یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » هزینه تغییر نام ایرانی‌ها چقدر است؟
هزینه تغییر نام ایرانی‌ها چقدر است؟

هزینه تغییر نام ایرانی‌ها چقدر است؟

هزینه تغییر نام ایرانی‌ها چقدر است؟

 

مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال ضمن اعلام آخرین جزئیات و شرایط تغییر نام و نام خانوادگی در کشور از هزینه‌های این تغییر نام خبر داد.
محسن اسماعیلی در مورد هزینه این تغییرات گفت: تغییر نام خانوادگی ۵۰ هزار تومان، تغییر نام ۱۰۰ هزار تومان در ثبت احوال و ۱۰ هزار تومان نیز در هیات حل اختلاف هزینه در بر دارد.در مورد تغییر نام گفت: در ۹ ماهه اول سال حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ مورد تغییر نام ثبت شده است که تعدادی از این نام‌ها در هیات حل اختلاف تغییر پیدا کرده و تعدادی نیز براساس مصوبه شورای عالی ثبت احوال در ادارات استانی تغییر یافته‌اند.

وی افزود: نام‌هایی با فراوانی کم، نام‌های نادر، دارای معانی زشت و نادرست و… را می‌توان در ادارات سازمان تغییر داد و بیشتر اسامی‌ که طی ۵ سال گذشته اقبال مردم نسبت به انتخاب آنها کم بوده و یا بر مبنای اطلاعات پایگاه جمعیتی کشور کمتر انتخاب شدند را می‌توان تغییر داد با اسامی ایرانی‌اسلامی‌ای که فراوانی بسیاری داشته‌اند.

به گفته مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال، اسامی‌ مانند اعظم، کشور، خاور، بختیار و… را می‌توان با اسامی دارای فراوانی زیاد تغییر داد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه گرایش مردم به سمت نام‌های نیکو ایرانی‌اسلامی افزایش یافته است گفت: اسامی نام‌های مرکب و دارای فراوانی زیاد طی ۵ سال گذشته برای دختران و پسران انتخاب شده به طوری که می‌توان خدیجه و یا رقیه را به فاطمه تغییر داد اما به نام‌های دیگری که فراوانی کمتری دارند، خیر.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در استان‌های پرجمعیت مانند تهران مدت‌زمانی که برای تغییر نام و نام خانوادگی لازم است کمتر از یک ماه و در استان‌های کوچک این تغییرات یک تا یک و نیم ماه به طول می‌انجامد.

منبع:مهر
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز