در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » شریفیان:عوامل ما را قبل از ورود به صحنه کتک زدند
شریفیان:عوامل ما را قبل از ورود به صحنه کتک زدند

شریفیان:عوامل ما را قبل از ورود به صحنه کتک زدند

برای حفظ آرامش مخاطبان از اجرا انصراف دادیم

 

محسن شریفیان سرپرست گروه لیان احترام به مخاطبان و پرهیز از درگیری و ضرب و شتم گروه‌های تندرو علیه عوامل گروهش را دلیل اصلی انصراف از اجرای برنامه در استان بوشهر معرفی کرد.

به گزارش نگین جنوب و به نقل از آفتاب؛ شریفیان اعلام کرد انصراف از اجرای برنامه خواسته اصلی گروه لیان نیست بلکه به دلیل دلسوزی مسئولان فرهنگی این تصمیم اتخاذ شده است. سرپرست این گروه از توقف ۱۶ساله اجرای موسیقی در استان بوشهر  ابراز ناراحتی کرد و گفت طبق قانونی نانوشته و غیرشفاف شانزده سال است که مرد بوشهر از تماشای برنامه گروه لیان محرومند.
گروه لیان که قرار بود با مجوز رسمی وزرات ارشاد در استان بوشهر برنامه اجرا کند،به دلیل فشار گروه‌های تندرو و جلوگیری از درگیری  انصراف داد. محسن شریفیان سرپرست این گروه که تاکنون در کشورهای گوناگون برنامه موسیقی محلی اجرا کرده است به خبرنگار آفتاب گفت: «مجوز برنامه گروه لیان لغو نشده است من از همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می‌کنم. اما متاسفانه اهدای مجوز به معنای تضمین اجرای برنامه‌های فرهنگی در کشور ما نیست زیرا قوانین نانوشته‌ و مبهمی وجود دارد که مانع اجرای برنامه هنری گروه موسیقی از جمله گروه موسیقی لیان می‌شود. موضوعی که ۱۶ سال اجرای گروه لیان را متوقف کرده است و بدون دلایل قانونی مانع  کنسرت رسمی هنری این گروه شده است.»
شریفیان به دلایل انصراف خود از اجرای برنامه اشاره کرد وگفت: «قبل از اینکه برنامه ما در همان سانس آغاز شود عده‌ای از افراد تندرو که نمی‌خواهم نام  گروه خاصی را بر آنان بگذارم برخی عوامل ما را  قبل از ورود به صحنه کتک زدند. ما نیز بر روی سن اعلام کردیم که این افراد را بخشیدیم اما در نهایت با اینکه نیروی انتظامی و استانداری همکاری بسیار خوبی برای مقابله قانون شکنی این افراد انجام دادند، برای جلوگیری از درگیری بیشتر و برای احترام به مخاطب از اجرای برنامه انصراف دادیم تا خدای نکرده کسی آسیب جانی نبیند.»
شریفیان در ادامه درباره دلایل گروه‌های تندرو در مخالف با موسیقی گفت: «من وظیفه ندارم به بهانه‌های دروغین برخی افراد و گروه‌ها پاسخ دهم. وظیفه من پاسخگویی به نهادهای قانونی کشور است. البته از کسانی که ۲۸ دسامبر را با ۲۸ ماه صفر اشتباه می‌گیرند، توقع بیشتری نیست. گروه ما هرگز در روزهای عزاداری برنامه اجرا نکرده است اما اجرای برنامه در ماه محرم و صفر که در روزی خاص عزاداری نباشد طبق قانون جرم نیست و حتی خود  تلویزیون نیز در روزهای عادی این ماه برنامه پخش می‌کند.»
شریفیان که تاکنون بیش از ۵۰ برنامه موسیقی را در کشورهای گوناگون اجرا کرده است، افزود: «مردم جنوب عاشق موسیقی هستند. مردمی که از صبح با موسیقی زندگی می‌کنند و کسی نمی‌تواند منکر علاقه آنان به موسیقی شود. اگر مردم موسیقی ما را دوست نداشته و یا آن را خلاف می‌دانستند تمام بلیط‌های ما در یک روز فروش نمی‌رفت.»
شریفیان تاکید کرد: «در حالیکه مردم جنوب کشور حتی از فواید نفت و گاز بی‌بهره هستند و تنها آلودگی‌های محیط زیستی نصیبشان می‌شود. بیکاری و مسائل معیشتی آنان را آزار می‌دهد. عده‌ای تمام تلاش خود را برای اجرای برنامه یک موسیقی محلی به کار گرفتند که این موضوع جای تاسف دارد.»
به گزارش آفتاب، شواهد حاکی از آن است که اجرای برنامه گروه موسیقی لیان از ابتدا با تهدید گروه‌های تندرو و هنجارشکن رو‌به‌رو شده بود. ارسال شماره موبایل بانوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تحریک افکار عمومی برای ارسال پیامک‌هایی برای وی، جهت جلوگیری از اجرای کنسرت گروه “لیان”، بخش دیگری از برنامه‌های این افراد برای ممانعت از اجرای گروه بود.
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز