عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » استان ها » جنوبي » بوشهر » می خواهم در لیگ برتر با لباس ایرانجوان بازی کنم+ عکس
می خواهم در لیگ برتر با لباس ایرانجوان بازی کنم+ عکس

می خواهم در لیگ برتر با لباس ایرانجوان بازی کنم+ عکس

راستش را بخواهید نه! بعضی از هم تیمی های سال پیش می گفتند با توجه به سن پایینت می توانی به تیمهای بهتری بروی اما دوست داشتم در بوشهر و ایرانجوان بمانم.

به گزارش نگین جنوب ،مهدی چاهکوتاه زاده! جوان ترکه ای و خوش استیل بوشهری مهمان فوتبال بوشهر بود. برای تیمش ۸ گل به ثمر رسانده آنهم در حالی که پنج بازی ابتدایی فصل را از دست داده!

پسر محبوب و سر به زیری است. زدن ۸ گل باعث نشده غرور او را فرابگیرد، به قول خودش تازه ابتدای راهش است. اما با کمی دقت در نگاهش متوجه می شوی تشنه پیشرفت و تکامل در فوتبال است. آقای گل و یکی از بهترین های نیم فصل اول ایرانجوان همین مهدی چاهکوتاه زاده است، او در کنار ابراهیم صالحی و میلاد فیاض بخش مثلث قدرتمند بوشهری های ایرانجوان هستند. نوع ضربه زدن این بوشهری و حرکات تکنیکی او در زمین در کنار قدرت سرزنی مطلوب باعث شد یکی از پدیده های نیم فصل لیگ یک باشد. مرد ۸ گله ایرانجوان بدون پنالتی این تعداد گل را به ثمر رسانده آن هم با وجود ۵ بازی کمتر نسبت به سایر رقبای حاضر در کورس گلزنی! مهدی تمام شرایط تبدیل شدن به یک بازیکن بزرگ را دارد. فیزیک مناسب، غنای تکنیکی بالا، ایجاد موقعیت گلزنی برای خود، تبحر در نواختن ضربات ایستگاهی و ….

همه و همه می تواند این بوشهری آینده دار را در مسیر پیشرفت و بزرگ شدن در فوتبال ایران قرار دهد. در طول گفتگو با مهدی چاهکوتاه زاده دو نکته بیش از بقیه به چشم آمد،ادب و متانت خاص بوشهری و دیگری تأکید چند باره او مبنی بر ارزش و احترامی که برای هوادارن تیمش قائل است.
گفتگوی ما با پدیده و گل زن ایرانجوان در نیم فصل را می خوانید:
از کجا فوتبال را شروع کردی؟
فوتبالم  از پیروزی زیر نظر رضا قربانی آغاز کردم ، ۷ سال پیروزی و ۴ سالی هم در ایرانجوان حضور دارم.

چرا در ۵ بازی اول غایب بودی؟
خب فوق دیپلم را گرفته بودم برای لیسانس هم امتحان داده بودم. تا جواب کنکور آمد و مراحل اداری طی شد پنج هفته گذشت.
فکرش را می کردی در نیم فصل ۸ گل بزنی؟
در بازی های تدارکاتی ابتدای فصل آمار گلزنی خوبی داشتم. اما راستش را بخواهید  فکر نمی کردم! به تنها چیزی که فکر می کردم بازی کردن بود و دلم می خواست خودم را بیشتر ثابت کنم.
به آقای گلی هم فکر می کنی؟
به آقای گلی فقط ۲۰ درصد فکر می کنم! دلم می خواهد گلزنی من باعث پیروزی تیم شود وگرنه گل بزنی تیم بازنده باشد به درد نمی خورد. هرچی خدا بخواهد. دوست دارم گل بزنم تا شادی هواداران را ببینم. بعد از گلزنی سکوها را نگاه می کنم خوشحالی آنها را که می بینم انرژی می گیرم.
ابتدای فصل پیشنهاد جدی هم داشتی؟
راستش را بخواهید نه! بعضی از هم تیمی های سال پیش می گفتند با توجه به سن پایینت می توانی به تیمهای بهتری بروی اما دوست داشتم در بوشهر و ایرانجوان بمانم.
تیم شما در نیم فصل چهارم شده، ارزیابی خودت چیست؟
ما می توانستیم قهرمان نیم فصل شویم. ابتدای فصل و بخصوص در بازی های خانگی امتیازات زیادی را از دست دادیم شاید اگر کمی دقت می کردیم اکنون با اختلاف در صدر بودیم. ۴ بازی در بوشهر مساوی گرفتیم حیف شد! اما با اطمینان می گویم ما شرایط صعود را داریم. جوانان با انگیزه ما مثل میلاد و ابراهیم در کنار دیگر با تجربه هایمان می تواند نتایج خوبی را رقم بزنند. امسال نسبت به پارسال شرایط خیلی بهتر است تیمها از نظر من ضعیف تر شده اند. به نظر من می توانیم در نیم فصل دوم خیلی از تیمها را در بوشهر و حتی خارج از بوشهر شکست دهیم به شرط آنکه حمایت شویم.
کدام گل این فصلت را بیشتر دوست داری؟
بازی مقابل نیروی زمینی گل خوبی زدم اما متأسفانه برای تیم هیچ امتیازی نداشت اما گل مقابل حفاری اهواز که منجر به پیروزی ایرانجوان شد را بیش از همه دوست دارم.
معمولاً در اردوهای تیم با چه کسانی هم اتاق هستی؟
میلاد فیاض بخش و ابراهیم صالحی ما ۳تا با هم خیلی راحتیم.
از شرایط مالی تیم در نیم فصل اول بگو؟ بر وفق مراد بود!
 شک نکنید حمایت مالی شویم با قدرت در کورس خواهیم ماند. پارسال پول قراردادمان دیر یا زود می شد اما پاداش ها تیم را نگه می داشت. این پاداش ها روحیه تیم را بالا می برد. امسال پاداشها کمتر شده اما انصافاً من خودم از مسئولین باشگاه تشکر می کنم. اگر فصل گذشته پول زودتر تزریق می شد شرایط ما فرق می کرد. استاندار وقت در بازی پلی آف قول پاداش ۲۰۰ میلیون تومانی داد اگر این ۲۰۰ میلیون در طول فصل به تیم تزریق می شد چه بسا ما به عنوان تیم اول راهی لیگ برتر می شدیم. امسال هم دیر نشده، حمایت شویم پول به موقع تزریق شود می توانیم بوشهری ها را شاد کنیم.
سرمربی این فصل ایرانجوان را چگونه می بینی؟
انسان بسیار خوبی است نه اینکه الان در تیمش باشم این حرفها را می زنم نه! آقای سنجری جوانها را بسیار دوست دارد. از نظر فنی ایشان در سطح بالایی قرار دارد. تجربه آوردن تیم به لیگ برتر را هم دارد و که امیدوارم این اتفاق برای تیم ما هم تکرار شود.
سقف آرزوهایت؟
دوست دارم در بهترین تیمهای کشورم بازی کنم. من رویای بازی در اروپا را در سر دارم. آرزو دارم با پیراهن تیم ملی بازی کنم که مطمئن هستم با کمی تلاش به آرزوهایم می رسم.
با توجه به عملکرد خوبت در نیم فصل اول، واسطه ها و دلال ها به سراغت نیامده اند؟!
راستش را بخواهید چند نفری تماس گرفته اند، در اولین تماس به دلیل اینکه شماره ها را نمی شناختم جواب می دادم اما بعد از اولین تماس دیگر جواب آنها را نمی دادم. دلم نمی خواهد با هیچ دلالی ارتباط داشته باشم. می خواهم با زور بازوی خودم و کمک خدا پیشرفت کنم. تا به اینجا رسیده ام دلالی در کار نبوده، خودم با کمک مربیانم رشد کرده ام، مطمئن باشید با راهنمایی های مربیانم و تلاش خودم در تمرینات به آنچه می خواهم می رسم. در این بین خدای خودم را هرگز فراموش نمی کنم.
بهترین دوست غیر ورزشی مهدی چاهکوتاه زاده؟
رضا قربانی. رضا بهترین دوست زندگی من است.
مربیانت از آغاز تا کنون را می توانی نام ببری؟
آقایان قائدپوری، پالیک، قربانی ۷ سال، اکبر موسوی، ناصر ابراهیمی، شرفی، عباسی، خرمزی و اکنون هم آقای سنجری.
تیم مورد علاقه ات در خارج از کشور؟
بایرن مونیخ (با تعصب عجیبی نام این تیم را می گوید)
این را هم بگویم از بچگی طرفدار استقلال بودم. برای دیدن بازی های استقلال به شیراز و تهران می رفتم. در و دیوار اتاقم پر بود از عکس های استقلالی ها! نیکبخت را دوست داشتم اما فرهاد مجیدی چیز دگری بود.
وقتی می بینی حسین ماهینی به عنوان نماینده بوشهری ها در تیم ملی بازی می کند چه احساسی داری؟
باعث خوشحالی و افتخار ما بوشهری هاست.
یک بوشهری در بازی های مقدماتی جام جهانی بازی کند و این انگیزه من و دیگر جوانان بوشهری را دو برابر می کند.
بازی بوشهری های حاضر در لیگ برتر را دنبال می کنم اما به شخصه مسعود نظرزاده را خیلی دوست دارم.
چرا در این چند سال به بومی ها و جوانان استان کمتر بها داده شده؟
خب ببینید شاید سیاست باشگاه هایمان اینگونه بوده، مربی می آوریم از او فقط پیروزی و صعود به لیگ برتر را می خواهیم. یعنی خیلی زود می خواهیم نتیجه مطلوب را بگیریم. هرچند آقای خرمزی با میدان دادن به جوانان انقلاب جدیدی در فوتبال بوشهر به پا کرد. ناگفته نماند کمی هم دست خودمان است. بگذارید نکته ای را بگویم! بازیکنان با تجربه ای که در کنار آنها بازی کرده ام می گویند هیچ جا به اندازه بوشهر جوان مستعد ندارد، اما جوانان شهر ما تلاش زیادی نمی کنند یا اگر به هدف اصلی خود نرسند خیلی زود نا امید می شوند.
سعید غلامزاده می گفت: در شیراز نصف شما فوتبال نمی کنند اما روزی ۵ ،۶ ساعت تمرین می کنند! به نظر من جوانان بوشهری باید کمی حوصله کنند. من در دو سال اول حضورم در ایرانجوان ۵ الی ۶ بازی انجام دادم. با وجود اینکه می دانستم در لیست ۱۸ نفره هم نیستم اما دست از تلاش برنمی داشتم. تازه اول راه هستم و باید حالا حالاها تجربه کسب کنم.
اگر قرار باشد در لیگ برتر بازی کنی دوست داری با کدام پیراهن باشد؟
 با لباس ایرانجوان در لیگ برتر بازی کنم بهترین اتفاق ممکن است، اما اگر قرار باشد در لیگ برتر باشم دلم می خواهد به چشم بیایم.
حرف آخر؟
از پدر و مادرم تشکر ویژه ای دارم. پدرم اکثر بازی ها را به ورزشگاه می آید. در زندگی من دوستی وجود دارد به نام رضا قربانی ، ایشان از بچگی من را راهنمایی می کرد. بسان یک برادر. همین جا از رضای عزیز تقدیر می کنم لازم می دانم از عباس حاجی زاده و پیشکسوت بزرگ باشگاه اقای محمد جهان افروزیان که همیشه حامی ما جوانان بودنده اند سپاسگذاری کنم .هوادارن ما در ایران بی نظیرند. در گرما و سرما ما را تنها نمی گذارند. آنها تیم را با جان و دل دوست دارند. دلم می خواهد باز هم آنها را شاد کنم.
منبع:فوتبال بوشهر
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز