سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » هشدار وزیر درباره مصرف چیپس و پفک
هشدار وزیر درباره مصرف چیپس و پفک

هشدار وزیر درباره مصرف چیپس و پفک

معایب و مضرات مصرف چیپس و پفک از دید وزیر بهداشت

 

مهر: وزیر بهداشت در خصوص برخی تبلیغات و تولید تنقلات و سایر کالاهای آسیب رسان با تاکید بر اینکه نمی توان تولید را متوقف کرد گفت: باید با وضع عوارض مصرف را کنترل کرد.

دکتر سید حسن هاشمی در خصوص تبلیغات گسترده برخی تنقلات در رسانه ها و در سطح شهرها اظهار داشت: به هر حال ما هم شاهد این نوع تبلیغات در سطح شهرها هستیم و این درحالیست که این کالاها پروانه بهداشتی دارند و به میزان بسیار زیاد هم تولید می شوند و بر اساس قانون نمی توان جلوی تولید این نوع کالاها را گرفت.

وی افزود: برخی تنقلات شور مثل چیپس و پفک و یا حتی سوهان و گز هم در برخی موارد در صورتی که توسط کودکان دارای اضافه وزن و افراد مبتلا به پرفشاری و قند مورد استفاده قرار گیرند صدمات جبران ناپذیری را پدید می آورند.

وزیر بهداشت یادآور شد: در خصوص کنترل مصرف این قبیل تنقلات و دیگر کالاهای آسیب رسان به نظر می رسد باید با برنامه ریزی و وضع عوارض دست به اقداماتی زد که در نهایت کاهش مصرف را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون موفق به متقاعد کردن دولت هاو مجالس در وضع عوارض بر این کالاها نشده ایم، به تجربه موفق سایر کشورها در کنترل مصرف این نوع کالاها از طریق وضع عوارض اشاره کرد و گفت: در ۷۰ کشور مطالعه ای صورت گرفته است که توانسته اند با وضع عوارض مصرف کالاهای آسیب رسان در میان افراد جامع و گروه های مختلف کاهش بدهند.

وزیر بهداشت با یادآوری اینکه این مسئله با وضع عوارض بر خرده فروشی سیگار نیز محقق می شود تاکید کرد: از این طریق ما می توانیم ۱۱ هزار میلیارد به درآمدهای کشور اضافه کنیم.

وی خواهان توجه جدی مجلس و دولت به وضع عوارض بر کالاهای آسیب رسان شد و تاکید کرد: در شرایطی که نمی توان جلوی تولید را گرفت، می توان با وضع عوارض مصرف را کنترل کرد.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز