برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶
خانه » استان ها » جنوبي » بوشهر » غرب نیروگاه بوشهر را مجانی تعطیل می کند!
غرب نیروگاه بوشهر را مجانی تعطیل می کند!

غرب نیروگاه بوشهر را مجانی تعطیل می کند!

حوادثی مانند چرنوبیل روسیه، تری مایل آیلند آمریکا و فوکوشیما ژاپن در کشورهای صاحب فناوری و پیشرفته بارها تکرار شده است؛ اما هیچ گاه فعالیت های هسته ای این کشورها متوقف نشده است. با زلزله بوشهر که صدمه ای به نیروگاه آن نرسیده است رسانه ای غربی از ایران می خواهند نیروگاه بوشهر را تعطیل کند.

 زلزله بوشهر که مردم ایران را عزادار کرده است، بهانه ای شد برای رسانه های غربی تا این زلزله را هم سیاسی کنند و از فعالیت های هسته ای ایران ابراز نگرانی کنند.

به گزارش جام صدای آمریکا با “حمید عرب زاده” کارشناس محیط زیست و ایمنی از کالیفرنیا گفت و گو کرد و از مسؤولان جمهوری اسلامی خواست با بستن نیروگاه اتمی بوشهر، مردم ایران را از نگرانی نجات دهند!

در حالی کارشناسان روسی و ایرانی  بروز هرگونه آسیب و تشعشع از نیروگاه بوشهر را تکذیب کرده اند و تأکید کرده اند که نیروگاه بوشهر در مقابل زلزله ۹ ریشتری در محل نیروگاه هم مقاومت دارد، کارشناس صدای آمریکا گفت: «نمی دانم در حالی که هنوز زلزله تمام نشده است[!] چگونه جمهوری اسلامی اعلام می کند روی نیروگاه بوشهر تأثیری نداشته است. حتی در کشورهای پیشرفته چندین روز طول می کشد تا این را بررسی کنند.»

وی بدون اشاره به وجود سیستم ها هشدار دهنده در نیروگاه که کوچک ترین خطری را هشدار می دهند برای این که مردم ایران را از حق قانونی انرژی هسته ای منصرف کند بدون ارائه دلیلی مدعی قدیمی بودن تکنولوژی روس ها شد و گفت: «اما موضوع بسیار مهم این است که وقتی یک تکنولوژی قدیمی روسی استفاده می شود به خصوص در ایران که کارنامه ایمنی اش بد بوده است، به طور علمی این نگرانی به وجود می آید! ما واقعا خیلی نگران هستیم. من مثالی بزنم؛ در جنوب آمریکا در کالیفرنیا، نیروگاه اتمی وجود دارد که مجبور شده اند آن را به دلیل ارتعاشات توربین هایش ببندند. می دانید چند سال قبل هم زلزله بم رخ داد که آن هم در جنوب بود.»

مجری صدای آمریکا که گویا جواب های کارشناس، او را قانع نکرده بود، پرسید: «حادثه رخ داده، اکنون چه باید کرد که مردم صدمه نبینند؟»

حمید عرب زاده صراحتا خواستار تعطیلی نیروگاه بوشهر و فعالیت هسته ای ایران شد: «مهم ترین کار این است که بهترین متخصصان سازمان انرژی اتمی و کشورهای غربی بیایند و به طور کامل بررسی کنند. بهترین حالت این است که همین متخصصان به طور مجانی این رآکتور را ببندند.»

در حالی که بسیاری از کشورهای غربی از انرژی های مختلف در کشورشان استفاده می کنند، این کارشناس اظهار داشت: «اگر پول هایی که صرف انرژی هسته ای در ایران شد، صرف صنایع گاز ایران می شد تا صدها سال ایران نیازی به انرژی اتمی نداشت. الان دانشمندان و کشورهای غربی زیادی هستند که حاضرند کمک کنند؛ اما این صنعت در ایران نمی تواند جوابگوی نگرانی ها باشد و باید این رآکتور را ببندند.»

گفتنی است حوادث اتمی، انفجارهای نیروگاه ها و نشت مواد رادیو اکتیوی در کشورهای مختلف به میلیون ها نفر صدمه زده است؛ اما این کشورها نه تنها هیچ گاه برنامه هسته ای شان را متوقف نکرده اند بلکه آن را گسترش هم داده اند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز