یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » صیادان استان بوشهر ۱۴۷۷ تن میگو صید کردند
صیادان استان بوشهر ۱۴۷۷ تن میگو صید کردند

صیادان استان بوشهر ۱۴۷۷ تن میگو صید کردند

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صیادان استان بوشهر در مدت ۳۸ روز فصل صید میگو یک‌هزار و ۴۷۷ تن این آبزی را صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹.۵ درصد کاهش دارد.

حسین بهمنیاری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با بیان اینکه صید میگو از هفتم مرداد ماه در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر آغاز شد اظهار کرد: یک‌هزار و ۴۵۸ شناور لنج و قایق در صید میگو امسال فعالیت داشتند که ۱۰ هزار صیاد در این شناورها در تلاش صیادی فعال بودند.

وی با اشاره به اینکه صید میگو امسال کمتر از سال قبل بود تصریح کرد: صید میگو امسال ۳۸ روز بود که نسبت به ۵۰ روز سال قبل ۱۲ روز زودتر زمان ممنوعیت صید میگو اعلام شد که این مهم سبب شد میزان صید نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد.

مدیر کل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه صید میگو نسبت به سال قبل ۳۹٫۵ درصد کاهش دارد خاطر نشان کرد:  صیادان استان بوشهریک‌هزار و ۴۷۷ تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹٫۵ درصد کاهش دارد.

بهمنیاری، با بیان اینکه بیشتر میگوهای صید شده از گونه ممتاز ببری سبز است گفت: بیش از ۸۵ درصد میگوهای صیادان استان بوشهر از بهترین گونه میگوی خلیج فارس که ببری سبز است تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بهترین شرائط برای صید میگو درعمق بالای ۳۰ متر دریا است گفت: قایق‌های صیادی که بیشترین حجم شناورها در صید میگو به خود اختصاص داده بودند ادوات صیادی آنان برای صید در عمق زیر ۲۰ متر است از این نظر این صیادان بیشترین محصول صید شده خود را میگوی سفید یا سرتیز اعلام کردند.

مدیر کل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه ۹۸۰ قایق صیادی و ۴۷۸ لنج صیادی در صید میگو فعال بودند گفت: لنج‌های صیادی بیشترین حجم میگوی صید شده را به خود اختصاص دادند و بیشترین حجم گونه ببری سبز هم مربوط به لنج‌ها است.

بهمنیاری با اشاره به اینکه میزان صید میگو در مقایسه با ۱۰میانگین ساله یک درصد افزایش دارد گفت: صید یک‌هزار و ۴۷۷ تنی صیادان بوشهری در مقایسه با میانگین ۵ ساله دو درصد افزایش دارد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز