به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » خلل در رفت و آمد خیابانهای اصلی بوشهر با فعالیت ستادهای تبلیغاتی نامزدهای شورای شهر
خلل در رفت و آمد خیابانهای اصلی بوشهر با فعالیت ستادهای تبلیغاتی نامزدهای شورای شهر

خلل در رفت و آمد خیابانهای اصلی بوشهر با فعالیت ستادهای تبلیغاتی نامزدهای شورای شهر

این روزها با افزایش تبلیغات کاندیداهای شورای اسلامی شهر، شاهد افزایش میزان تبلیغات و به نوعی ازدحام جمعیت در خیابان‌های اصلی شهر هستیم که همین ازدحام مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کند.

 

 

به گزارش نگین جنوب، برگزاری دو انتخابات به صورت همزمان سبب شده تا شاهد جنب و جوش بسیار زیادی در همه نقاط کشور باشیم و در استان بوشهر نیز که همواره مردمی سیاسی و فعال در عرصه انتخابات دارد، این جنب و جوش‌ها بیشتر دیده می‌شود.

هر چند تا هفته گذشته و پیش از آزاد شدن تبلیغات برای نامزدهای شوراهای اسلامی، جنب و جوش کمتری را در زمینه انتخابات شاهد بودیم ولی این روزها میزان تبلیغات به شدت بالا رفته و همه جای شهر بوی انتخابات گرفته است.

نامزدهای انتخابات شوراها ستادهای خود را دائر کرده‌اند و برخی به صورت ستادهای ائتلافی و برخی نیز به صورت ستادهای انفرادی، حامیان خود را در این ستادها گرد هم آورده‌اند و به طرق مختلف کارهای تبلیغاتی خود را پیگیری می‌کنند تا بتوانند از این طریق آرای بیشتری را کسب کنند.

تجمع حامیان کاندیداها و کاهش سرعت عبور و مرور خودروها

خیابان‌های اصلی بوشهر و به‌ویژه خیابان‌های شهید مطهری(باغ‌زهرا) و خیابان امام خمینی(ره)(سنگی) محل اصلی تشکیل ستادهای تبلیغاتی کاندیداهای شورای اسلامی است و بیشتر تراکم ستادها را در این دو خیابان شاهد هستیم.

وجود اغلب ستاهای کاندیداهای ریاست جمهوری و کاندیداهای شورای اسلامی در این دو خیابان باعث شده است تا ترافیک این خیابان‌ها بسیار بالا رفته و در اغلب اوقات روز و به‌ویژه عصر و شب‌ها، عبور و مرور در این خیابان‌ها به سختی انجام می‌شود.

حامیان کاندیداها درب این ستادها تجمع می‌کنند و با حضور در وسط خیابان، تراکت‌ها و بروشورها و پوستر‌های تبلیغاتی خود را بین خودروها عبوری تقسیم می‌کنند که همین موضوع باعث می‌شود تا سرعت خودروها پائین آمده و شاهد بالارفتن بار ترافیکی باشیم.

پخش شربت و شیرینی نیز یکی دیگر از برنامه‌هایی است که ستادهای تبلیغاتی این روزها به وفور انجام می‌دهند و با این پذیرایی‌ها برای لحظاتی هم که شده، رهگذران را متوقف کرده و کارهای تبلیغی خود را انجام می‌دهند.

پخش موسیقی با صدای بلند و آزاردهنده برای جلب افراد

پخش موسیقی به یکی از مهمترین کارهای تبلیغاتی ستادهای تبلیغاتی تبدیل شده است و ستادهای تبلیغاتی رقابت شدیدی را برای تولید بلندترین صداها با هم دارند و تلاش می‌کنند که با صدای بلندتر بیشتر جلب توجه کنند که البته در برخی موارد نتیجه عکس دارد.

استفاده از چهره‌های مطرح استان و به‌ویژه هنرمندان و ورزشکاران در ستادها نیز یکی دیگر از برنامه‌های ستادهای تبلیغاتی نامزدها است که بعضا شاهد حضور اینگونه افراد در این ستادها هستیم.

تعدادی از کاندیداها نیز برای اینکه بتوانند رای حامیان کاندیداهای ریاست جمهوری را به خود جلب کنند، بنرهایی را از این کاندیداها در ستاد خود نصب می‌کنند و به این طریق با ایجاد یک پیوند، سعی بر جلب رای دارند.

پوشش کف خیابان‌ها با سفره‌های کاغذی

تبلیغات رسانه‌ای نیز در دستور کار کاندیداها قرار دارد و با چاپ برنامه‌ها و تبلیغات خود در نشریات محلی و همچنین ایجاد بنر در سایت‌های استانی تلاش دارند برنامه‌های خود را برای مردم تشریح کنند.

خیابان‌ها این روزها و شب‌ها مملو از افرادی است که بروشورهای تبلیغاتی کاندیداها را در دست دارند و مشغول توزیع آنها هستند.

بسیاری از افراد نیز تنها چند ثانیه پس از گرفتن این بروشورهای و پوسترهای تبلیغاتی، آن را روی زمین می‌اندازند و برخی از خیابان‌ها در انتهای شب با پوششی از کاغذ پوشیده می‌شود.

تعدادی از کاندیداها نیز میتینگ‌های تبلیغاتی خود را جلوی ستادها برگزار می‌کنند و با حضور حامیان خود و همچنین برخی از رهگذران به ایران سخنرانی و بیان برنامه‌های خود می‌پردازند.

حضور در مساجد و بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌ها

حضور در مساجد و بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌ها نیز از دیکر برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی شوراها است که این روزها بیش از گذشته مشاهده می‌شود.

استفاده از شعارهای جالب و عامه پسند در دستور کار همه این کاندیداها قرار دارد و تلاش دارند با استفاده از این شعارها، احساس درونی مردم را برانگیزند تا بتوانند آرای بیشتری را کسب کنند.

لازم به ذکر است که در شهر بوشهر برای انتخاب ۱۱ نفر به عنوان اعضای شورای شهر، ۱۳۰ نفر کاندیدا شده‌اند و با هم رقابت خواهند کرد./مهر

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز