قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » مشروح/ رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشکوه ده‌هاهزار نفر از فرماندهان بسیج :در جزئیات مذاکرات مداخله نمی‌کنم/خطوط قرمزرعایت شوند
مشروح/ رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشکوه ده‌هاهزار نفر از فرماندهان بسیج :در جزئیات مذاکرات مداخله نمی‌کنم/خطوط قرمزرعایت شوند

مشروح/ رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشکوه ده‌هاهزار نفر از فرماندهان بسیج :در جزئیات مذاکرات مداخله نمی‌کنم/خطوط قرمزرعایت شوند

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: عده‌ای”نرمش قهرمانانه” را دست کشیدن از اصول و آرمان‌های نظام اسلامی تعبیر کردند و برخی دشمنان نیز بر همین اساس، مدعی عقب‌نشینی نظام از اصول شدند درحالی‌که این برداشت‌ها خلاف واقع و بدفهمی است.

به گزارش نگین جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز، چهارشنبه در اجتماع پرشکوه ده‌ها هزار نفر از فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگی‌ها و روش‌های فریبکارانه و حق‌ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی و اقتدار ملت را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردند و با تأکید بر حمایت قطعی از دولت و مسئولان افزودند: در بحث هسته‌ای خطوط قرمز باید رعایت شود و از حقوق ملت، حتی یک قدم عقب‌نشینی نشود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این اجتماع عظیم، بسیج را مظهر عظمت ملت ایران و نیروی کارآمد درونی کشور دانستند و تصریح کردند: بسیج، برای دوستان نظام و انقلاب و کشور، مایه خرسندی و امید و اعتماد، و برای بدخواهان و دشمنان و کینه‌ورزان نظام اسلامی، مایه بیم و هراس است.

ایشان با اشاره به تقارن هفته بسیج با ایام حماسه بزرگ زینب کبری سلام الله علیها افزودند: حماسه زینبی، مکمل حماسه عاشورا است و به یک معنا حماسه حضرت زینب سلام الله علیها، احیا کننده و نگه‌دارنده حماسه عاشورا شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عظمت کار حضرت زینب سلام الله علیها فقط قابل سنجش و مقایسه با حماسه عاشورا است، خاطرنشان کردند: این بانوی بزرگ اسلام و بشریت همچون قله سرافراز و استواری در برابر همه مصیبت‌ها و حوادث تلخ ایستاد و به یک الگو و پیشوای جاودانه مبدل شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان پولادین و قاطعانه و در عین حال روان حضرت زینب سلام الله علیها در برابر مردم کوفه و همچنین در دربار ابن‌زیاد و دربار یزید گفتند: آن بانوی بزرگ مجسمه عزت بود، همچنان‌که حضرت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا بود.

ایشان، نتیجه ایستادگی حضرت زینب سلام الله علیها را، به وجود آمدن جریانی در طول تاریخ برای چگونگی حرکت و ایستادگی در مسیر حق دانستند و خاطرنشان کردند: باید الگوی حرکت ما و جهت‌گیری آن، همواره زینبی و هدف نیز عزت اسلام و جامعه اسلامی و عزت انسان باشد.

رهبر انقلاب اسلامی عامل اصلی به وجود آمدن چنین روحیه‌ای در حضرت زینب سلام الله علیها و سایر اولیا و انبیا و مؤمنین را برخورد صادقانه با عهد و پیمان الهی بیان کردند و گفتند: قرآن کریم، این صدق را هم برای پیامبران عظام الهی و اولیا و هم برای مؤمنین و مردم معمولی لازم می‌داند و همه ما باید در مقابل عهدی که با خدا داریم پاسخگو باشیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: بر اساس نص صریح قرآن، این عهد، ایستادگی در مواجهه با دشمن در نبرد نظامی، سیاسی و اقتصادی و پشت نکردن به دشمن، است.

ایشان گفتند: بر اساس این عهد، هرجا که صحنه زورآزمایی است، باید در مقابل دشمن ایستاد و باید عزم و اراده مؤمنین بر اراده دشمن غلبه پیدا کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این بخش از سخنان خود به تعبیر “نرمش قهرمانانه” که چندی پیش به کار بردند، اشاره کردند و گفتند: عده‌ای “نرمش قهرمانانه” را به دست کشیدن از اصول و آرمان‌های نظام اسلامی تعبیر کردند و برخی دشمنان نیز برهمین اساس، مدعی عقب‌نشینی نظام اسلامی از اصول شدند درحالی‌که این برداشت‌ها، خلاف واقع و بدفهمی است.

رهبر انقلاب اسلامی ادامه دادند: نرمش قهرمانانه به‌معنای مانور هنرمندانه و استفاده از شیوه‌های متنوع برای دستیابی به اهداف و آرمان‌های گوناگون نظام اسلامی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اهداف گوناگون نظام اسلامی برای پیشرفت و ایجاد تمدن عظیم اسلامی افزودند: این اهداف به‌صورت مرحله به مرحله و قطعه قطعه است که راهنمایان و هادیان و متفکران و مسئولان، این مراحل را قطعه گذاری می‌کنند و سپس حرکت جمعی شروع می‌شود.

ایشان خاطرنشان کردند: این، نظامِ صحیح حرکت منطقی برای پیشرفت نظام اسلامی است که همه فعالان عرصه سیاست و مدیران کلان کشور و همچنین فعالان عرصه بسیج باید آن را مد نظر داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی سپس چند سؤال مطرح کردند: آیا تأکید نظام اسلامی بر پیشرفت به‌معنای جنگ‌طلبی نظام اسلامی است؟ آیا نظام اسلامی می‌خواهد با همه ملتهای جهان و دولت‌ها چالش داشته باشد؟ همان‌گونه که برخی اوقات از دهان برخی دشمنان ملت ایران، از جمله از دهان نحسِ نجسِ سگ ِهار ِ منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شنیده می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: این ادعای دشمن، نقطه مقابل دیدگاه و روش اسلامی است زیرا هدف نظام اسلامی بر اساس درسی که از اسلام و قرآن و پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام گرفته شده، عدالت و احسان و نیکی به همه ملتها است.

ایشان تأکید کردند: تهدید واقعی جهان، نیروهای شرآفرین دنیا از جمله رژیم جعلی اسراییل و حامیان آن هستند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نظام اسلامی همواره خواهان محبت و خدمت به همه انسان‌ها و روابط دوستانه با ملتها است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: نظام اسلامی حتی با ملت آمریکا هیچ دشمنی ندارد، اگرچه دولت آمریکا، نسبت به ملت ایران و نظام اسلامی، مستکبر و دشمن و بدخواه و کینه‌ورز است.

ایشان تأکید کردند: آنچه نقطه مقابل نظام اسلامی است و نظام اسلامی با آن مقابله دارد، استکبار است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از تأکید بر این واقعیت، سخنان خود را در جمع دهها هزار فرمانده بسیجی با تبیین ویژگی‌های تاریخی استکبار و نمودهای آنها در دوران کنونی ادامه دادند.

رهبر انقلاب، استکبار را واژه‌ای قرآنی خواندند و افزودند: استخوان بندی استکبار در طول تاریخ، ثابت، اما روشهای آن متفاوت و متغیر بوده است.

ایشان با مخالفت با هرگونه برخورد غیرخردمندانه در هر عرصه‌ای خاطرنشان کردند: باید در همه زمینه‌ها از جمله مخالفت و مبارزه با استکبار با برنامه ریزی و درایت و حکمت عمل کرد.

رهبر انقلاب برای تحقق برخورد مدبرانه و خردمندانه با نظام استکبار، شناخت “خصوصیات، عملکرد و جهت‌گیری‌های نظام استکباری” را ضروری برشمردند و افزودند: بدون شناخت و درک صحیح خصوصیات نظام سلطه، برنامه ریزی حکیمانه برای مقابله با آن امکان پذیر نیست.

ایشان در تبیین خصوصیات رفتار نظام استکباری، بر یک ویژگی اصلی یعنی خودبرتربینی تمرکز کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند وقتی یک کشور یا یک نظام بین المللی، خود را اصل، محور و برتر بداند معادلات خطرناکی در تعاملات جهانی به وجود می‌آید.

رهبر انقلاب، قائل شدن حق مداخله در امور دیگر کشورها، تحمیل ارزش‌های مورد نظر به دیگر ملتها و ادعای مدیریت جهانی را از جمله پیامدهای خودبرتربینیِ مطلقِ نظام سلطه دانستند و افزودند: دولت‌مردان آمریکایی جوری حرف می‌زنند که انگار صاحب اختیار ملتها و مالک جهان و منطقه هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حق‌ناپذیری را از دیگر تبعاتی دانستند که ویژگی خودبرتربینی استکبار به دنبال می‌آورد.

ایشان با اشاره به مقاومت استکبار و آمریکایی‌ها در مقابل حقوق ملتها افزودند: بحث هسته‌ای ایران نمونه‌ای روشن از مخالفت سلطه‌گران در مقابل حقوق ملتهاست.
رهبر انقلاب گفتند: هر انسان و یا کشور اهل منطق و استدلال در مقابل حرف حق، تسلیم است اما استکبار حرف حق و حقوق روشن دیگران را نمی‌پذیرد و برای پایمال کردن این حقوق تلاش می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مجاز دانستن جنایت نسبت به ملتها را از دیگر ویژگی‌های استکبار برشمردند و افزودند: نظام سلطه برای ملتها و انسان‌هایی که تابع و تسلیم آنها نیستند هیچ ارزشی قائل نیست و هر جنایتی را در حق آنها مجاز می‌داند.

ایشان در تشریح برخی از مثال‌های بی‌پایانی که در این زمینه وجود دارد به برخورد مشمئز کننده مستکبرین با بومیان آمریکایی، جنایات انگلیسی‌ها در حق بومیان استرالیایی و بردگی سیاهان آفریقا به‌دست آمریکایی‌ها اشاره کردند.

رهبر انقلاب، استفاده آمریکایی‌ها از بمب اتمی در ژاپن را از دیگر نمونه‌های جنایات معاصر استکبار خواندند و خاطرنشان کردند: در دنیا فقط دو بار از بمب اتم استفاده شده که هر دو بار نیز آمریکایی‌ها آن را در حق مردم ژاپن انجام داده‌اند اما به‌رغم این جنایت اکنون خود را متولی مسئله اتمی در دنیا می‌خوانند.

رهبر انقلاب کشتار و شکنجه مردم در ویتنام، عراق، پاکستان و افغانستان را یادآور شدند و افزودند: شکنجه‌های نفرت‌آور در گوانتانامو و ابوغریب هیچ‌گاه از یاد ملتها نمی‌رود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در چارچوب ضرورت شناخت ویژگی‌های استکبار برای برخورد خردمندانه با نظام سلطه، به ویژگی دیگر سلطه‌گران یعنی فریب‌گری و نفاق پرداختند.
ایشان خاطرنشان کردند: پوشاندن لباس خدمت به جنایت، از شیوه‌های رایج مستکبران است.

رهبر انقلاب در اثبات این واقعیت به توجیه حمله اتمی به ژاپن در تبلیغات آمریکایی‌ها اشاره کردند و افزودند: آمریکایی‌ها می‌گویند اگر ۲۰۰ هزار نفر در حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی کشته نمی‌شدند جنگ جهانی دوم پایان نمی‌یافت و جامعه بشری باید ۲ میلیون کشته دیگر را تحمل می‌کرد بنابراین آمریکا در حمله به ژاپن، در واقع به بشریت خدمت کرده است!

ایشان افزودند: این دروغ عجیب و فریب‌کاری بزرگ در حالی تکرار می‌شود که براساس اسناد موجود چند ماه قبل از جنایت اتمی آمریکا در ژاپن، هیتلر یعنی رکن اصلی جنگ جهانی دوم خودکشی کرده بود. موسولینی یعنی رکن دیگر جنگ جهانی نیز قبل از این حمله دستگیر شده بود و ژاپنی‌ها هم از دو ماه قبل برای تسلیم شدن اعلام آمادگی کرده بودند.

رهبر انقلاب در تبیین علت واقعی حمله اتمی آمریکا به ژاپن خاطرنشان کردند واقعیت آن است که آمریکایی‌ها می‌خواستند سلاح جدیدشان یعنی بمب اتم را در یک میدان واقعی آزمایش کنند که این کار را با کشتار مردم بی‌گناه هیروشیما وناکازاکی انجام دادند اما اکنون در تبلیغات خود، به این جنایت لباس خدمت می‌پوشانند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برخورد منافقانه در ماجرای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را یک نمونه دیگر از فریبکاری‌های نظام استکبار دانستند.

ایشان خاطرنشان کردند: رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریکایی بارها استفاده از سلاح شیمیایی را خط قرمز خود اعلام کردند اما همین رژیم آمریکا با حملات شیمیایی صدام به ملت ایران، نه‌تنها مخالفت نکرد بلکه حداقل پانصد تن ماده شیمیایی بسیار خطرناک در اختیار صدام قرار داد که دیکتاتور بغداد با استفاده از آن، گاز خردل تولید کرد و مدافعان غیور ایران را هدف قرار داد.

ایشان، کشتار قریب به ۳۰۰ مسافر در حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و حمایت بی‌دریغ اطلاعاتی از صدام را از دیگر جنایات رژیم آمریکا خواندند و افزودند: جنگ افروزی، و اختلاف افکنی از دیگر خصوصیات نظام استکبار است.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مقابله جبهه حق و جبهه استکبار در تمام طول تاریخ این سؤال مبنایی را مطرح کردند: علت واقعی توطئه چینی استکبار در قبال جمهوری اسلامی چیست؟

رهبر انقلاب در پاسخ به این سؤال، به عامل اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی استناد کردند و افزودند: انقلاب ملت بزرگ ایران، و نظام منتخب این ملت اساساً در اعتراض به استکبار و عوامل آن شکل گرفته و رشد یافته است بنابراین استکبار با توجه به خصوصیات یادشده، اصولاً قادر نیست این نظام را تحمل کند مگر اینکه از شکست آن مأیوس شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توجه به ضرورت مأیوس شدن دشمن، به‌عنوان اصلی‌ترین عامل بازدارنده استکبار از ادامه توطئه علیه ملت ایران، تأکید کردند: آحاد ملت ایران، جوانان و همه کسانی که به‌هردلیل حتی غیراسلامی، به میهن و خاکشان عقیده دارند باید کاری کنند که در دل دشمن یأس به وجود آید و از ادامه توطئه‌ها مأیوس شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به استمرار دشمنی همه رؤسای جمهور آمریکا از اول انقلاب تاکنون، خاطرنشان کردند: تحریک قومیت‌ها، تدارک کودتا، تحریک صدام و کمک بی‌پایان به عراق، تحریم و انواع فشارهای دیگر، نشانه دشمنی مداوم آمریکا با ملتی است که سی و پنج سال پیش در منطقه حساس غرب آسیا، حرکتی مستقل را آغاز کرد و با وجود همه دشمنی‌ها، به رشد خود ادامه داد و به الگوی ملتهای منطقه تبدیل شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقش‌آفرینی رییس جمهور فعلی آمریکا در فتنه ۸۸ افزودند: در آن زمان یکی از شبکه‌های اجتماعی که می‌توانست به فتنه‌گران کمک کند احتیاج به تعمیر داشت اما همین دولت آمریکا مانع از توقف فعالیت‌های آن شد.

ایشان افزودند: آنها در این خیال خام و احمقانه بودند که شبکه‌های اجتماعی و توئیتر و فیس‌بوک می‌توانند نظام اسلامی را بربیندازند به همین علت، همه امکات خود را به خط کردند.

رهبر انقلاب تحریم‌ها را از دیگر روشها و ابزارهای دشمن برای شکست ملت ایران دانستند و تأکید کردند: مشکل آنها این است که این ملت و ایمان و همبستگی او را نشناخته‌اند و از خطاها و شکست‌های گذشته درس نمی‌گیرند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به بیان دائم ملت و نظام اسلامی در ۳۵ سال اخیر خاطرنشان کردند: همه موفقیت‌های ما و شکست‌های استکبار نشان می‌دهد که اقتدار و ایستادگی تنها راه برطرف کردن مزاحمت‌های دشمن و عقب زدن اوست و ملت این مسئله را به‌خوبی می‌داند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته‌ای و مباحث پیرامون آن اشاره کردند و گفتند: من بر حمایت از دولت و مسئولان داخلی و مسئولانی که اجرای مذاکرات را به‌عهده دارند، اصرار دارم زیرا حمایت از همه دولت‌ها را وظیفه خود می‌دانم.

ایشان افزودند: من چندین سال مسئولیت اجرایی را به‌عهده داشتم و سنگینی و سختی کار اجرایی را حس کرده‌ام و می‌دانم که مسئولان اجرایی نیازمند کمک و حمایت هستند، بنابراین حمایت من از دولت و مسئولان قطعی است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین گفتند: البته، از طرف دیگر، من بر تثبیت حقوق ملت ایران از جمله حق هسته‌ای نیز تأکید دارم و اصرار دارم که نباید از حقوق ملت ایران، حتی یک قدم، عقب‌نشینی شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: من در جزئیات مذاکرات مداخله نمی‌کنم اما خطوط قرمزی وجود دارد که باید رعایت شوند و مسئولان هم موظف به رعایت این خطوط قرمز هستند و نباید از فضاسازی‌ها و تهدیدهای دشمن هم به خود هراسی راه دهند.

ایشان، علت اصلی تحریم‌ها برضد ملت ایران را، کینه‌ورزی استکباریِ آمریکا دانستند و افزودند: کینه آمریکا برضد ملت ایران همچون کینه شتری است و هدف آنها از فشارها این است که شاید ملت تسلیم شود اما اشتباه می‌کنند زیرا ملت ایران، با فشار، تسلیم هیچ‌کس نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: به‌فضل و توفیق الهی، ملت ایران فشارها را تحمل و آن را تبدیل به فرصت خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی نقاط ضعف در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌های اقتصادی کشور و توهم دشمن برای رخنه از طریق این نقاط ضعف، گفتند: برخلاف توهم دشمن، این فشارها، فرصتی خواهد بود که ما نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

ایشان تأکید کردند: تحریم‌ها کارساز نخواهد بود و خودِ آمریکایی‌ها هم به این موضوع پی برده‌اند زیرا همواره در کنار تحریم، تهدید نظامی را نیز به کار می‌برند و این نشان می‌دهد که تحریم‌ها، هدف آنها را برآورده نمی‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: البته تهدید نظامی هم که پی‌درپی رییس جمهور و دیگر مسئولان آمریکایی بر زبان می‌آورند، اقدامی مشمئز کننده و نفرت انگیز است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین گفتند: رییس جمهور آمریکا و دیگر مقامات این کشور، به‌جای تهدید نظامی ملت ایران، فکری به حال اقتصاد ویران شده و قرضهای خود بکنند. بروند فکری کنند تا دولت آمریکا برای بیش از دو هفته تعطیل نشود.

ایشان تأکید کردند: ملت ایران به همه ملتهای دنیا احترام می‌گزارد اما برخورد ملت ایران با متعرض، برخورد پشیمان کننده خواهد بود و آن‌چنان سیلی به متعرض خواهد زد که هرگز فراموش نکند.

رهبر انقلاب اسلامی موظف بودن مقامات آمریکایی را به بیان سخنانی که موجب رضایت شبکه سرمایه داری صهیونیستی شود، مایه وهن و ذلت و بی‌آبرویی آنها برشمردند و خاطرنشان کردند: رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است زیرا این رژیمِ مفلوک بر اساس زور و تحمیل به وجود آمده و هیچ پدیده تحمیلی قابل دوام نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اظهار تأسف از تملق‌گویی برخی دولت‌های اروپایی در مقابل صهیونیست‌هایی که درواقع انسان نیستند، افزودند: در دوره‌ای، ملت فرانسه به‌علت ایستادگی رییس جمهور این کشور در مقابل انگلیس و آمریکا، اعتبار سیاسی کسب کرد اما اکنون دولت‌مردان فرانسوی نه‌فقط در مقابل آمریکا بلکه در مقابل رژیم نحسِ نجسِ صهیونیستی نیز اظهار خواری و کوچکی می‌کنند که مایه سرشکستگی ملت فرانسه است که خودشان باید برای آن علاجی پیدا کنند.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان معنای حقیقی بسیج را حضور متن مردم در عرصه‌های مختلف دانستند و تأکید کردند: این یک اصل مسلم و بدون تردید است که هرجا مردم در صحنه باشند و وحدت و همبستگی داشته باشند پیروزی قطعی است.

ایشان بسیج را مظهری از همین حضور مبارک خواندند و گفتند: بسیج در همه مراحل و دوران‌ها امتحان صداقت خود را به‌خوبی پس داده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: هرکس که به ارزش‌های اسلام پایبند است و برای زحمات، مجاهدت‌ها و خدمات بسیج، احترام قائل است، بسیجی به شمار می‌رود چه عضو مجموعه و سازمان بسیج باشد چه نباشد.

ایشان توانایی‌های بسیج را، کارگشای عرصه‌های مختلف خواندند و با اشاره به حضور قشرهای مختلف مردم و چهره‌های برجسته علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی در این مجموعه گفتند: توانایی‌های بسیج باید همچنان رشد و ارتقا یابد.

رهبر انقلاب، پایبندی به «الزامات اخلاقی، عملی و اجتماعی» را زمینه‌ساز رشد و تعالی مستمر بسیج برشمردند و افزودند: تقویت صبر و گذشت و تواضع، افزایش ظرفیت‌های درونی، داشتن جنبه، برخورد با محبت با مردم، و تعامل صحیح با محیط و جامعه و تلاش بی‌وقفه برای خدمت از جمله الزاماتی است که می‌تواند مجموعه بسیج را در پیشبرد اهداف کشور، از تأثیرگذاری روزافزون برخوردار سازد.

ایشان تأکید کردند: بسیج با این ویژگی‌ها می تواند مایه استقرار، ثبات و ابهت و افتخار نظام باشد که بحمدالله هست.

رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، جوان‌ها را مورد خطاب قرار دادند و گفتند: بدون هیچ تردیدی، آینده روشن و امیدبخش کشور و نظام متعلق به شما است و شما جوانان خواهید توانست کشور و ملت را به اوج توفیق برسانید و الگو و نمونه کامل تمدن نوین اسلامی را تشکیل دهید.

ایشان افزودند: لازمه انجام این وظایف سنگین از جانب جوانان، تقویتِ دین‌مداری، تقوا، عفت و پاکیزگی روحی و همچنین علم، نشاط کاری، امانت، خدمات اجتماعی و ورزش است.

در ابتدای این مراسم، با فرمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا و با رمز «محمد رسول الله(ص)» دومین مرحله از رزمایش گردان‌های بسیج با عنوان «الی بیت المقدس» در ۹ استان کشور به‌طور همزمان آغاز شد.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استکبار جهانی پیکاری سخت، وسیع و چندبعدی را علیه انقلاب آغاز کرده است، گفت: استحکام ساخت درونی نظام نیازمند سازماندهی گسترده بسیج مردمی برای حضور در میدان‌هایی است که انقلاب و نظام به آن احتیاج دارد.

سرلشکر جعفری با اشاره به بسترسازی مناسب در بسیج برای تحقق فرامین فرمانده کل قوا مجموعه‌ای از اقدامات صورت گرفته در بسیج در حوزه‌های مختلف از جمله تشکیل شبکه‌های صالحین، امر به معروف و نهی از منکر، سازندگی و محرومیت زدایی و کارآفرینی، علمی پژوهشی، نخبگانی و اقشاری و ورزشی را به‌عنوان زیر ساخت‌های لازم برای توسعه عناصر قدرت‌آفرین در ساخت درونی نظام نام برد.

همچنین سردار سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین نیز در سخنانی با اشاره به جهاد همه‌جانبه پایگاه‌های مقاومت به‌عنوان ستون فقرات بسیج گفت: امروز پایگاه‌های بسیج کانون بیداری و تکیه‌گاه امن برای مردم هستند.

وی تأکید کرد: دشمن تمام لشکرهای زر و زور و تزویر و هزاران رسانه را علیه کشور بسیج کند، سوزنی از مسیر ولایت عقب‌نشینی نخواهیم کرد.

در ابتدای این دیدار همچنین جمعی از بسیجیان حاضر در مراسم برنامه «پرچمداران تمدن اسلامی» را اجرا کردند./تسنیم

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز