خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » اقتصادي » حکم لغو تحریم ۷ شرکت بزرگ ایران از سوی دادگاه عمومی اروپا صادر شد
حکم لغو تحریم ۷ شرکت بزرگ ایران از سوی دادگاه عمومی اروپا صادر شد

حکم لغو تحریم ۷ شرکت بزرگ ایران از سوی دادگاه عمومی اروپا صادر شد

 دادگاه عمومی اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد اتحادیه اروپا باید تحریم ۷ شرکت ایرانی شامل پست بانک، شرکت بیمه ایران،‌کشتیرانی گود لاک، بانک توسعه صادرات ایران،‌بانک پرشیا، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و بانک رفاه را لغو کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دادگاه عمومی اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد اتحادیه اروپا باید تحریم های وضع شده علیه ۷ شرکت ایرانی را لغو کند.

این حکم قابل تجدیدنظر خواهی است. پیش از آن نیز دو بانک بزرگ ایران توانسته اند حکم لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه خود را از دادگاه عمومی اروپا دریافت کنند.

شرکت هایی که بر اساس حکم جدید دادگاه اتحادیه اروپا تحریم آن ها باید لغو شود عبارتند از: پست بانک، شرکت بیمه ایران،‌ شرکت کشتیرانی گود لاک، بانک توسعه صادرات ایران،‌بانک بین المللی پرشیا، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و بانک رفاه کاگران.

بانک بین المللی پرشیا در لندن پایتخت انگلیس مستقر است. ۶۰ درصد سهام این بانک به بانک ملت ایران و بقیه به بانک تجارت ایران تعلق دارد. شرکت کشتیرانی گود لاک نیز که مقر آن در دبی قرار دارد گفته می شود از شرکت های وابسته به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

دادگاه عمومی اروپا که دومین مرجع قضایی عالی رتبه در اروپاست تصریح کرد اتحادیه اروپا نتوانسته است شواهد کافی در مورد مشارکت این شرکت ها در فعالیت های هسته ای ایران ارائه دهد.

اتحادیه اروپا این شرکت ها را به اتهام مشارکت در فعالیت های هسته ای ایران تحریم و اموال آن ها را بلوکه کرده است.

اتحادیه اروپا می تواند با رجوع به دیوان عالی اتحادیه اروپا نسبت به حکم دادگاه عمومی اروپا اعتراض کند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز