هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » در نشست خبری اعضای شورا و شهردار خورموج؛ تیموری: شهردار خورموج خط قرمز شوراست
در نشست خبری اعضای شورا و شهردار خورموج؛ تیموری: شهردار خورموج خط قرمز شوراست

در نشست خبری اعضای شورا و شهردار خورموج؛ تیموری: شهردار خورموج خط قرمز شوراست

همزمان با روز شوراها، اولین نشست خبری شورای چهارم خورموج و شهردار این شهر برگزار شد.

 

اولین نشست خبری شورای چهارم شهر خورموج همزمان با روز شوراها برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این نشست که احمد شیخیانی شهردار خورموج نیز حضور داشت، اعضای شورا و شهردار به بیان عملکرد خود در چند ماه گذشته پرداخته و به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.

رییس شورای شهر خورموج:
شهردار خط قرمز ماست

رییس شورای شهر خورموج با اشاره به اینکه قرار بود این جلسه در اسفندماه سال گذشته برگزار شود، تاکید کرد:رسالت خطیر اصحاب رسانه قابل وصف نیست.

غلامحسن تیموری سهم شورا در توسعه محلی را بسزا خواند و گفت: جلسات مختلفی را با بانیان مساجد، تیم های ورزشی، نماینده مردم در مجلس و اصحاب رسانه برگزار کرده ایم.

تیموری افزود: شورای اسلامی خورموج در شش ماه فعالیت خود با انتخاب یکی ازبهترین وقوی ترین نیروها به عنوان شهردارسعی کرده بسیاری از عقب ماندگی ها را جبران کند و درطول این مدت حقوق معوقه شش ماه و مطالبات ۹ ماه کارکنان زحمت کش شهرداری را پرداخت وحقوق آنان را به روز کرده است.

وی با دفاع مجدد از عملکرد شهردار خورموج تصریح کرد:خط قرمز شورا، احمد شیخیانی شهردار خورموج است و شورا با تمام قوا از ایشان حمایت می کند.

 

رییس شورای اسلامی شهرخورموج ادامه داد: از آغاز بکار فعالیت مان ۱۷ جلسه با مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان از جمله آب، برق، راه و شهرسازی، گاز و سایر نهادهای مرتبط با خدمات شهری برگزار که باعث حل بسیاری از مشکلات مردم شده است.

رییس شورای شهر خورموج در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:به دلیل کمبود اعتبار و منابع درآمدی، عقب ماندگی های زیادی در سطح این شهر طی سال های اخیر پیش آمده که بار بزرگی را بر دوش شورا و شهردار کنونی برای رفع این خلاها گذاشته است.

غلامحسین تیموری با بیان اینکه شهر خورموج به عنوان مرکز شهرستان دشتی فاصله زیادی با یک شهر عادی درحد بقیه شهرهای استان دارد، اظهار داشت: از طرح های کوتاه مدت ما احداث موزه مردم شناسی محمد خان دشتی، نگارخانه و زورخانه خورموج، احیای منطقه گردشگری بنگه خورموج و همایش تجلیل از چهره های ماندگار شهر در آینده نزدیک است.

هاشمی زاده:
خبرنگاران بازوان پرتوان شورا هستند
سید عبدالمحسن هاشمی زاده دیگر عضو شورای شهر خورموج هم با تاکید بر اینکه نقش رسانه ها بر کسی پوشیده نیست، گفت:خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و نقش و جایگاه انها در عصر ارتباطات بیش از پیش نمود پیدا کرده است.

 وی افزود:در جامعه دو قشر فرهیخته را بعنوان مراقب سیاسی می شناسند که یکی احزاب سیاسی و دیگری خبرنگاران هستند .

هاشمی زاده در پایان با اشاره به اینکه خبرنگاران بازوان پرتوان شورا هستند، افزود:از خبرنگاران عاجزانه وصادقانه خواهشمندیم که راهکارها وپیشنهادات خود را در اختیار ما قرار دهند.

مختار پزشک:
شهرستان دشتی را تکه تکه کرده اند

مختار پزشک عضو شورای شهر خورموج هم با بیان اینکه خبرنگار باید واجد سه خصوصیت شجاعت،صداقت و فداکاری باشد، خواستار حساسیت آن ها نسبت به حرفه خود شد.

وی در ادامه به مشکلاتی در شهر خورموج اشاره کرد و  اظهار داشت:تقسیم بندی شهرستان دشتی در سالهای اخیر خیانت بوده، طوری که تمامی معادن و محدوده پارس شمالی به عنوان منابع مهم درآمدی را از خورموج گرفته اند.

 

 

پزشک افزود:اکثر شهرستانهای دیگر فاقد نظام مهندسی هستند و ما نیز یا باید نظام مهندسی را منحل کنیم و یا اینکه زیر نظر شهرداری کار کند.

وی با انتقاد از سکوت مدیران شهرستان در خصوص تحریف نام گنبد نمک دشتی بنام شهرستان دیر تصریح کرد:وقتی مجری برنامه صبح بخیر ایران در پارک مفتون خورموج گفتند که گنبد نمکی دیر صحیح است نه دشتی، واقعا شرمنده شدم.

پزشک افزود: با مدیرانی که اهداف و برنامه های شورای شهر را دنبال نکنند به شدت برخورد می کنم، در عین حال هر مدیری که همکاری کند دستش را می بوسم.

وی ادامه داد: شخصا از کاری که توسط شهردار در این مدت صورت گرفته راضی نیستم، ولی به این معنی نیست که کاری انجام نشده است؛ بلکه شهروندان خورموج مستحق خدمات بیشتری هستند.

حسن ابراهیمی:
خبرنگاران اصلی ترین شورایار هستند
حسین ابراهیمی دیگر عضو شورای شهر خورموج هم با بیان اینکه خبرنگاران اصلی ترین شورایار هستند،گفت:اصحاب رسانه بدلیل تعامل با مردم بهترین شورایار هستند.و انتظار می رود خبرنگاران نقد منصفانه داشته باشند و از تعریف وتمجید غیرواقعی پرهیز کنند.

وی افزود:در آینده ای نزدیک سایت شورای اسلامی شهر خورموج راه اندازی می کنیم که در این راه از خبرنگاران طلب کمک می کنیم.

شهردار خورموج:
۱۱ طرح بزرگ در برنامه داریم

شهردار خورموج هم در این نشست با تشکر از نهادها و دستگاه هایی که با شورا و شهرداری تعامل سازنده داشتند، گفت:این تعامل برای ما خیلی اهمیت داشته و در این مدت از نقطه نظرات مردم استفاده کردیم.

وی افزود:علیرغم همه مشکلات فراوانی که فراروی شهرداری بوده موفق شدیم با پشتیبانی شورا و مردم کارهایی را انجام دهیم، گرچه شان و قابلیت مردم خورموج بیش از این است.

احمد شیخیانی میزان رضایت مندی مردم خورموج را معیار و ملاک موفقیت خود دانست و تاکید کرد:
با خود عهد بسته ام حتی اگر در خورموج فدا بشوم، نوکری مردم خورموج را کنم

 

 

شهردارخورموج ادامه داد: در شش ماهی که از فعالیت شورای چهارم می گذرد، ۱۰۵ پروژه نیمه تمام و کوچک دراین شهراجرایی شده است.

احمد شیخیانی افزود: ۸۰ درصد این طرح ها وبرنامه از برنامه های کاری واولویت دارشهرداری خورموج بوده و ۲۰ درصد برنامه ها نیز از مطالبات و پیشنهادهای مردمی و رسانه ها بوده است.

شهردارخورموج بیان کرد: برای طرح های نیمه تمام، پرداخت مطالباتی پیمانکاران پروژه ها و اجرای ۱۱ کار برزگ اولویت دار شهرداری خورموج ۱۲ میلیارد تومان مورد نیازاست که امیدواریم از محل اعتبارات استانی، ملی و درآمد های شهرداری در سال جاری اجرایی شود.

شیخیانی احداث پارک بین راهی را از اولویت های شهر خورموج دانست و افزود: این پارک برای مسافران و رانندگان خودروهایی است که از پارس جنوبی به مرکز استان در ترددند که برای اجرای آن نیازمند کمک مالی منطقه انرژی اقتصادی پارس جنوبی هستیم.

شهردارخورموج از مهمترین پروژهای اولویت دارسال جاری این شهرداری را احداث میدان ورودی از سمت جنوب به شهر خورموج و تعریض بلواربسیج به سمت کنگان که از نقاط حادثه خیز  است عنوان کرد.

وی گفت: اجرای طرح خیابان دره انجیر که وضعیت عمومی تردد در خورموج را تغییر می دهد و ترافیک را درمرکز شهر روان می کند از دیگر برنامه های اولویت دار شهرداری است.

شهردار خورموج از توافق با شرکت گاز برای آغاز گازکشی به ۳۰ نقطه بافت قدیمی و حاشیه شهر در سال جاری خبر داد و افزود: مقرر شده این ۱۶کیلومتر گازرسانی تا مشکل مردم این مناطق نیز برطرف شود.

شیخیانی با انتقاد از اینکه شهرداری خورموج با سابقه ۵۵ ساله فاقد برنامه بلندمدتاست، خبر داد: تدوین چشم انداز ۱۴۰۴ به عنوان سند بالادستی شهرداری خورموج با همت شماری از پژوهشگران در مرحله پایانی است.

 

محمد جواد غریبی
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز