آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
خانه » خبرهای ویژه » تمایلی به پاسخ دادن به استاندار ندارم / صنعت استان تعطیل نیست
تمایلی به پاسخ دادن به استاندار ندارم / صنعت استان تعطیل نیست

تمایلی به پاسخ دادن به استاندار ندارم / صنعت استان تعطیل نیست

مرحمتی درگفتگو با خبرنگاران:
تمایلی به پاسخ دادن به استاندار ندارم / صنعت استان تعطیل نیست
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح عملکرد هشت ماه دستگاه متبوعش جوابگوی سوالات خبرنگاران پیرامون حواشی موجود و اختلافات پیش آمده با استانداربود .

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوک ، مهندس اسماعیل مرحمتی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح عملکرد هشت ماه دستگاه متبوعش جوابگوی سوالات خبرنگاران پیرامون حواشی موجود و اختلافات پیش آمده با استانداربود .

تمایلی به پاسخ دادن به استاندار ندارم

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در خصوص سخنان استاندار بوشهر مبنی بر تعطیلی چهل روز صنعت در بوشهر و گرفتن اربعین برای آن گفت : صنایع استان دارای مشکلاتی هستند که قابل کتمان نیست اما در وضعیتی قرارندارد که چنین تعابیری برای آن استفاده شود.

وی با اعلام این که بنا ندارد به سخنان استاندار در این خصوص پاسخ دهد عنوان کرد : با وجود این که بخش عمده ای از مشکلات صنعت استان برگرفته از شرایط کشور است اما با وجود همین شرایط ، استان بوشهردرعرصه صنعت نسبت به استان های پیشرو کشور نه تنها عقب نیست که در برخی شاخص ها جلوتر نیز می باشد .

این مقام مسئول اضافه کرد : هم اینک با برخی انتقادات درباره رکود صنایع استان مواجه هستیم که بررسی آنها نشان می دهد که عمدتا غیرکارشناسی است.

رسانه های استان نیمه پر لیوان را هم ببینند

مرحمتی با اعلام این که دولت های پس از انقلاب زحمات فراوانی برای توسعه صنایع متقبل شده اند گفت : در دولت نهم و دهم ۲۰ برابر بر حجم سرمایه گذاری ها در بخش صنعت بوشهر افزوده شد که با وجود اطلاع رسانی های لازم در تحلیل منتقدان صنعت استان به حساب نمی آید .

وی تصریح کرد :فقط از طریق بنگاه های اقتصادی کوچک زود بازده در دوره زمانی هفت ساله  ۲۲۰ میلیاردتومان به صنعت استان تزریق شده که نقش اساسی در میزان کارکرد مثبت صنایع استان داشته است که مستندات آن موجود و در اختیار مقامات استان گذاشته شده است .

مرحمتی اضافه کرد : رسانه ها در کنار معایب، محاسن صنعت استان را هم منعکس کنند و فقط به گونه ای نباشد که فقط نیمه خالی لیوان دیده شود.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یادآور شد : بخشی از رسانه های استان در حالی از تعطیلی یک کارگاه کوچک تولیدی مانند کارگاه تیرچه بلوک، حوزه عملکرد صنعت در استان را زیر سوال می برند که حاضر نیستند به آن شکل واقعی قرار گرفتن پتروشیمی خارگ در مدار تولید و یا ساخت کشتی های غول پیکر افراماکس در استان که سبب ورود استان و جمهوری اسلامی به صف تولیدکندگان محدود این کشتی اقیانوس پیما در سطوح بین المللی با همه تحریم های موجود ، شده است را رسانه ای کنند .

وارد این مسائل نمی شوم و توضیحی ندارم

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در پاسخ به زمزمه های اختلاف با استاندار بوشهر و کنارگذاشتنش از این سمت گفت : هر آمدنی در سیستم مدیریت رفتنی بدنبال دارد که طبیعتا من نیز مستثنای این امر نمی شوم اما تا زمانی که بتوانم به مردم خدمت کنم به عنوان یک بوشهری بدون در نظر گرفتن حواشی سعی در انجام مسئولیت هایم به نحو مطلوبی خواهم کرد وگرنه خداحافظی می کنم .

وی در پاسخ به خبرنگار دیگری که مدعی شد اختلاف ایجاد شده بین شما و استاندار ناشی از رد درخواست مدیر کلان استان در گرفتن یکی از ساختمان های صنعت ، معدن و تجارت استان توسط شما است گفت : وارد این مسائل نمی شوم و توضیحی ندارم.

دلیل تعویق اجرای طرح شبنم در استان

مرحمتی با اعلام این که بدلیل یکسری مسائل اجتماعی طرح شبنم با دستور وزارتخانه با تاخیر یک ماهه در بهمن ماه در استان اجرایی می شود گفت : تمامی زیرساخت های انجام این طرح در استان آماده است و با اطلاع رسانی های لازم ، واحدهای صنفی آماده اجرا می باشند .

وی در خصوص این طرح اظهار داشت : شبکه بازرسی و نظارت مردمی به اختصار شبنم خوانده می شود که بر اساس آن تمام اقلام وارداتی کدی دریافت می کنند که مصرف کنندگان می توانند به اصالت کالا با توجه به استانداردهای موجود پی ببرند و کالاهایی که خارج از این طرح از مبادی غیر رسمی وارد کشور می شوند و فاقد این کد هستند را به عنوان کالاهایی تقلبی در بازارشناسایی کنند .

این مقام مسئول یاداوری کرد :۲۵ نصاب با پیش بینی ۸ مخزن کار کدگذاری بر روی اجناس ورودی به گمرکات استان را انجام می دهند .

با ۱۲۷ هزار فقره بازرسی ۴۶۰۰ پرونده تخلف تشکیل شد

مرحمتی با اشاره به ۱۲۷ هزار فقره بازرسی توسط ۷۰ بازرس در کنار ۴۴۰ گشت مشترک با تعزیرات حکومتی استان در طول هشت ماه امسال گفت : ۴۶۰۰فقره پرونده تخلفاتی به ارزش ۱۳ میلیارد و پانصدمیلیون ریال تشکیل و به محاکم قضایی ارسال شد .

وی تصریح کرد : از ۱۲۷ هزار فقره بازرسی ۳۳ هزار فقره مربوط به کارگاه ها و صنوف خدمات عمومی بوده است .

مرحمتی یادآور شد : انتظار نداشته باشیم که فقط با بازرسی و نظارت می توان بازار را کنترل کرد بلکه یکی از الزامات کنترل بازار بحث نظارت می باشد .

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز