خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه » اقتصادي » دولت ۵۴۰ تریلیون به بانک ها بدهکار است
دولت ۵۴۰ تریلیون به بانک ها بدهکار است

دولت ۵۴۰ تریلیون به بانک ها بدهکار است

دولت ۵۴۰ تریلیون به بانک ها بدهکار است

دولت 540 تریلیون به بانک ها بدهکار است

دولت ۵۴۰ تریلیون به بانک ها بدهکار است

دولت

نگین جنوب:مدیرعامل بانک قوامین با اعلام بدهی ۵۴۰ تریلیون تومانی دولت به بانک ها، گفت:‌ در اقتصاد هزار تریلیون تومانی حجم نقدینگی کشور ۵۴۰ تریلیون تومان بدهی های معوق دولت است.

غلامحسین تقی نتایج افزود: مطالبات معوق در نظام بانکی به عنوان یک مشکل اساسی باعث ایجاد تله ای برای موسسات پولی و بانکی شده و هم اینکه عملا بسیاری از فعالان اقتصادی که نیازمند منابع پولی جدید هستند را نیز دچار مشکل کرده است.
مدیرعامل بانک قوامین به ایبنا اظهارداشت: در حال حاضر، بخش قابل توجهی از دارایی های بانک ها به معوقات گره خورده است. در اقتصاد هزار تریلیون تومانی حجم نقدینگی کشور ۵۴۰ تریلیون تومان بدهی های معوق دولت است.
نتاج ادامه داد: بخشی از این بدهی ها به نظام بانکی است و بخش قابل توجهی نیز به سایر اشخاص حقوقی است و متعاقبا آن اشخاص هم نمی توانند بدهی های خود را به دیگران بپردازند که در نهایت این زنجیره دوباره به موسسات پولی و بانکی مربوط می شود.
وی افزود: اگر قرار است مشکل مطالبات معوق در کشور حل شود یک اقدام اساسی، بازپرداخت بدهی های معوق دولت است. نکته دیگر پایین بودن بازدهی انواع فعالیت های اقتصادی به ویژه در بخش تولید است.
مدیرعامل بانک قوامین تاکید کرد: پایین بودن بازدهی این فعالیت ها باعث می شود که  در عمل بنگاه هایی که استقراض کرده اند نتوانند بدهی های خودشان را بپزدازند. بازدهی ها بعضا آنقدر پایین است که حتی اگر این بنگاه ها تسهیلات با نرخ صفر هم بگیرند بازهم نمی توانند بدهی های خودشان را بازپرداخت کنند.
به گفته نتاج، در چنین شرایطی توجه به این نکته که نرخ بازدهی ناشی از نرخ تورم باید در اقتصاد کشور تزریق شود یک مسئله ای است که به تصمیمات دولت بر می گردد.
وی افزود: باید دید آنچه که از مطالبات معوق مربوط به گذشته است چگونه باید درمان شود و اینکه چگونه می توان از بروز مطالبات معوق جدید جلوگیری کرد در دو حوزه کاملا مجزا قابل بررسی است.
مدیرعامل بانک قوامین گفت: اگر ۳ مرحله اساسی پرداخت تسهیلات در نظام بانکی مورد توجه جدی و عمیق قرار بگیرد حتما از بروز مطالبات معوق جدید می تواند تا حد قابل توجهی جلوگیری کند.
نتاج خاطرنشان کرد: اهلیت و میزان اعتبار وام گیرنده، طرح توجیهی و اقناع نسبت به بازدهی فعالیتی که قرار است برای آن وام گرفته شود و همچنین وجود وثیقه های کافی برای بازپرداخت آینده این وام ها حائز اهمیت است و طبیعتا اگر در این ۳ بخش موسسات پولی و بانکی و متصدیان آن مراقبت کنند به طور حتم نرخ مطالبات معوق بانک ها در آینده کاهش چشمگیری خواهد یافت.

گردآوری: سایت تفریحی و سرگرمی نگین جنوب

دولت ۵۴۰ تریلیون به بانک ها بدهکار است
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز