بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » خبرهای داغ بنزینی از زبان رویانیان
خبرهای داغ بنزینی از زبان رویانیان

خبرهای داغ بنزینی از زبان رویانیان

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه همچنین با تاکید بر اینکه متوسط مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل از ۱۰ لیتر سال ۱۳۸۶ به ۴ لیتر کاهش یافته است، درباره اسقاط خودروها توضیح داد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شده است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به حذف سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی خودروهای ۱۸۰۰ سی.سی به بالا از ابتدای بهمن ماه سالجاری، اعلام کرد: ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارت‌های سوخت به بیش از ۲٫۴ میلیارد لیتر افزایش یافته است.

به گزارش مهر، محمد رویانیان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به بیش از ۶۰ میلیون لیتر افزایش یافته است، گفت: همچنین از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون معادل ۱۸ میلیون مترمکعب گاز در جایگاه های سی.ان.جی مصرف شده است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به راه‌اندازی یکهزار و ۹۶۰ جایگاه CNG و راه اندازی ۳۰۰ جایگاه جدید CNG تا پایان سالجاری، تصریح کرد: هم اکنون متوسط سرانه مصرف سوخت هر ایرانی به هشتم لیتر کاهش یافته است که حدود ۲۵ درصد کمتر از سال های گذشته است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه تا چند سال قبل به طور متوسط سالانه ۱۰ میلیارد دلار بنزین وارد کشور می شد، اظهار داشت: اما در حال حاضر واردات بنزین به صفر رسیده و ظرفیت های افزایش تولید بنزین هم رو به افزایش است.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه همچنین با تاکید بر اینکه متوسط مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل از ۱۰ لیتر سال ۱۳۸۶ به ۴ لیتر کاهش یافته است، درباره اسقاط خودروها توضیح داد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو از ناوگان حمل و نقل خارج شده است، بیان کرد: به منظور کاهش عمر ناوگان تاکسیرانی هم تاکنون ۳۰  هزار فقره وام بانکی نهایی شده است ما به دلیل اختلاف پلیس راهنمائی و رانندگی و خودروسازان امکان اسقاط این دسته خودروها فراهم نشده است.

افزایش ذخایر بنزین ۴۰۰ تومانی در کارتها

رویانیان در ادامه در خصوص اختصاص سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای به خودروهای مختلف، گفت: در حال حاضر روزانه ۲۱ میلیون لیتر بنزین نیمه یارانه ای به خودروهای شخصی، ۷ میلیون لیتر به موتورسیکلت ها، ۳٫۶ میلیون لیتر به تاکسی درون شهری، یک میلیون لیتر تاکسی برون شهری، ۱۴ میلیون لیتر وانت بارها اختصاص می یابد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین از فروش روزانه ۱۰ تا ۱۱ میلیون لیتر بنزین آزاد ۷۰۰ تومانی در جایگاه‌ها خبر داد و افزود: هم اکنون ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارت‌های هوشمند سوخت به بیش از ۲٫۴ میلیارد لیتر افزایش یافته است.

حذف سهمیه بنزین خودروها ۱۸۰۰ سی.سی

این عضو کابینه دولت در ادامه با بیان اینکه سهمیه بنزین تمامی خودروهای جدید تولیدی و وارداتی بیش از ۱۸۰۰ سی.سی از بهمن ماه آینده حذف خواهد شد، تبیین کرد: تاکنون خودروهای بیش از ۲ هزار سی.سی سهمیه بنزین دریافت نمی‌کردند که پس از این سهمیه بنزین خودروهای بیش از ۱۸۰۰ سی.سی نیز حذف خواهد شد.

این مقام مسئول، در پایان خاطرنشان کرد: این تصمیم در واریز سهمیه بنزین بهمن ماه خودروها اعمال خواهد شد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز