آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » دیابتی ها از نمک غافل نشوید!
دیابتی ها از نمک غافل نشوید!

دیابتی ها از نمک غافل نشوید!

دیابتی ها مراقب نمک باشند

موسسه ملی سلامت در آمریکا به افراد سالم توصیه کرده که مقدار کلی سدیم مصرفی خود را به ۲۳۰۰ میلی گرم در روز محدود کنند.

salt

خطرات نمک برای دیابتی ها

مطالعات نشان می دهند که کاهش مصرف نمک در پیشگیری از سکته مغزی، حمله قلبی و دیگر بیماری های قلبی – عروقی موثر است. پزشکان همچنین تاکید کردند مبتلایان به دیابت بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی هستند و بنابراین حتما باید رژیم غذایی خود را بیشتر و دقیق تر کنترل کنند و در مصرف نمک احتیاط بیشتری نمایند.

در یک بررسی که در استرالیا انجام شد پرسشنامه هایی میان تعدادی از مبتلایان به دیابت نوع ۱ و ۲ توزیع و میزان قندخون، فشارخون و سدیم در ادرار آنان اندازه گیری شد. از میان ۱۴۳ شرکت کننده در این مطالعه، تنها یک سوم می دانستند نمک حاوی سدیم است و تنها ۶ درصد آنان می دانستند که حداکثر مجاز مصرف نمک شش گرم در روز است.

همچنین در بررسی انجام شده در مورد بزرگترین نگرانی افراد شرکت کننده در مورد مواد خوراکی مشاهده شد که ۶۵ نفر قند، ۴۱ نفر چربی اشباع شده و ۳۵ نفر چربی را  و تنها ۱۰ نفر نمک را بزرگترین نگرانی تغذیه ای خود می دانستند.

متخصصان استرالیایی همچنین در بررسی های خود دریافتند که به طور متوسط مبتلایان به دیابت نوع ۱ میزان مصرف سدیم کمتری در مقایسه با مبتلایان به دیابت نوع ۲ دارند و مردان نیز بیشترین مصرف کنندگان نمک هستند. موسسه ملی سلامت در آمریکا به افراد سالم توصیه کرده که مقدار کلی سدیم مصرفی خود را به ۲۳۰۰ میلی گرم در روز محدود کنند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز