آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » نان ارزان شد!!
نان ارزان شد!!

نان ارزان شد!!

نان ارزان شد!!

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استانداری تهران خبر داد که «قیمت نان بربری در شهر تهران و شمیرانات اصلاح شده و از امروز دوشنبه این نان با وزن ۶۰۰ گرم با قیمت ۶۵۰ تومان عرضه می‌شود.»

نعمت‌الله ترکی در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی‌های انجام‌شده درباره قیمت و کیفیت عرضه نان با بیان اینکه «نان‌های سنگک و تافتون هیچ تغییری نداشته و نان لواش تغییراتی در بخش وزن هر چانه برای بالابردن کیفیت داشته است» افزود: کیفیت نان به صورت روزانه توسط حوزه بازرسی استانداری کنترل و با کلیه تخلفات برخورد قاطع می‌شود.

ترکی ادامه داد: بر آنچه دولت مصوب کرده در بخش‌های مختلف مرتبط با نان می‌توانند حداکثر تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند اما فرصتی نیز تعیین شد که در بخش وزن و قیمت انواع نان پس از بررسی برای رندشدن قیمت‌ها حدود یک تا دو درصد افزایش یا کاهش اعمال شود.

وی افزود: در این زمینه با بررسی‌هایی که درباره نان بربری انجام شد پس از افزایش ۴۰ درصدی قیمت به این نتیجه رسیدیم که قیمت این نان باید اصلاح شود؛ بر همین اساس روز گذشته در جلسه‌ای با حضور اعضای اتحادیه و صنف قیمت نان بربری از ۷۰۰ تومان به ۶۵۰ تومان کاهش پیدا کرد.

وی درباره رضایت‌مندی شهروندان از قیمت و کیفیت نان هم گفت: بسیاری از افرادی که مسئول نانوایی‌ها هستند خودشان فعالیت نمی‌کنند و نانوایی را اجاره داده‌اند؛ بنابراین برخی افراد آموزش‌های لازم را ندارند؛ اما قطعا در خصوص ساماندهی این نانوایی‌ها برای افزایش کیفیت اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

البته دولت نیز مقرر کرده است تا پایان سال ۲۰ درصد از مراکز عرضه نان به صورت آزاد، انواع نان را به شهروندان عرضه کنند؛ یعنی آرد و گندم برای این نانوایی‌ها آزاد خواهد بود و قیمت‌گذاری هم بر اساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد.

وی افزود: امیدواریم بر اساس گفته‌های نانوایی‌ها با این روش کیفیت نان اصلاح شود.

ترکی درباره تغییر قیمت آرد نیز گفت: عرضه آرد با نرخ ۱۲ درصد سبوس‌گیری ۷۶۱ تومان و سه ریال ، ۱۵ درصد سبوس‌گیری ، ۷۸۷ تومان و ۶ ریال، ‌۱۸ درصد سبوس‌گیری ۸۱۵ تومان و ۹ ریال و با نرخ ۲۱ درصد سبوسگیری ۸۴۶ تومان و سه ریال مشخص شده است.

خبر آنلاین

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز