کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » کارهای لازم برای بالا بردن امنیت لپ تاپ
کارهای لازم برای بالا بردن امنیت لپ تاپ

کارهای لازم برای بالا بردن امنیت لپ تاپ

کارهایی برای حفظ امنیت لپ‌ تاپ

کارهایی برای حفظ امنیت لپ‌ تاپ

در این گزارش نکاتی ضروری را برای امنیت لپ تاپ به شما کاربران عزیز معرفی می کنیم که رعایت آنها موجب حفظ اطلاعات و امنیت لپ تابتان می شود.

قفل لپ تاپ با کابل امنیتی

در محل کار،هتل یا دیگر مکان‌های عمومی از کابل امنیتی لپ تاپ استفاده کنید.آنرا به چیزی ثابت و یا تکه اثاثیه بزرگی (مانند میز) متصل کنید.

مراقبت از لپ تاپ در فرودگاه‌ها و هتل‌ها

هنگامی که از گیت بازرسی فرودگاه رد می‌شوید،چشمان خود را از لپ تاپتان برندارید.تا زمانی که فرد جلویی شما از گیت بازرسی به طور کامل عبور نکرده است مراقب لپ تاپ خود باشید.سردرگمی و بهم ریختن بازرسی‌های امنیتی می‌تواند فرصت خوبی برای دزدان باشد.

اگر در هتل توقف می‌کنید،کابل امنیتی کافی نخواهد بود. لپ تاپ خود را در محل امنی از اتاق نگهداری کنید. اگر لپ تاپ را به کابل امنیتی متصل کرده و آنرا در اتاق هتل گذاشته‌اید، حتماً آویز “لطفاً مزاحم نشوید” را جلوی درب ورودی اتاق قرار دهید.

فعال کردن مکانیزم هشداردهی

براساس نیازمندی‌های امنیتی،استفاده از مکانیزم‌های هشداردهی در لپ تاپ می‌تواند ابزاری مفید باشد.برخی مکانیزم‌های هشداردهی در لپ تاپ وجود دارند که زمانی حرکت غیرمنتظره‌ای وجود داشته باشد یا رایانه به محدوده ای خارج از مکان تعریف شده برده می شود صدا خواهند داد. برنامه‌ای که هنگام اتصال لپ تاپ به اینترنت مکان لپ تاپ دزیده شده را گزارش می‌دهد نیز می‌تواند مفید باشد.

قرار دادن لپ تاپ در کیفی که کمتر از کیف خود لپ تاپ آشکار باشد

بر اساس اطلاعات سایت ماهر که مطالب این گزارش از آن برگرفته شده،هنگامی که لپ تاپتان را در خیابان حمل می کنید، حمل آن در کیف کامپیوتر به نوعی بیانگر وجود لپ تاپ در آن است. به جای کیف کامپیوتر از کیفی دیگر مانند کوله پشتی استفاده کنید.

کارهایی که نباید انجام دهید:

رها کردن لپ تاپ بدون توجه حتی برای یک لحظه

رها کردن لپ تاپ یا سپردن آن به افراد غریبه کار جالبی به نظر نمی‌رسد.لپ تاپتان را حتی برای یک لحظه بدون محافظ رها نکنید.

قرار دادن لپ تاپ روی زمین

مهم نیست در چه مکان عمومی(اتاق کنفرانس، کافی شاپ یا کنار میز ثبت نام) قرار دارید بلکه مهم آن است که به هیچ وجه لپ تاپتان را روی زمین نگذارید.اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، آنرا میان دو پا یا روبروی پای خود قرار دهید تا یادتان بماند که لپ تاپ در آنجا قرار دارد.

رها کردن لپ تاپ در ماشین

ماشین‌های پارک شده،هدف مناسبی برای دزدان لپ تاپ است.اگر چاره‌ای ندارید و باید آن را در ماشین بگذارید، سعی کنید آن را خارج از دید قرار دهید.

نگهداری کلمات عبور همراه با لپ تاپ یا در کیف آن

به خاطر سپردن کلمات عبور قوی یا شماره‌های دسترسی ممکن است کاری سخت باشد.از طرف دیگر، نگهداری آن در کیف لپ تاپ یا ذخیره آن در لپ تاپ مانند:جاگذاشتن کلید در ماشین است.

منبع: yjc.ir

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز