اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » صدرنشینی قالیباف درنظرسنجی‌های عمومی
صدرنشینی قالیباف درنظرسنجی‌های عمومی

صدرنشینی قالیباف درنظرسنجی‌های عمومی

قالیباف با فاصله معناداری نسبت به دیگر نامزدهای انتخاباتی در صدر نظرسنجی‌ها قرار گرفته است.

به گزارش نگین جنوب به نقل از تسنیم، براساس تازه‌ترین نتایج به دست آمده از مراکز معتبر نظرسنجی‌های داخلی و خارجی که حداقل ۵ مرکز نظرسنجی در داخل کشور و ۳ مرکز معتبر بین‌المللی را شامل می‌شوند ، محمد باقر قالیباف در مقایسه با دیگر نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اقبال عمومی چشمگیری روبه‌روست.

برپایه این گزارش، میزان اقبال عمومی به قالیباف در این نظرسنجی‌ها از۲۰/۵ درصد تا ۳۱/۴ درصد رشد داشته است.

این گزارش حاکی است که نظرسنجی‌ها در روزهای اخیر به‌صورت روزانه و به‌تفکیک در مراکز استانی، شهرستان‌ها، روستاها انجام شده است که در تمام این نظرسنجی‌ها محمد باقر قالیباف فاصله خود را با سایر نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حفظ کرده است.

همچنین رتبه‌های بعدی در نتایج این نظرسنجی‌ها به‌ترتیب میان سعید جلیلی، حسن روحانی و محسن رضایی در نوسان بوده و هریک از این نام‌ها در روزهای مختلف بین رتبه‌های دوم تا چهارم جابه‌جا شده است. البته در برخی از این نظرسنجی‌ها سعید جلیلی و حسن روحانی در جایگاه دوم قرار گرفته و در روزهای مختلف جای خود را به یکدیگر داده‌اند. البته در اغلب این نظرسنجی‌ها حسن روحانی سوم بوده است.

برپایه این گزارش، نام‌های علی‌اکبر ولایتی و سید محمد غرضی در رتبه‌های پنجم و ششم این نظرسنجی‌ها به‌صورت ثابت جای خود را حفظ کرده‌اند.

نتایج این نظرسنجی‌ها نیز حاکی است که تعداد ۱۱ تا ۱۷ درصد پرسش شوندگان هنوز تصمیم قطعی مبنی بر انتخاب نامزد انتخاباتی خود را نگرفته‌اند که بیشترین درصد از میان این گروه پرسش شوندگان را نیز افراد با گرایش به اصولگرایان به خود اختصاص داده‌اند.

برپایه این گزارش، نتایج دیگر این نظرسنجی‌ها حاکی است که میزان مشارکت مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، حداقل ۷۰ تا حداکثر ۸۱ درصد تخمین زده‌ شده است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز