افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶
خانه » استان ها » جنوبي » بوشهر » میزان جذب اعتبارات سفررهبری به بوشهر
میزان جذب اعتبارات سفررهبری به بوشهر

میزان جذب اعتبارات سفررهبری به بوشهر

  میزان جذب اعتبارات سفررهبری به بوشهر

استاندار بوشهر گفت: در هفته گذشته ۶۰ درصد اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در فروردین سال ۹۱به بخش عسلویه این استان دریافت شده و تا هفته آینده ۴۰ درصد مابقی این اعتبارات نیز جذب خواهد شد.

 

به گزارش نگین جنوب، فریدون حسنوند روز دوشنبه در پنجمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر افزود: اولویت توزیع اعتبارات در این بخش با پروژه هایی است که از درصد بالای پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.

مجموع اعتبارات سفر هشتم فروردین ماه سال گذشته رهبر معظم انقلاب به منطقه ویژه پارس جنوبی در بخش عسلویه شهرستان کنگان در جنوب استان بوشهر بیش از ۶۶۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: با قرار دادن پروژه های این استان در سطح وزارتخانه ها در ردیف بودجه سال ۹۲، به دنبال افزایش اعتبارات این استان هستیم.

وی اضافه کرد: با آگاهی کامل از روند توزیع بودجه از هم اکنون برای افزایش حق و سهم استان بوشهر نسبت به سال های گذشته در ردیف های بودجه ای پیگیری و تلاش می کنیم.

وی با اشاره به این که استان بوشهر می تواند سهم بیشتری از بودجه سالانه کشور را به خود اختصاص دهد اضافه کرد: قراردادن پروژه ها در برنامه بودجه کل کشور و افزایش سهم ااین ستان از اعتبارات گلوبال در اختیاز وزارت خانه ها مختص به عملکرد استاندار و رایزنی نمایندگان مجلس نیست بلکه با چانه زنی مدیران استانی با وزارتخانه ها نیز امکان پذیر است.

وی مسلط بودن بر کلیات، سیاست ها و اهداف قانونگذاران در ارتباط با نظام بودجه ریزی را مهم توصیف کرد و گفت: تسلط بر مسائل بودجه ای برای استفاده از سایر ظرفیت ها، این امکان را به ما می دهد تا بودجه سال آینده، براساس شاخص و اولویت های مهم استان تعیین و اجرا شود.

حسنوند با اعلام این که در قانون بودجه سال ۹۲ فرصت مناسبی برای استفاده از تسهیلات برای توسعه پروژه ها در نظر گرفته شده است گفت : با توجه به این که این شرایط برای سال های بعد در نظر گرفته نمی شود می توان از این فرصت طلایی برای پیشرفت استان نهایت استفاده را برد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: احساس می کنم حق استان بوشهر در اختصاص اعتبارات نادیده گرفته می شود.

عبدالکریم جمیری اضافه کرد: هرچند نسبت تخصیص اعتبارات استان بوشهر به استان های دیگر از رشد مناسب و خیلی خوبی برخوردار است اما حق این استان دراختصاص اعتبارات بدون توجه به منابع نفت و گازی کم است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در باره اقتصاد مقاومتی گفت: مقصود از اقتصاد مقاومتی تعطیلی برخی امور نیست بلکه میانه روی در هزینه ها و انجام ماموریت های ضروری ملاک است.

نماینده بوشهر در مورد توزیع اعتبارات بیان کرد: توزیع اعتبارات شهرستانی باید به دور از تبعیض و به گونه ای باشد که مردم تغییر را در سیمای شهرنشینی و زندگی خود احساس کنند.

جمیری، خواستار هم افزایی و هماهنگی مدیران برای شتاب بخشی در روند توزیع اعتبارات شد./ایرنا

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز