند، حتی آنهایی که کوچک‌ترین نقشی در این مسئله داشتند؛ اما شنیده می‌شود که برخی افراد با استفاده از لابی‌های خود می‌خواهند دوباره به فوتبال برگردند و فعالیت‌‌شان را از سر بگیرند.

اینکه فوتبال ما به جایی رسیده که در آن به‌راحتی با مسئله تبانی بدون هیچ ترس و ملاحظه‌ای برخورد می‌شود نشان از آن دارد که یک گام بزرگ و بلند به‌سمت پاک‌سازی و حرفه‌ای‌گری برداشتیم. صدور آرای متهمان پرونده تبانی در جامعه هم بازخورد خوبی داشته و هواداران فوتبال هم می‌دانند دیگر قرار نیست «مماشاتی» صورت بگیرد.

حالا در این شرایط نباید اتفاقی رخ دهد که باز هم همان حس بی‌اعتمادی به فوتبال و مسئولانش در جامعه بیدار شود. حالا که متهمان به تمام هواداران فوتبال و مردم  معرفی شدند چرا باید حتی فکر بازگشت به فوتبال را داشته باشند؟ اگر یک نفر از متهمان هم به فوتبال برگردد به‌راحتی می‌تواند نقش آن سیب گندیده را بازی کند که توانایی آن را دارد یک صندوق پر از سیب را آلوده کند.

همه منتظر هستند تا ببینند آیا کمیته استیناف مانند بخش اول تبانی کنند‌ه‌ها با گروه دوم هم برخورد می‌کند یا خیر؟

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز