یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد: ورزش بوشهر کاسه گدایی دست گرفته
مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد: ورزش بوشهر کاسه گدایی دست گرفته

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد: ورزش بوشهر کاسه گدایی دست گرفته

پرفسور ورزش هم جای من بیاید، نمی تواند کاری کند/ آدم های آویزان باعث سقوط شاهین و عدم صعود ایرانجوان شدند/ واکنش جمشیدی به خبر تغییرش ورزشگاه گناوه غیرکارشناسی بود /ساخت مجتمع ورزشی صلح آباد در انتظار اعتبار/ نتایج شورای ورزش استان رضایت بخش نبوده است  در انتخابات هیات فوتبال دنبال کار غیرقانونی نبودم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر این بار با صراحت بیشتری از بی توجهی صنایع استان به ورزش انتقاد کرد و گفت: به این نتیجه رسیدم که تلاش دولتی در این خصوص بی نتیجه است و باید حرکتی مردمی و رسانه ای برای احقاق حق استان شکل بگیرد.

رضا جمشیدی در نشستی خبری به مناسبت روز خبرنگار افزود: با وجود ظرفیت های بالای اقتصادی و استقرار و فعالیت شرکتها و صنایع بزرگ در استان، اما به علت حمایت نکردن آنها، ورزش بوشهر کاسه گدایی به دست گرفته است.

جمشیدی با بیان اینکه از ظرفیت های اقتصادی استان برای ورزش استفاده نشده و مسئولان ذیربط خوابشان برده، اضافه کرد: تیم های ورزشی استان بوشهر با کمترین هزینه به رده های بالا صعود می کنند ولی هیچ حمایتی از سوی بخش اقتصادی استان از آنها صورت نمی گیرد.

جمشیدی یادآورشد: تاسیسات بزرگ نفت و گاز در استان منابع طبیعی و محیط زیست ما را از بین می برد اما مردم استان تنها از دود و دم این تاسیسات بهره مند می شود.

رسانه ها این مسئولان را از خواب غفلت بیدار کنند
وی بیان کرد: اصحاب رسانه علاوه بر این که مسایل ورزش را به اداره کل ورزش و جوانان گوشزد می کنند، باید کسانی را هم که از قابلیت های استان استفاده می کنند را خواب غفلت بیدار کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: تا امروز اقدامات دولتی برای جذب کمک های پایدار از ظرفیت های اقتصادی استان بی نتیجه بوده، اما عقیده دارم اگر حرکت های مردمی- رسانه ای در این زمینه شکل بگیرد، قطعا نتیجه خواهیم گرفت.

شاهین بوشهر احیا می شود
وی در پاسخ به انتقادی درباره فروپاشی شاهین بوشهر، با بیان اینکه هرجا مرا می شناسند درباره این تیم می پرسند، گفت: تیم فوتبال شاهین برندی برای استان بوشهر بود و هم اکنون نیز علی افراشته و رییس هیات فوتبال استان در حال پیگیری برای احیای مجدد این تیم هستند.

فوتبال بوشهر نمرده است
وی با بیان اینکه قبول ندارم فوتبال بوشهر مرده است، هرچند باشگاه شاهین به عنوان برند آن امروز وجود ندارد، اظهار داشت: فوتبال استان با وجود همه مشکلات در حال رشد است و هیچ گاه سابقه نداشته ۴ تیم در لیگ دسته دوم داشته باشد، اما باید از این تیمها برای ابقا و صعود حمایت شود.

وی تاکید کرد: با توجه به این که تیمهای ورزشی در استان بوشهر در حال رشدند باید سطح آنها را در استان حفظ کنیم در غیر این صورت با شکست روبه رو می شوند.

پرفسور ورزش هم جای من بیاید، نمی تواند کاری کند
جمشدی گفت: در سالهای ۸۹ تا ۹۰ اعتبار خوبی از محل یک درصد کمک دستگاههای اجرایی به ورزش در استان بوشهر جذب شد، ولی این اعتبار درسالهای ۹۱و ۹۲ حذف شد تا سهم هر هیات به ۲۳۵ هزارتومان برسد که هزینه بلیط هواپیمای یک ورزشکار هم نمی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: همچنین سال ۹۱ مجلس کمک ادارات دولت به ورزش حرفه ای را ممنوع کرد، اما این قانون مثل آب خوردن در تهران دور زده شده ولی مثل آوار بر سر شاهین خراب شده و هرچه کمک هم بعدها به آن شد، ولی افاقه نکرد.

وی با بیان اینکه ۶۰ میلیون برای توزیع هزینه در ورزش استان در اختیار داشته ایم که از این نظر شرایط بحرانی و وخیم است ادامه داد: مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر ادامه داد: با این وضعیت پرفسور ورزش هم جای من بنشیند کاری نمی تواند کند. من نمی گویم گونی پول کنارم باشد، بلکه حداقل هایی نظیر حمایت پایدار صنایع از ورزش استان باید فراهم باشد.

وی با اشاره به محدودیت ادارات دولتی در زمینه کمک به بخش ورزش اضافه کرد: با این حال صنایع نفت و گاز استان براساس قانون چنین اختیاراتی دارند، اما پارسال از پارس جنوبی فقط ۱۴۰ میلیون تومان به ورزش استان کمک شد که جوابگوی این همه ظرفیت ورزشی در استان نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر تاکید کرد: در همین زمینه استاندار نیز به عنوان مدیر ارشد استان باید با استفاده از منابع موجود به ورزش کمک کند چون این وضعیت زیبنده این استان نیست.

آدم های آویزان باعث سقوط شاهین و عدم صعود ایرانجوان شدند
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی در شاهین و ایرانجوان برای اینکه خودشان در مسئولیت بمانند مانع واگذاری آن به نفت شدند، گفت: جای تاسف است که برخی از افراد به جای این که به دنبال صعود تیمها باشند زمینه سقوط آنها را مهیا می کنند، همان طور که این مساله باعث سقوط تیم فوتبال شاهین بوشهر و مانع صعود تیم ایرانجوان شد.

وی ادامه داد: آدم های آویزان مانع لیگ برتری شدن ایرانجوان شدند که البته اگر بخواهم جزئیات آن را بازگو کنم، سنگ روی سنگ بند نمی شود.

گونی طومار علیه بوشهری ها به تهران می رود
جمشیدی در پاسخ به اظهارنظری درباره اینکه آیا بوشهر طی ۳۵ سال انقلاب نیرویی در حد وزیر نداشته که ابتواند با حضور در کابینه از حقوق و حقوق استان نیز دفاع کند، اظهار داشت: اتفاقا بوشهر نیروهای انسانی توانمندی دارد و سال های گذشته نیز چند معاون وزیر و معاون پارلمانی داشتیم که امروز نیستند و معتقدم یکی از دلایل آن برخی اقدامات تخریبی هم استانی های ماست، همچنان که روزی یک نفر از نهاد ریاست جمهوری به من گفت وقتی فردی از بوشهر گزینه تصدی مسئولیتی می شود، گونی های تومار علیه وی می آید.

واکنش جمشیدی به خبر تغییرش
 مدیرکل ورزش و جوانان استان درباره خبر تغییرش که در رسانه ها منتشر شده، گفت: حضورم در این سمت شاید یک روز دیگر و شاید هم ۵ سال طول بکشد، ولی تا روز آخر با جدیت به وظایفم می پردازم.

ورزشگاه گناوه غیرکارشناسی بود
وی در مورد ورزشگاه شماره دو گناوه اظهار کرد: این ورزشگاه قبل از حضور من کلنگ زنی شد، ضمن اینکه خارج از شهر احداث گردیده که برای رسیدن به آن احداث روگذر واجب است که هزینه ای میلیاردی را می طلبد، با این وجود روند اجرای آن پیگیری شده ولی در دو سال گذشته اعتباری نداشته ام. اما در سال جاری اعتبار خوبی برای آن گرفته شده که امیدواریم تخصیص یابد.

جمشیدی همچنین درباره استخر گناوه نیز گفت: این استخر با ۵۰ میلیون تومان تعمیر و فعال شده، اما مردم از آن استقبال نکرده اند که باید تدبیری در این خصوص اندیشید.

فعلا با فروش امتیاز پرسپولیس گناوه مخالفت کرده ام
مدیرکل ورزش و جوانان استان درباره سوالی پیرامون نگرانی از وضعیت تیم پرسپولیس گناوه گفت: مسئولان این تیم درخواست فروش امتیازشان در لیگ دسته دوم را دارند، ولی فعلا با آن موافقت نکرده و قول داده ایم در حد بضاعت خود کمک هایی به این تیم کنیم، هرچند قطعا به تنهایی نمی توانیم جوابگو باشیم.

همشیه این حرفها را زده ام، ولی گوش شنوایی نبوده است
خبرنگاری هم با اشاره به انتقادات امروز جمشیدی از بی توجهی صنایع درآمدزای استان به ورزش، انتقاد کرد که چرا پس از ۴ سال وی این سخنان صریح را بازگو می کند؟

جمشیدی هم اظهار داشت: همیشه درباره ضرورت ورود ظرفیت های اقتصادی استان به ورزش حرف زده ام و تازگی ندارد. شاهد آن هم برنامه سازان صداوسیما هستند ولی گوش شنوایی تاکنون نبوده است. 
وی افزود: به نظرم نجابت بوشهری ها باعث شده برخی سو استفاده کنند، اما قطعا اگر حرکتی مردمی و رسانه ای در این خصوص شکل بگیرد، روند موجود تغییر کرده و حقوق استان به دست می آید.

پیمانکار ورزشگاه جدید بوشهر ناکارآمد است
وی در پاسخ به سوالی درباره ورزشگاه ۱۵ هزار نفری تنگک بوشهر بیان کرد: این ورزشگاه یکی از زیرساخت های موردنیاز استان است اما پیمانکار ناکارآمدی برایش انتخاب شده و روند نامطلوبی دارد. البته انتخاب وی ارتباطی به استان نداشته و پروژه ای ملی است. 

وی ادامه داد: این پروژه از سال ۸۵ آغاز شده، اما قرار نیست اینقدر طول بکشد که وقتی آخرین آجر آن گذاشته می شود، آجرهای اولیه پوسیده شود. من هم از این وضعیت ناراحتم و در حدتوانم پیگیری کرده ام.
جمشیدی خاطرنشان کرد: اقدامات اولیه در خصوص این پروژه طی شده و اگر اعتبارات پیش بینی شده تخصیص یابد، امسال به بهره برداری می رسد.

تیم دلوار کشتی در مسابقات شرکت می کند
مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مبهم نماینده استان در لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: مشکلات تیم دلوارکشتی در حال مرتفع شدن است و امسال هم در مسابقات حضور خواهند داشت.

ساخت مجتمع ورزشی صلح آباد در انتظار تخصیص اعتبار
جمشیدی در پاسخ به سوال خبرنگار «خلیج فارس» درباره اینکه سرنوشت پروژه احداث م/ جتمع ورزشی در شهر بوشهر به کجا رسید گفت: هفت هزار مترمربع زمین در خیابان صلح آباد شامل ۱۱ پلاک با ارزش بیش از ۳۰ میلیارد تومان خریداری شده که سند آن قطعی است و مراحل طراحی اش نیز تمام شده، اما نیازمند تخصیص اعتبار است که اجرای آن آغاز شود.

وی افزود: با اجرای این پروژه، بخش عمده ای از مشکل شهر بوشهر خصوصا محلات متراکم از جمعیت در خصوص سرانه ورزشی مرتفع می شود.

استخر کوثر تا ۱٫۵ سال آینده راه اندازی می شود
وی درباره سوال دیگر خبرنگار «خلیج فارس» درباره تنها استخر عمومی بوشهر نیز گفت: با توجه به اینکه استخر کوثر با عمر کمتر از ۱۵ سال تخریب شد، برای بازسازی آن در سال ۹۱، ۳۰۰ میلیون تومان و درسال ۹۲ نیز ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت. 

وی ادامه داد: امسال نیز در شورای برنامه ریزی شهرستان ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آن تخصیص یافته و عملیات بازسازی آن از سر گرفته شده است. ما نیز تلاش داریم با خریداری بهترین مصالح، طی ۱٫۵ سال آینده یکی از بهترین استخرهای ایران آماده شود.

نتایج شورای ورزش استان رضایت بخش نبوده است
خبرنگار «خلیج فارس» همچنین از جمشیدی پرسید با گذشت ۴ ماه از اولین جلسه شورای ورزش استان در دولت تدبیر و امید، این نشست چه نتایجی داشته است؟

وی نیز پاسخ داد: به دلیل اصرار و درخواستی که از سوی ورزشی ها و اهالی رسانه وجود داشت، جلسه شورای ورزش استان پس از مدتها برگزار شد، اما چون آئین نامه آن به روز نبوده و بسیاری از اعضای آن که ظرفیت های مالی استان محسوب می شوند نسبت به گذشته دست شان برای هزینه کرد در ورزش قهرمانی باز نیست، از دو نشست شورای ورزش استان نتایج رضایت بخشی به دست نیامده است.

در انتخابات هیات فوتبال دنبال کار غیرقانونی نبودم
جمشیدی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر تلاشی که برای برکناری رییس هیات فوتبال استان کردید در زمینه های دیگر هم صورت می گرفت شاهد اتفاقات مثبتی در ورزش استان می بودیم، بیان کرد: در انتخابات هیئت فوتبال این استان به اندازه سرسوزنی هم به‌دنبال انجام کار غیرقانونی نبودم.

مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر اظهار داشت: تمام مکاتبات ۳ ساله بنده در خصوص این هیات شامل ۸۰ صفحه موجود است. ضمنا نشستی ۲ ساعته با دوانی رییس سابق این هیات داشتم و اصرار کردم که می خواهیم ضمن تجلیل از شما و در فضایی مطلوب، این تغییر صورت بگیرد، ولی او گفت اگر می توانید مجمع را برگزار کنید. نهایتا یک ماه بعد هم کفاشیان در بوشهر حضور یافته و مجمع انتخاباتی هیات فوتبال برگزار شد.

وی افزود: هرگز تمایلی به این شکل برخورد با رییس سابق هیات فوتبال استان نبودم، ولی گاهی اتفاقاتی خلاف میل آدم پیش می آید.

گفتنی است در این جلسه شماری از روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و روسای هیات های ورزشی استان حضور داشتند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز