شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » طرح های رفاهی در کارگروه‌های امور زیربنایی و شهرسازی استان بوشهر تصویب شد
طرح های رفاهی در کارگروه‌های امور زیربنایی و شهرسازی استان بوشهر تصویب شد

طرح های رفاهی در کارگروه‌های امور زیربنایی و شهرسازی استان بوشهر تصویب شد

 معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: ۲۳ طرح صنعتی، تولیدی، خدماتی و رفاهی در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت و با اجرای شش طرح آن موافقت شد.

شاپور رستمی صبح امروز در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان بوشهر با تاکید بر تبدیل تولید مصالح ساختمانی به صورت صنعتی اظهار کرد: تولید مصالح ساختمانی با توجه به نقش مهم آنها در استحکام و مقاومت بنا باید از سنتی به صنعتی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه مقاوم بودن ساختمان به مصالح  ارتباط  نزدیکی دارد تصریح کرد: توجه به کیفیت ساخت و ساز باید در اولویت کار مهندسان و دست اندرکاران صنعت ساختمان سازی قرار گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، با بیان اینکه استان بوشهر در منطقه‌ای زلزله خیز واقع شده ، بهره گیری از فنآوری‌های نوین صنعت ساختمان در حوزه سازه‌ها به ویژه در روستاها را ضروری ارزیابی کرد.

رستمی اظهار امیدواری کرد با استقرار فناوری‌های نوین صنعت ساختمان شاهد استحکام بنا بر اساس دو عامل عمر مفید بنا و رعایت استاندارد ساختمان سازی باشیم.

وی با اشاره به لزوم استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساختمان سازی گفت:  مصالح ساختمانی استاندارد نقش مهم و تاثیر گذاری در استحکام بنا و ساختمان دارد که در این بین لازم است در جهت تصویب راه‌اندازی کارگاههای تولید مصالح  ساختمانی، رعایت نکات استاندارد سازی با مشارکت آزمایشگاه خاک انجام شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر بکارگیری نیروی انسانی ماهر ، اعلام کرد : اگر مصالح استاندارد ، ضوابط پیشرفته و مقررات ملی ساختمان وجود داشته باشد اما نیروی انسانی ماهر در ساخت و ساز به کار گرفته نشود ساختمان ایمن نیست زیرا این افراد عامل انتقال ضوابط ، استانداردها و به کارگیری مصالح هستند.

رستمی با بیان اینکه در این نشست ۲۳ طرح مورد بررسی قرار گرفت افزود: ۸ طرح ارائه شده در این نشست ایجاد کارگاه تیرچه بلوک و دیگر مصالح ساختمتانی بود که لازم است برای ایجاد این کارگاه‌های تولیدی ضمن اینکه مجوز تاسیس باید سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر کند لازم است روش صنعتی در این مهم بکار برده شود.

وی با بیان اینکه شش طرح در این نشست مصوب شد گفت: این طرح‌ها که از نظر طی مراحل قانونی و کارشناسی واجد صلاحیت اجرا شناخته شدند، موافقت شد و بررسی سایر طرحها به منظور کارشناسی بیشتر و رعایت موارد زیست محیطی و دیگر الزامات قانونی به جلسات آتی محول شد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز