هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » رزمایش سپاه پاسداران در عسلویه و پارس جنوبی
رزمایش سپاه پاسداران در عسلویه و پارس جنوبی

رزمایش سپاه پاسداران در عسلویه و پارس جنوبی

رزمایش دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «فجر ۹۱» در منطقه میدان مشترک گازی ایران و قطر آغاز شد.

به گزارش نگین جنوب به نقل از سوک  رزمایش دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «فجر ۹۱» در منطقه میدان مشترک گازی ایران و قطر آغاز شد.

رزمایش دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «فجر ۹۱» و با رمز «یا رسول الله(ص)» در منطقه میدان مشترک گازی ایران و قطر آغاز شد و طی آن یگان های مختلف ساحلی، ساحل به دریا، تکاوری، شناوری، موشکی، جنگال و…‌ با اجرای تاکتیک های عملیاتی و رزمی، قابلیت و توانمندی خود را برای اجرای تصمیمات و برنامه های دفاعی و امنیتی به نمایش گذاشتند.

رزمایش دریایی فجر ۹۱ سپاه پاسداران که به مدت چهار روز در شعاع آب های داخلی در منطقه عسلویه و پارس جنوبی ادامه خواهد داشت، از جمله برنامه‌هایی است که به صورت متناوب در مناطق مختلف نیروی دریایی سپاه به اجرا درمی‌آید.

دریادار علیرضا ناصری فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه نیز اجرای تاکتیک های عملیاتی در این رزمایش را به منظور ارتقای آمادگی یگان های مختلف دریایی سپاه مستقر در منطقه چهارم عنوان کرد و گفت: ما در طی این برنامه میزان و قابلیت دفاعی نفرات و تجهیزات جدید خود را در ابعاد مختلف مورد آزمایش و ارزیابی قرار خواهیم داد.

وی خاطر نشان کرد: ما در شمال و جنوب کشور دارای بیشترین مرز دریایی هستیم و دفاع از این حریم، مقتضیاتی دارد که تمرینات، حضور فعال در حوزه دریایی و کسب آمادگی های دفاعی در برابر تهدیدات احتمالی، بخشی از این مقتضیات است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در منطقه چهارم دریایی سپاه نیز با همکاری واحدهای عملیات روانی در قالب قرارگاه فرهنگی با اعزام کارشناس و مبلغ روحانی ضمن اجرای برنامه های معنوی و فرهنگی، به تبیین شگردها و تاکتیک های عملیات روانی دشمن پرداخت که در اجرای مراحل مختلف این رزمایش، سهم ویژه ای خواهد داشت.

به گزارش فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار مهدی ربانی معاون عملیات سپاه و دریادار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه بر اجرای این رزمایش نظارت دارند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز