هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » توافق ۳جانبه با گمرک و بانک مرکزی برای تسریع در تخصیص ارز و ترخیص کالا
توافق ۳جانبه با گمرک و بانک مرکزی برای تسریع در تخصیص ارز و ترخیص کالا

توافق ۳جانبه با گمرک و بانک مرکزی برای تسریع در تخصیص ارز و ترخیص کالا

مدیرکل دفتر تأمین و توزیع کالای وزارت صنعت با بیان اینکه وزارت صنعت پیگیر تأمین ارز و روان‌سازی ترخیص کالاهای اساسی است، گفت: وزارت صنعت تأکید کرده که بانک مرکزی و گمرک روند تأمین و ترخیص کالا‌های گروه اول را در اولویت قرار دهند.

به گزارش نگین جنوب :علی‌اکبر پورکاوه در گفت‌وگو با  تسنیم در مورد اختصاص ارز به کالا‌های اساسی و برخی مشکلاتی که از سوی اتحادیه‌ها در مورد ترخیص کالاها از گمرک مطرح می‌شود، اظهار داشت: کارگروه‌های تخصصی وزارت صنعت، پیگیر تخصیص ارز و روان‌سازی ترخیص کالا‌های اساسی است و طی هفته‌های اخیر با پیگیری‌هایی که انجام شده  روند ترخیص کالا‌ها از گذشته بهتر و روان‌تر شده است.

وی با بیان اینکه ثبات قیمت‌ها در این مدت یکی از نشانه‌های روان‌تر شدن ترخیص کالا‌ها است، گفت: در این مدت یکی از مهمترین مسائل و نکات مهم هماهنگی بیش از پیش بین سه مرجع تصمیم‌گیر و مؤثر در تأمین و توزیع کالاهای اساسی یعنی بانک مرکزی، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توزیع کالای کشور در مورد این مسئله که چرا برخی مسئولان همچنان از عدم ترخیص کالا از جمله کره و مشخص نبودن ارز آن صحبت می‌کنند، ادامه داد: در مورد کالا‌های گروه اول تأکید شده که بانک مرکزی تخصیص ارز به این گروه را در اولویت قرار دهد و گمرک نیز در ترخیص آنها تسریع ببخشد. همچنین وزارت صنعت نیز برنامه توزیع این کالا‌ها را با تثبیت قیمت‌ها در بازار در دستور کار خود قرار داده است.

به‌گفته وی، وزارت صنعت پیگیر تأمین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی است که هم اکنون نیز در حال تأمین و توزیع است.

وی در مورد برنامه‌ای که باید وزارت‌خانه‌ها ظرف دو هفته برای تقویت معیشت مردم ارائه می‌دادند، گفت: آنچه وزارت صنعت به‌خصوص در بخش تجارت در حال انجام است سرعت در تأمین ارز، سهولت در توزیع و همچنین تلاش برای عدم تغییر قیمت‌ها است، تا هم تولید‌کننده، هم واردکننده و هم مصرف کنندگان بتوانند چشم‌انداز مشخصی از قیمت‌ کالاهای اساسی داشته باشند و این خود نوعی کمک به معیشت مردم است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز