برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » مهمترین اولویت ما بهبود دانش آموز گناوه ای است
مهمترین اولویت ما بهبود دانش آموز گناوه ای است

مهمترین اولویت ما بهبود دانش آموز گناوه ای است

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در اطلاعیه ای در خصوص اتفاق رخ داده برای دانش آموز گناوه ای توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش نگین جنوب؛ طی هفته گذشته تصاویری از دست متورم و عفونت کرده دانش آموز گناوه ای در شبکه های اجتماعی منتشر شد که عنوان گردیده وی اگرچه دچار دیابت بود، ولی در پی تنبیه توسط مدیر مدرسه دچار این مشکل شده است.

روابط عمومی آموزش و پرورش استان در اطلاعیه ای ضمن تاکید بر اینکه اولویت و تلاش ما بر بهبود این دانش آموز است، خاطرنشان کرده: اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفته و ادامه دارد.

متن این اطلاعیه که در ادامه می خوانید:

به نام خداوند مهربان

۱٫ از روزی که اطلاع یافتیم چنین حادثه ای رخ داده است، تمام اهتمام این اداره کل بر بازیابی سلامتی دانش آموز عزیز بوده است که تاکنون اقداماتی به شرح ذیل انجام شده است:

الف) اعزام دانش آموز به مراکز درمانی شیراز به وسیله آمبولانس

ب) رایزنی فشرده و مداوم با مسئولان بیمارستان و پزشکان آن مراکز برای اقدامات عاجل درمانی از طریق مدیرکل، رئیس دانشکاه علوم پزشکی و سایر مسئولان مرتبط

پ) حضور و همراهی رئیس آموزش و پرورش گناوه، معاون اداره کل و رئیس اداره روابط عمومی در شیراز  برای تسریع در معالجات پزشکی

ت) اقدامات حمایتی کامل از خانواده دانش آموز در طول درمان

۲٫ بحمداله پزشک معالج دانش آموز با اطمینان از بهبود دست وی خبر داده و اقدامات درمانی در حال انجام می باشد.

۳٫ هم چنان که در بند قبلی اشاره شد، مهمترین اولویت ما سلامتی و درمان این دانش آموز می باشد و در این زمینه با خانواده ایشان همراهی لازم و کامل خواهیم نمود.

۴٫ خانواده گرامی دانش آموز آسیب دیده نیز ضمن ابراز رضایت از همکاری آموزش و پرورش استان از همراهی ویژه آنان تشکر کرده اند.

۵٫ هم چنان که قبلاً تصریح کرده ایم هر گونه تنبیه دانش آموزان، عدول از مقررات محسوب شده و هیچ تخلفی قابل اغماض نخواهد بود.

امّا برای این که خدای نکرده حیثیت حرفه ای همکاران فرهنگی نیز آسیب نبیند رسیدگی به همه ابعاد این مسئله پس از انجام معالجات پزشکی و نظرات پزشکی قانونی اعمال خواهد شد.

در پایان، این اداره کل از همکاری همه اصحاب رسانه در زمینه مدیریت خردمندانه افکار عمومی تشکر می نماید.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر

منبع:خلیج فارس

daneshamooz genaveh_www-neginjonoub-IR (1)

تنبیه به نوبت!/ وقتی همه دانش آموزان یک کلاس در صف تنبیه می ایستند

به گزارش سپاس، ماجرا از این قرار است که در یکی از مدارس گناوه وقتی معلم در کلاس حاضر می شود تا ارزشیابی را از دانش آموزان صورت دهد، متوجه می شود که اغلب آنان در وضعیت مطلوب درسی قرار ندارند. همین دلیل کافیست تا معلم مربوطه که مدیر مدرسه نیز است- همه دانش آموزان آن کلاس را به حیاط مدرسه ببرد و تک به تک آنان را تنبیه بدنی کند!

در پی این تنبیه حال یکی از دانش آموزان به شدت رو به وخامت می رود، طوری که اثرات آن روی دست های وی روز به روز نمایان تر می شود. طبق گفته یک منبع آگاه در گناوه، بعد از این حرکت ناپسند، دانش آموزان توسط معاون مدرسه در رابطه با مسئله ی پیش آمده مورد تهدید قرار می گیرند و در نتیجه این دانش آموز ۱۵ ساله تا سه روز هیچ حرفی در رابطه با این ماجرا نمی زند!

 

عیادت مسئولان استانی و شهرستانی از مصدوم/ مدیرکل هزینه ها را تقبل کرد

به محض وقوع اتفاق مزبور، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گناوه تمام اهتمام خود را برای پیگیری و بررسی موضوع نشان داد و البته مدیرکل آموزش وپرورش استان و معاون و مشاور اداره کل به گناوه آمدند تا از نزدیک در جریان وضعیت دانش آموز و حادثه مزبور قرار بگیرند.

اعضای خانواده این دانش آموز از حضور مسئولان آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کردند و اعلام نمودند که ما تا این لحظه هیچ گونه شکایتی نکرده ایم و در حال حاضر تنها سلامت و بهبودی فرزندمان برای ما مهم است.

خبر می رسد که اصغر حصیری در بیمارستان گناوه، از دانش آموز مصدوم گناوه ای عیادت کردند و تمام هزینه های درمان وی را تقبل نمودند. وی با مشاهده وضعیت بیمار، درخواست کرد که دانش آموز برای ادامه درمان به شیراز اعزام شود.

نظر پزشک معالج/ ممکن است به قلب دانش آموز صدمه وارد شود

این نوجوان مضروب که از شدت درد و عفونت حتی ممکن است به قلبش نیز صدمه وارد شود، تا روز پیش در بیمارستان امیرالمومنین گناوه بستری بود اما اکنون جهت مداوا به شیراز منتقل شده است.

گفتنی است که طبق تایید پزشک معالج، عفونت دست ناشی از ضربه لوله پولیکا بر دستان دانش آموز و در نتیجه قطع شدن رگ دست وی است. پزشک معالج این دانش آموز گزارشی از روند درمان ارائه کرد و از وضعیت عمومی این نوجوان اعلام رضایت نموده است.

واکنش فرهنگیان گناوه در خصوص تنبیه نوجوان ۱۵ ساله با لوله پولیکا چه بود؟

در پی این اقدام نامتعارف و غیر قانونی، جمعی از فرهنگیان در نامه ای از مدیرکل آموزش پرورش استان بوشهر بدون اظهار نظر در مورد این حرکت مدیر خاطی، خواستار نرمش در برخورد با وی گردیده و برای دانش آموز مضروب آرزوی سلامتی کرده اند! لازم به ذکر است که یکی از معاونان آموزش و پرورش گناوه پیگیر جمع آوری این نامه شده و خود آن نامه را در فضای مجازی منتشر کرده است. به همین دلیل برخی از رسانه ها به اشتباه از آن به عنوان اطلاعیه آموزش پرورش یاد کرده اند در صورتی که این نامه هیچ رسمیتی ندارد.

این اتفاق واکنش ها و نظرات متفاوتی را به دنبال داشت و برخی فرهنگیان در فضای مجازی به بحث راجع به آن پرداختند. عده ای عنوان می کنند که تنبیه در هر صورت راهکار مناسب برای آموزش نیست و دسته ای دیگر نظر بر این داشتند که دانش آموز سالاری در حال رواج است و باید به هر نحوی از آن جلوگیری شود.

اگر چه سلامتی دانش آموز بسیار مهم به شمار می رود اما حفظ حیثیت حرفه ای معلم و مدیر آن مدرسه نیز اهمیت خاص خود را دارد که نباید با اقدامات نسنجیده با آبروی کسی بازی شود. در هر صورت سلامتی دانش آموزان اولویت اول جامعه فرهنگی است و خانواده ها از مسئولان انتظار دارند تا فضای آرام، پرنشاط و دور از خشونت جهت تحصیل فرزندانشان محیا شود.

متنی نیز به نقل از اصغر حصیری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که هنوز اعتبار آن تایید نشده است.

با سپاس از اهتمام و حساسیتی که شهروندان گرامی نسبت به حادثه اتفاق افتاده در یکی از مدارس گناوه به خرج داده اند، موارد زیر جهت اطلاع به استحضار می رسد :

۱٫ با ابراز تاسف شدید از واقعه پیش آمده برای این دانش آموز عزیز، آموزش و پرورش بازگشت سلامتی وی را نخستین اولویت خود می داند و در این زمینه همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

۲٫ ما هر نوع تنبیه بدنی دانش آموز را صرف نظر از این که این تنبیه باعث آسیب رسیدن به دست دانش آموز شده یا عوامل دیگری در آن دخیل باشد، تقبیح می کنیم و قطعا طبق مقررات با تخلف صورت گرفته برخورد خواهد شد. بدیهی است در صورتی که ثابت شود عفونت دست دانش آموز ناشی از تنبیه مدیر مدرسه بوده، پیگیری بر عهده مراجع قضایی خواهد بود.

۳٫ به محض وقوع اتفاق مزبور مدیریت آموزش و پرورش گناوه تمام اهتمام خود را برای پیگیری و بررسی موضوع نشان داده است. مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر، معاون آموزشی اداره کل و مشاور مدیر کل نیز ضمن حضور در گناوه با دانش آموز آسیب دیده و خانواده وی دیدار داشته و ضمن دلجویی از آنان روند درمان این دانش آموز عزیز را پیگیری نموده و آمادگی خود را برای هر گونه پیگیری درمانی این دانش آموز تا بازیابی سلامت کامل اعلام کرده اند. به مسئولان آموزش و پرورش گناوه نیز دستور داده شده تا همه امکانات و تسهیلات را جهت بهبود کامل دانش آموز فراهم کرده و موضوع را تا رسیدن به سرانجام درست و مطلوب پیگیری نمایند.

۴٫  هنوز نظر قطعی پزشک معالج در باره علت بستری شدن دانش آموز اعلام نشده است. با این حال این اطمینان داده می شود که اطلاع رسانی آموزش و پرورش در این زمینه شفاف، بی ملاحظه و صادقانه خواهد بود و پس از روشن شدن علل و عوامل ماجرا تصمیم قاطع و قانونی اتخاذ خواهد شد.

۵٫ ضمن اذعان به محق دانستن همه مردم برای آگاهی از اصل ماجرا و نحوه پی گیری آن، از همه اهالی بزرگوار رسانه و هم استانی های عزیز بخصوص افراد فعال در گروههای مجازی خواهشمندیم تا روشن شدن جوانب ماجرا با این اداره کل همکاری نموده و در آرام نمودن فضا و به وجود آوردن جوی منصفانه و قانونی برای بررسی واقعه با آموزش و پرورش همکاری نمایند.

این دومین بار است که ظرف چند هفته گذشته پای مدیرکل آموزش پرورش به جریان های تنبیه دانش آموزان در مدارس گناوه باز می شود. قابل ذکر است که مورد اول بنا به مصلحت اندیشی رسانه ای نشد و معلم خاطی و خانواده، با پادر میانی مسئولان آموزش و پرورش گناوه و دیگر خانواده ها از شکایت خود صرف نظر کردند.

منبع:بوشهر ۲۴ و سپاس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز