قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد ریالی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی
سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد ریالی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد ریالی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی


 فرماندار شهرستان دشتی گفت: برای تجهیز و توسعه مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای دشتی ۱۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که با راه‌اندازی مجتمع خوابگاهی و رفاهی آن زمینه آموزش برای روستائیان فراهم شده است.


غلامرضا مهرجو صبح امروز در نشست راهکارهای توسعه مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای شهرستان دشتی، با بیان اینکه افزایش نیروهای مهارتی نقش مهم و تاثیرگذاری درپایداری اشتغال دارد اظهار کرد: نیروهای جوان اعم از دانشگاهی، و دیگر مقاطع تحصیلی باید در رشته مورد نظربه تبحر دست یابند.

وی با اشاره به اینکه توجه به مهارت کارآفرینان و کارکنان دستگاهها ،کارگاهها و صنایع مختلف ازضروریات است تصریح کرد: افزایش مهارت در رشته کاری، اعتماد به نفس کارکنان در انجام کار ارتقا می‌دهدو سبب با کیفیت شدن آن خدمات می‌شود.

فرماندار دشتی با بیان اینکه اکنون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بصورت رایگان انجام می‌شود تاکید کرد: جوانان که مایل به اشتغال در بخش‌های مختلف هستند باید از فرصت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بهره ببرند تا به اهداف موردنظر دست یابند.

مهرجو با بیان اینکه برای راه‌اندازی مرکزآموزش فنی و حرفه‌ای دشتی ۱۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده گفت: با این اعتبار مشکل تجهیز و راه اندازی مجتمع خوابگاهی و رفاهی مرکز آموزش فنی وحرفه ای دشتی برطرف و زمینه آموزش برای روستائیان ومناطق مجاور شهرستان دشتی فراهم می‌شود.

مدیرمرکز آموزش فنی وحرفه ای دشتی نیز با بیان اینکه این مرکز نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز سایر صنایع و کارگاهها دارد گفت: در این مرکز سالانه بیش ازیک‌هزار نفر دررشته‌های مختلف فنی وحرفه ای آموزش می‌بینند.

احمد آبروان با بیان اینکه بیش از۵۰ درصد افراد آموزش دیده جذب بازار کار می‌شوند گفت: بیش از نیمی از آموزش دیده‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های نفت وگاز آموزش دیده‌اند که با هماهنگی به عمل آمده این جوانان جذب بازار کار در مناطق نفت وگاز درپارس جنوبی شده‌اند.

وی از راه‌اندازی مجتمع خوابگاهی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دشتی خبرداد و گفت: با راه اندازی مجتمع خوابگاهی این مرکز ۶۰ نفر از روستائیان شهرستان دشتی ومناطق همجوار می‌توانند از آموزش‌های فنی وحرفه ای دشتی بهره‌مند شوند.

 امام جمعه خورموج نیز با بیان اینکه آموزش‌های فنی وحرفه ای باید متناسب با بازار کار و اشتغال جوانان باشد گفت: باید آموزش‌های مراکز فنی وحرفه‌ای متناسب باید بازارکار استان بوشهر باشد تا زمینه جذب جوانان در فرصت‌های شغلی بویژه در پارس جنوبی وسایر مناطق نفت وگاز این استان را فراهم کند.

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح  با قدردانی از توجه  مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دشتی به اشتغال جوانان افزود:  اکنون مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای رشته‌های مورد نیاز تاسیسات پارس جنوبی وصنایع نفت وگاز را راه‌اندازی کرده‌اند که این سبب می‌شود جوانان ما بعد از آموزش جذب بازار کار شوند.

وی با بیان اینکه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری دارد خاطر نشان کرد: مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای دشتی یکی ازمجهزترین وپیشرفته ترین مراکز فنی حرفه ای در استان بوشهر است که باید جوانان ازاین فرصت بوجود آمده نهایت استفاده برای فراگیری آموزش ومهارت لازم برای جذب در بازارکار و کاهش نرخ بیکاری درشهرستان ببرند.

 

[information]خبرگزاری تسنیم [/information]

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز