حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » رشد ۱۸ درصدی ازدواج در شهرستان دشتی
رشد ۱۸ درصدی ازدواج در شهرستان دشتی

رشد ۱۸ درصدی ازدواج در شهرستان دشتی

 مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: در هشت ماهه سال‌جاری در شهرستان دشتی هزار و ۲۲۳ واقع ازدواج به ثبت رسیده که ۱۱٫۷ درصد از وقایع ازدواج استان را شامل می‌شود و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش نگین جنوب ,  کیامرث صالحی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خورموج به جمعیت شهرستان دشتی اشاره کرد و افزود: طبق آمار سجلی شهرستان دشتی دارای ۷۷ هزار و ۵۳۰ نفر جمعیت است که ۳۸ هزار و ۴۸ نفر معادل ۴۹٫۷ درصد از جمعیت آن را مرد و ۳۸ هزار و ۹۸۲ نفر معادل ۵۰٫۳ درصد آن را زن تشکیل می‌دهند و دارای ۱۹ هزار و ۷۴۳ خانوار است.

وی ادامه داد: جمعیت شهری این شهرستان ۴۷ هزار و ۵۴۸ نفر معادل ۶۱٫۴ درصد است و در نقاط شهری و ۲۸ هزار و ۶۴۶ نفر که ۳۶٫۹ درصد آن در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و هزار و ۲۵۶ نفر هم افراد غیرساکن تشکیل می‌دهند.

صالحی‌نیا بیان داشت: درصد جمعیت شهرستان دشتی نسبت به استان ۷٫۵ درصد است و نسبت جنسی این شهرستان ۹۹ مرد در برابر ۱۰۰ زن می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت شهرخورموج ۳۴ هزار و ۹۴۴ نفر، شهر شنبه ۲ هزار و ۵۲۸ نفر و در شهر کاکی نیز دارای  ۱۰ هزار و ۱۵۶ نفر جمعیت هستند.

صالحی‌نیا گفت: در هشت ماهه گذشته سال‌جاری هزار و ۱۷۷ واقعه ولادت ثبت که ۹ درصد کل ولادت استان را شامل می‌شود به‌وقوع پیوسته که نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی افزود: در مدت مذکور ۲۰۸ واقعه وفات معادل ۸٫۳ درصد از وقایع استان در دشتی به وقوع پیوست که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۵٫۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر یادآور شد: در هشت ماهه سال‌جاری در شهرستان دشتی هزار و ۲۲۳ واقع ازدواج به ثبت رسیده که ۱۱٫۷ درصد از وقایع ازدواج استان را شامل می‌شود و نسبت به مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.

وی گفت: در هشت ماهه امسال ۹۱ طلاق در شهرستان دشتی ثبت شده است که نسبت به مشابه سال گذشته ۹٫۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

صالحی نیا ادامه داد: ۵۷ درصد از ازدواج‌ها و ۶۶ درصد از طلاق‌های شهرستان دشتی در نقاط شهری به وقوع پیوسته است./فارس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز