به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » خودروی دست دوم چی بخریم؟
خودروی دست دوم چی بخریم؟

خودروی دست دوم چی بخریم؟

خرید و فروش خودروی دست دوم شب عید

 

روزنامه هفت صبح: آنهایی که موفق می شوند خودروی کارکرده خود را آب کنند به جای حضور در بازار به سراغ خرید اقساطی می روند.

شمارش معکوس پایان سال آغاز شده اما هنوز که هنوز است بازار خودروهای صفر راکد است. روال سال های گذشته نشان می دهد با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، تقاضا برای خرید و فروش خودرو بالا می رود؛ با اینحال شب عید هم نتوانسته رونقی به این بازار که مدت ها است در رکود قرار دارد رونقی ببخشد.

فروشندگان خودرو معتقدند یکی از عمده ترین دلایل برلای رکود این بازار، قیت بالای خودرو است که با توان مالی مردم همخوانی ندارد. با اینحال سوالی که پیش می آید این است که با وجود اختلاف قیمت های زیاد بین خودروهای صفر و کار کرده اوضاع بازار دست دوم خودروها چگونه است؟

ما هم فکر می کردیم بازار دست دوم خودرو رونق بیشتری داشته باشد اما فروشندگان خودرو نظرمان را برگرداندند. آنها می گویند بازار خودروی کارکرده تحت الشعاع بازار خودروهای صفر است چرا که بسیاری افراد خودروهای خود را می فروشند که خودرویی صفر بخرند.

یکی از نمایشگاه داران خودرو در گفتگو با هفت صبح می گوید در بازار خودروهای کارکرده خرید و فروش از وضعیت بهتری نسبت به خودروهای صفر برخوردار است اما میزان همین معاملات ضعیف بوده و آنگونه که سال های گذشته دنبال می شد، نیست.

او معتقد است افراد بسیار زیادی هستند که برای ارتقا دادن خودروی خود به خودروی صفر آن را برای فروش می گذارند که اگر خودرو کارکرده شان به فروش برسد به سراغ خرید اقساطی یا اینترنتی خودرو رفته بنابراین خرید و فروش در صفر کیلومترها کمتر می شود.

این فروشنده می گوید اگر نمایشگاه داری در ایام پایانی سال های گذشته حدود ۱۰- خودرو معامله می کرد، این رقم اکنون به یک یا نهایتا دو معامله رسیده است.

این فروشنده خودرو در ادامه می گوید همین یک یا دو معامله هم به خودروهای ارزان قیمتی مثل پراید و پژو ۴۰۵ برمی گردد چرا که به خاطر قیمت پایین شان متقاضی بیشتری دارند. او معتقد است بعد از این خودروها هم پژو پرشیا و L90 نسبتا بازار خوبی دارند.

نمایشگاه دار دیگری می گوید اگر در بین خودروهای خارجی کارکرده فروشی صورت بگیرد، آن خودروها چینی هستند چرا که با قیمت پایین عرضه می شوند. این فروشنده می گوید اگر کسی بخواهد سراغ خودروهای غیرچینی برود باید بودجه اش را به ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان برساند تا بتواند محصولات برندهایی مثل هیوندای و کیا یا تویوتاهای مدل پایین را خریداری کند. به گفته او پایین ترین مدل این خودروها مدل های ۲۰۰۶ هستند.

پراید

خودروی دست دوم_www-neginjonoub-IR

همانطور که گفتیم خودروهای ارزان قیمتی مثل پراید در بازار خودروهای کارکرده، فروش بهتری دارند. صفر کیلومتر این خودرو که ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد در بازار دست دوم تا ۱۶ میلیون تومان در دسترس خواهد بود که این قیمت متعلق به یک دستگاه ۱۳۱SE سفید رنگ به مدل سال ۹۱ است که ۶۶ هزار کیلومتر کارکرد دارد.

همچنین پراید مدل ۹۲ سفیدرنگی که ۵۶ هزار کیلومتر کارکرد دارد را ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاشته اند.

به طور کلی اگر مایل به خرید این خودرو برای سفرهای نوروزی خود هستید، متوسط قیمت خرید این خودرو در بازار دست دوم ها ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. البته سوا از قیمت پایین، شتاب بالا و مصرف سوخت پایین از ویژگی های مثبت پراید است.

سمند

خودروی دست دوم چی بخریم؟

سمند از آن خودروهایی است که با توجه به محدودیت انتخاب خودرو برای اقشار کم درآمد، خودروی مناسبی است. خارج از بحث قیمت، این خودرو ایمنی بدنه بالایی دارد و زمانی که با آن به مشکلی برخورد کنید خیال تان از بابت قطعاتش که به راحتی در دسترس شما قرار می گیرد، راحت خواهد بود.

همچنین در رانندگی با این خودرو هندلینگ مناسبی را تجربه خواهید کرد. می توان گفت این خودرو از نظر مادی مقرون به صرفه است. شما در بازار خودروهای کار کرده می توانید با ۲۲ میلیون تومان صاحب یک دستگاه سمند LX مدل ۸۹ سفید رنگ با ۶۸ هزار کیلومتر کارکرد شوید. سمند EF7 مدل ۹۲ نیز با کارکرد ۱۰۰ هزار کیلومتر و رنگ سفید ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

پژو ۴۰۵

خودروی دست دوم چی بخریم؟

پژو ۴۰۵ از نظر مصرف سوخت خودرویی پر مصرف است اما به خاطر ایمنی بدنه طرفداران خاص خود را دارد و می توان آن را برای سفر در جاده های ایران مناسب دانست. همچنین برای اینکه هزینه کمتری برای سوخت این خودرو بپردازید، می توانید به سراغ نمونه های دوگانه سوز آن بروید.
شاید ارزان ترین خودروی ۴۰۵ در بازار ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد که این قیمت به یک دستگاه ۴۰۵ مدل ۸۸ با رنگ نقره ای و کارکرد ۱۴۰ هزار کیلومتر برمی گردد.

۴۰۵ دیگری با رنگ خاکستری و کارکردی ۷۳ هزار کیلومتری ۲۱ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. پژو ۴۰۵ نیز در مدل ۸۹ با رنگ نقره ای و ۱۲۰ هزار کیلومتر کارکرد ۲۳ میلیون تومانقیمت دارد.

پارس

خودروی دست دوم چی بخریم؟

یکی از مزیت های پژو پارس جادار بودن فضای داخلی آن است که از این نظر می توانیم بگوییم کاستی بزرگ ۲۰۶ را ندارد و قادر است رقیبی برای قرار گرفتن در لیست خودروهای انتخابی شما باشد.

۴۰۵ خودرویی جادار است و مناسب جابجایی هایی با سرنشینان زیاد است. ظاهر زمخت این خودرو ممکن است آدم را یاد ۴۰۵ بیندازد اما می توان گفت همین ظاهر زمخت آن را به خودرویی ایمن تبدیل کرده که آن را مناسب سفرهای خانوادگی می کند.

در حال حاضر شما می توانید به بازار خودروهای کار کرده مراجعه کنید و با پرداخت ۳۱ میلوین و ۵۰۰ هزار تومان صاحب یک دستگاه پژو پارس سفید رنگ مدل ۹۱ با کارکرد ۵۶ هزار کیلومتر شوید. پژو پارس مدل ۹۲LOX هم با رنگ سفید و کارکرد ۹۰ هزار کیلومتر، ۳۵ میلیون تومان قیمت دارد.

۲۰۶

خودروی دست دوم چی بخریم؟

۲۰۶ برای افرادی که توان مالی قوی تری دارند، بسیار مناسب است. این خودرو در بین خودروهایی که در ایران تولید می شوند کمترین میزان مصرف سوخت را دارد. موتور آن قوی بوده و دارای شتابی بالاست. همچنین می توان ایمنی قابل قبول این خودرو را برای سفر در نظر گرفت. در بازار خودروهای کارکرده قیمت یک دستگاه ۲۰۶ تیپ دو ۸۹ خاکستری رنگ که ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد دارد به ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد.

در تیپ پنج این خودرو، مدل ۸۹ با ۸۸ هزار کیلومتر کارکرد و رنگ نقره ای ۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود. البته یک نقطه ضعفی که ۲۰۶ دارد، فضای داخلی کم آن است.

تیبا

خودروی دست دوم چی بخریم؟

تیبا از نظر استحکام بدنه با خودروی ۴۰۵ برابری می کند. از لحاظ تجهیزات ایمنی روز هم باید گفت این خودرو به ترمز ای بی اس و دو ایربگ راننده و سرنشین مجهز است. تیبا همچنین مجهز به چراغ جلو پرنوری بوده که برای رانندگی در شب مخصوصا در جاده ها مناسب است. علاوه بر اینها یکی دیگر از نقاط مثبت تیبا مصرف سوخت پایین این خودرو است.

اگر بخواهید سراغ کارکرده این خودرو بروید می توانید یک دستگاه تیبا مدل ۹۰ را با رنگ نقره ای و ۶۸ هزار کیلومتر کارکرد ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خریداری کنید.

همچنین یک دستگاه تیبای ۹۰ نوک مدادی با کارکرد ۱۰۰ هزار کیلومتر ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد. قیمت مدل هاچ بک این خودرو که زیر سه هزار کیلومتر کارکرد داشته باشد، ۲۵ میلیون تومان است.

L90

خودروی دست دوم چی بخریم؟

خودروهای ۲۰۶ و L90 در کیفیت خودرو مدت زیادی است که رقابت تنگاتنگی دارند. البته شاید ظاهر آن را زیاد نپسندید ولی از طراحی آن در برابر ایمنی این خودرو می توان گذشت کرد.

از ویژگی های دیگر این خودرو هندلینگ و رانندگی نرم آن است. شتاب بالایی دارد و مصرف سوختش پایین است. قیمت یک دستگاه L90 مدل ۸۹E1 با رنگ نقره ای و کارکردی نزدیک به ۴۴ هزار کیلومتر ۲۸ میلیون تومان است.

مدل دیگری از L90 که اتومات این خودرو به حساب می آید در بازار خودروهای کارکرده ۴۶ تا ۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. شما می توانید یک دستگاه L90 اتومات مدل ۹۲ سفید رنگ را با کارکرد ۳۹ هزار کیلومتر به قیمت ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری کنید.

MVM315

خودروی دست دوم چی بخریم؟

در بازار ایران MVM315 چینی با ۲۰۶ فرانسوی رقابت تنگاتنگی دارد، هم از نظر موتور و هم از نظر اینکه در دو کلاس هاچ بک و صندوق دار عرضه می شود. از نظر ظاهری و شتاب بالای خود نسبت به بسیاری از خودروهای دیگر برتری دارد.

در خصوص رانندگی با MVM315 برخی ها معتقدند سواری آن درست مانند مزدا ۳ است. صفر کیلومتر این خودرو قیمتی معادل ۳۸ میلیون تومان دارد اما شما می توانید در بازار دست دوم آن را تا ۲۵ میلیون تومان خریداری کنید.

هم اکنون در بازار دست دوم خودروها یک دستگاه MVM315 92 (هاچ بک) با رنگ مشکی و ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد ۳۱ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت صندوق دار این خودرو با مدل ۹۲، رنگ سفید و کارکرد ۲۸ هزار کیلومتر، ۳۲ میلیون تومان است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز