کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » رئیس کانون وکلا بوشهر در نامه ای سرگشاده : سهم استان در کدامین برنامه هایتان تجلی کرد
رئیس کانون وکلا بوشهر در نامه ای سرگشاده : سهم استان در کدامین برنامه هایتان تجلی کرد

رئیس کانون وکلا بوشهر در نامه ای سرگشاده : سهم استان در کدامین برنامه هایتان تجلی کرد

و شایسته است قول دهید … که نگاه موجود نسبت به استان بوشهر را تغییر دهید و با لحاظ واقعیت ها و موقعیت ها، تصمیم گیریها را معطوف به پایان دادن چنین نگاهی به استان بوشهر نمائید.

به گزارش سوک ، یکی از وکلای دادگستری استان بوشهر با ارسال نمابری به این سایت خبری طی نامه ای سرگشاده خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری از آنها خواسته است نگاهشان نسبت به ب.وشهر تغییر یابد .

عبدالصمد دولاح در این نامه عنوان کرد :

حضرات آقایان نامزدهای محترم یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (به ترتیب حروف الفبا) دکتر سعید جلیلی ، دکتر محسن رضائی ، دکتر حسن روحانی ، دکتر محمد باقر قالیباف ، مهندس سید محمد غرضی و دکتر علی اکبر ولایتی.
با سلام و آرزوی توفیق

امام سجاد علیه السلام :

خیر مفاتیح الامور الصدق و خیر خواتیمها الوفاء :

بهترین شروع کارها صداقت و راستگویی بهترین پایان آنها وفا است.

همانطوریکه اجمالاً میدانیم و استحضار دارید ، ۹۵ درصد صادرات نفتی کشور از طریق پایانه های نفتی جزیره خارک ، تأمین بیش از ۴۳ درصد گاز کشور از منابع پارس جنوبی عسلویه ، درآمد صادرات گاز و میعانات گازی بالغ بر چهل میلیارد دلار و با بهره برداری از سایر فازها بالغ بر یکصد میلیارد دلار ، تولید خرما بیش از ۱۲۵ هزار تن ، درآمد گمرکات بالغ بر ۱۳۳۱ میلیارد تومان (در سال ۱۳۹۱ )، و … مرکز پر اهمیت تولید درآمد و سرمایه ملی است.

مضافاً وجود نیروگاه هسته ای و ذخایر نفت و گاز و پارس جنوبی و شمالی ، صنایع شیلات و نخیلات ، موقعیت استراتژیک اقتصادی و نظامی در کنار مرزهای آبی خلیج فارس و …. اهمیت راهبردی و استراتژیک و منحصر به فرد در سطح کشور ، منطقه و جهانی به استان داده است.

این جغرافیای محدود با عنوان پایتخت انرژی ایران – بوشهر – نام دارد و اینجانب شهروندی از آن دیار فی الحال به اختصار با جنابعالی سخن می گویم.

نقطه عطف تاریخ و سرنوشت کشور عزیزمان – ایران اسلامی – است یعنی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جلوه ای دیگراز مردم سالاری دینی و مظهر مردم باوری حکومت است، مبنایی که از نظر محتوی وجه افتراق خیمه ایدئولوژی سیاسی مابا غرب و نظام سکولار محسوب می گردد. پس روشن است در هیاهوی پر سر و صدای جهان امروزی ، تکیه زدن به وحدت کلمه ، اندیشه، هدایت گری ، خردورزی و ارتباط متعامل و متقابل در تمامی عرصه ها راهگشا و گره گشا است.

اینجاست که همگرائی در مشارکت و حضور در انتخابات تجلی مظهر خرد ورزی و خرد جمعی عقیده است نه عقده ، چاره است نه چاه ، نبوغ است نه دروغ ، تعامل است نه تغافل و تکامل است نه تجاهر.

بر همین اساس اینجانب به عنوان یک حقوقدان پیشکسوت استان بوشهر با استفاده از اختیارات قانونی برابر قانون اساسی که در برابر نظام سیاسی ، کشور و جامعه خود هم حق دارد  و هم تکلیف بر این باورم که خدمات فراوانی برای مردم استان در قیاس با گذشته انجام شده ، لیکن عملکرد دولت ها در ایفای نقش و تعهدات خود بر مبنای عمل به قول و مصوبه در قبال حقوق اساسی مردم و جوانان این استان واجد نقص های بسیاری می دانم که قابل چشم پوشی نبوده است.

در دو دوره نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی ، وسالها وکالت و دفاع ، با درد و رنج آنان چون استخوان با پوست آشنایم… .

نگاه بغض آلود جوان تحصیلکرده و بیکار بوشهری را خوب می شناسم آنگاه که با وجود شرکت های عظیم نفتی و اجرای پروژه های بزرگ صنعتی در استان برای یافتن شغلی آبرومند ، بعضاً حتی یک آبدارچی ، راه به جایی نمی برد؟( … قول مسئولین به دلالت پذیرش بیش از ۵۰ درصد نیروی بومی و … خلف وعده ) … یا دردمندی پدران بسیاری درک می کنم که از فشار اقتصادی شرمنده خانواده و زن و بچه های خود هستند و وقتی از سر ناچاری کیسه برنجی وپاکت چای و شیشه شربتی را به عنوان ته لنجی برای گذران معیشت می فروشند او را قاچاقچی به حساب می آورند و مجازات می کنند؟ ( … سیاستگذاری غیر کارشناسانه … ) .

لوله های گاز از زیر سرمان میگذرد و هزاران کیلومتر دورتر از آن بهره مند میشوند ولی خود برای استفاده از آن در مضیقه هستیم. به راستی آیا می توان نقش استان بوشهر را در اقتصاد ملی و پیشرفت کشور نادیده گرفت؟! حال سؤال این است که سهم عادلانه و منصفانه مردم و جوانان استان از این همه پشتوانه اقتصادی و انرژی چیست؟

لذا انتظار می رود از جنابعالی که فردا به عنوان رئیس جمهور سکان مدیریت اجرایی کشور را به عهده می گیرید شایسته است قول دهید زیاده خواهی بناحق تجزیه جغرافیای استان بوشهر که تجلی هویت فرهنگی ، تاریخی ، همگرائی و … مردم این دیار است و این استان از نظر مساحت یکی از کوچکترین ۳۱ استان کشور است برای همیشه ایام مختومه و در کابینه جنابعالی مطرح نشود شایسته است قول دهید آن قسمت از اراضی مردم که مبنای شرعی و قانونی حق مکتسبه مالکیت اشخاص است به صاحبان آن ، مردمانی عزیز و شریف که عرقشان ، عرق غیرت است نه شرم ، بازگردانده شود. شایسته است قول دهید بوشهر مستحق است که مشمول مقررات منطقه آزاد تجاری قرار گیرد شایسته است قول دهید که به تعهدات دولت در برابر زلزله زدگان دشتی عمل می کنید.

یقین دارم جنابعالی تأیید می فرمائید که نجابت و صلابت مردم و جوانان بوشهری در تمامی عرصه ها به شهادت تاریخ اثبات گردیده است . مبارزه دیروز دلاوران تنگستانی ، دشتی و استان با استعمار پیر برگ زرین تاریخ معاصر است و دفاع رزمندگان ،شهداء و جانبازان از مرز آبی و خاکی ایران زمین در برابر هر گونه تجاوزی بیان رشادت و دلاوری های فرزندان امروزمان است…. و شایسته است قول دهید … که نگاه موجود نسبت به استان بوشهر را تغییر دهید و با لحاظ واقعیت ها و موقعیت ها، تصمیم گیریها را معطوف به پایان دادن چنین نگاهی به استان بوشهر نمائید.

از سوی دیگرانتظار می رود که مسئولین محترم استان بوشهر با طرح و نگاهی نو و با ارزیابی و آسیب شناسی دیپلماسی خود در ارتباط با دولت و کیفیت دفاع از حقوق مردم و جوانان استان با تکیه بر ظرفیت های قانونی کشوردر کنار ظرفیت های سیاسی استان در سطح ملی ، ساز و کارهای مؤثرتری را پیگیری نمایند.
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نقشه راه و شاخص های امام خمینی (ره) را خداباوری ، مردم باوری و خود باوری می دانند که خدمت مسئولانه به مردم – خصوصاً اقشار ضعیف جامعه – از بارزترین نشانه های مردم باوری است.

و به عنوان یک ایرانی و حقوقدان (عضو جامعه حقوقدانان کشور در سطح داخلی و بین المللی ) شایسته می داند قول دهید که به پشتوانه اندیشه های عالمانه و مدبرانه و ره آورد تجارب مدیریتی وضعیت فعلی کشور را در حوزه های : گرانی ، تورم، بیکاری ، اشتغال ، سیاست داخلی ، سیاست خارجی ، روشهای منطقه ای ، تغییر شرایط بین المللی ، روابط بین المللی ، انسجام داخلی ، دیپلماسی منطقه ای، دیپلماسی اقتصادی، دیپلماسی عمومی، راهبرد رقابت هوشمندانه ، محیط زیست، گرفتاریهای اجتماعی، تحریم، حقوق اقوام و زنان ،‌منابع انسانی، کسری بودجه، واردات زیاد،‌ تقویت امنیت ملی ، تولید ملی ، تقویت قدرت ملی ، ورزش ، دیپلماسی صحیح و مؤثر ، وحدت داخلی و ….  .

مطابق قانون اساسی سامان می بخشید وشعارها و برنامه ها محدود و منحصر به دوران تبلیغات نباشد چرا که در برابر وعده ها، مردم عمل می خواهند و الا مردم هیچگاه در حمایت از نظام صحنه را خالی نمی کنند و همیشه مشارکت در سرنوشت خویش و حفظ نظام را اولویت خود می دانند.

اینجانب نیز این دین را بر ذمه خویش می دانم که در همه شرایط در کنار ملت ایران و مردم و جوانان استان بوشهر خواهم ماند.

این قلم باز هم برای سؤال از مسئولین و پاسخگویی به مردم ، سخن های فراوان دارد.

به امید آبادانی و سرافرازی ایران عزیز


 عبدالصمددولاح وکیل دادگستری

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز