سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » مگس ها بیشتر از چه اتفاقاتی می ترسند؟
مگس ها بیشتر از چه اتفاقاتی می ترسند؟

مگس ها بیشتر از چه اتفاقاتی می ترسند؟

مگس ها هم می ترسند

محققان با بررسی مگس‌های میوه به نتایجی در مورد احساس ترس آن‌ها دست یافتند. آن‌ها فهمیده‌اند که مگس‌ها از برخی اتفاق‌ها بیشتر می‌ترسند و حواسشان هم پرت می‌شود!

پژوهشگران در تحقیقات جدید خود دریافته‌اند که مگس‌های میوه هم احساس ترس دارند.

ویلیام گیبسون، محقق این مطالعه در دانشگاه کالیفرنیا اظهار کرد: «بررسی بر روی احساس ترس این حشره ممکن است به ما در بهبود درک احساسات انسانی کمک کند. اگرچه ممکن است تصور کنید موش‌ها برای مطالعه احساسات انسانی بهتر هستند، اما حشرات اطلاعات باارزش‌تری می‌توانند در اختیار ما بگذارند. مگس میوه دارای سیستم عصبی بسیار ساده‌ای است، اما مطالعه احساسات در حشرات و یا هر حیوان دیگری مشکل است.»

با شنیدن صدای تیراندازی غیرمنتظره، بسیاری از افراد واکنش ترس از خود نشان می‌دهند. به‌طورکلی در این احساس چنددقیقه‌ای رفتارها متفاوت و این احساس بنیانی است که باعث می‌شود افراد برای چند دقیقه متفاوت رفتار کنند. صدای شلیک ۱۰ گلوله، ترس بیشتری از یک گلوله در فرد ایجاد می‌کند که این موضوع بنیان مقیاس‌پذیری نامیده می‌شود.

یکی دیگر از بنیان‌های ترس تعمیم دادن به مطلب دیگر است. مثلاً اگر شما در حال خواندن کتاب هستید و صدای گلوله را بشنوید، بیشتر می‌ترسید و حواس شما از کتاب خواندن پرت می‌شود.

محققان بررسی‌هایی بر روی مگس انجام دادند و به نتایج مشابهی دست یافتند. آن‌ها می‌گویند هدف از این مطالعه بررسی بر روی احساس ترس و شادی مگس نبوده بلکه قصد دارند با توجه به این مطالعه بر روی احساسات تحقیق کرده و به نتایج بهتری دست یابند.

نتایج این بررسی در مجله Current Biology منتشر شده است.

منبع: isna.ir

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز