دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » لوبیای سحرآمیز بدن
لوبیای سحرآمیز بدن

لوبیای سحرآمیز بدن

لوبیای سحرآمیز بدن

 

کلیه ها وظیفه دارن آب بدن را تنظیم، مواد زائد را برداشت کنند و هورمون بسازند اما وقتی نارسا بشوند باید درمان دیالیز انجام بشود ، محمدباقرملک حسینی بیمار ۷۲ ساله ای که ۴ ساله کلیه هاش از کار افتاده .

یکی از بیماران دیالیزی استان مرکزی گفت: بر اثر ورم شدید پا به بیمارستان مراجعه کردم و متوجه شدم که کلیه های خود را از دست داده ام و هم اکنون ۱۵ سال است که دیالیزی شده ام.

محمدباقر ملک حسینی یکی دیگر از بیماران دیایزی اراکی گفت: براثر دیابت و افزایش فشارخون کلیه های من دچار اسیب شد و هم اکنون ۲۶ سال است که دیالیز می شوم.

یکی از فوق تخصصان کلیه در اراک میگوید: بیماری کلیوی معمولا بی سر و صدا پیشرفت می کند و قبل از ایجاد هر گونه شکایت موجب تخریب قسمت عمده ای از فعالیت و عملکرد کلیه میشود، این افراد کسانی هستند که مبتلا به بیماری قند – دیابت – پرفشاری خون، بیماری عروقی و وابستگان نزدیک افراد مبتلا به بیماریهای ارثی کلیه می باشند
دکتر ناصر سعیدی افزود: خستگی ، پرفشاری خون، ورم چشم ها، دست یا پا، دفع ادرار خونی، ، شب ادراری و کاهش اشتها بعضی از علائمی است که می تواند نشانگر بیماری کلیوی باشد.

وی گفت: دیالیز نوعی درمان است که برخی از فعالیت‌های کلیه را انجام می دهد. این درمان زمانی که کلیه ها قادر به برآوردن نیازهای بدن نباشد مورد نیاز است.

سعیدی افزود: معمولا هر جلسه دیالیز همودیالیز ۴ ساعت طول می کشد و به صورت سه جلسه در هفته انجام می شود و در زمان دیالیز ممکن است فرد دچار تهوع ، استفراغ ، تورم و احساس خستگی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس استانداردهای جهانی، هر سال بین ۱۵ تا ۱۷ درصد به تعداد بیماران دچار نارسایی حاد کلیه در کشورهای مختلف دنیا اضافه می شود.

طاهراحمدی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده قرار است با ساخت جدید بیمارستان ولی عصر بخش دیالیز به بیمارستان امیرکبیر منتقل شود و فضایی که در انجا در نظر گرفته شده خوشبختانه فضایی است که امکان افزایش تخت در انجا است.

وی گفت: بخش دیالیز دیگری در بیمارستان ولی عصر جدید اراک در نظر گرفته شده است و انشالا با ساخت این بخش و راه اندازی بخش دیالیز جدید مشکل کمبود را در استان کاهش می دهیم .

وی افزود: در استان مرکزی بدلیل ساخت ساختمان جدید بیمارستان ولیعصر، افزایش تعداد بیماران دیالیزی در استان و فرسوده بودن و طولانی بودن عمر دستگاهها باعث شده که بخش دیالیز از وضعیت خوبی برخوردار نباشد.

دکتر طاهر احمدی با اشاره به نارضایتی برخی از بیماران دیالیزی استان گفت: ۸ صبح تا ۱۲ کار دیالیز انجام می شود و بعد بین شیفت بعدی یک بخش مربوط به بحث استریل کردن دستگاهها و بحث ست جدید که باید نصب شود را داریم که قاعدتا بیمار بین این مدت مقداری زمان معطل می شود که این امر با توجه به شرایط جسمی و بیماری که بیماران دارند سخت است و ما به بیماران حق می دهیم.

وی گفت: عمده مشکلات بیماران دیالیزی استان با انتقال این مرکز به بیمارستان امیرکبیر ، افزایش تخت، راه اندازی ۷ دستگاه دیالیز جدید رفع خواهد شد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: رژیم غذایى مناسب و مغذى ،رعایت کلسترول خون، نکشیدن سیگار ، ورزش روزانه ، چکاو سالانه کلیه ها می تواند در سلامتی کلیه ها موثر باشد. نسرین یادگاری افزود: پرهیز از موادی که دارای پتاسیم زیادی هستند و مصرف روزانه ۸ لیوان اب می تواند به بیماران دیالیزی کمک کند.

رئیس بیمارستان ولیعصر اراک گفت: بخش دیالیز این مرکز درمانی دارای ۲۶ تخت فعال است که به ۱۷۱ بیمار دیالیزی در ۴ شیفت خدمات ارائه می دهد.

جمالیان افزود: متاسفانه به خاطر کمبود تخت و کمبود فضایی که وجود دارد منجر شده که دستگاههای ما دو برابر میزان استاندارد کار کنند و معمولا بخش های دیالیز دو شیفت فعال هستند و ما بخاطر اینکه طبق استاندارد باید ۴۵ تخت دیالیز داشته باشیم متاسفانه مجبوریم ۴ شیفت را فعال کنیم و شیفت اخر بین ساعت ۲ الی ۳ بامداد معمولا طول می کشد که برای بیماران دیالیزی بسیار سخت است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز