ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » کتایون ریاحی از نگاه دوستان اش!
کتایون ریاحی از نگاه دوستان اش!

کتایون ریاحی از نگاه دوستان اش!

کتایون ریاحی از نگاه دوستان اش!

 

مجله زندگی ایده آل:هانیه توسلی: ریاحی هنرمند همراهی استدر «شام آخر» با خانم ریاحی همبازی بودم، بسیار دوست داشتم این همراهی ادامه پیدا می‌کرد اما ایشان متاسفانه بنا به دلخواه شخصی‌شان از سینما و تلویزیون فاصله گرفتند و از این اتفاق بسیار متاسفم.

در سینما بازیگرهای خانمی که با هم همبازی می‌شوند سعی می‌کنند به گونه‌ای برخورد کنند که فقط خودشان به چشم بیایند اما واقعا در این فیلم ایشان احساس رقابت با من نداشتند و آنقدر فضا دوستانه بود که ما به سختی می‌توانستیم حالت‌های خصمانه‌ای که مجبور بودیم در فیلم  ایفا کنیم را به تصویر بکشیم.  خانم ریاحی سعی می‌کنند تجربیات‌شان را با دوستان همبازی‌شان به اشتراک بگذارند که این مسئله به روح بزرگ‌شان برمی‌گردد.

katayoon-Riyahi_www-neginjonoub-IR

طرفداران بسیاری دارند و می‌دانم که همواره این طرفداران برقرار خواهند بود و با کار نکردن ایشان طرفداران‌شان نه تنها از بین نمی‌روند که کم هم نمی‌شوند.  من مطمئن هستم، ایشان اگر بخواهند همین حالا هم می‌توانند به سینما برگردند و بدرخشند و مطمئن‌تر هستم کارگردانان زیادی از نبود ایشان در سینما احساس خلأ می‌کنند.  امیدوارم که دوباره با ایشان همبازی شوم و اخلاق حرفه‌ای واقعی را در کنارشان تمرین کنم.

کتایون ریاحی از آن دست بازیگرانی است که هرگز نیاز نداشته است برای دیده شدن دست به کارهای غیرعادی بزنند.  ایشان با متانت کارشان را کرده اند  و آن گونه که شایسته‌‌شان بوده دیده شده و به هنرشان احترام گذاشته شده است.  امیدواریم که ایشان پس از مدتی استراحت که گفته بودند به آن نیاز دارند دوباره به خانواده سینما برگردند.  در کنار کارهای انسان‌دوستانه‌ای که انجام می‌دهند به فعالیت‌های هنری‌شان هم برسند تا همه از حضورشان لذت ببرند و استفاده کنند.


گوهر خیراندیش: سینما به هنرمندی مانند ریاحی به خود می‌بالد

خانم کتایون ریاحی، بانوی هنرمند و بازیگر تلویزیون و سینما هستند. آشنایی من با ایشان به زمان‌های قدیمی برمی‌گردد که کارهای ایشان را می‌دیدم و با ایشان همبازی نشدم تا فیلم «دعوت» ساخته آقای حاتمی‌کیا که در یکی از اپیزود‌ها با ایشان بازی کردم. آرامش، صبوری، وقار و بازی‌شان همه را به احترام به ایشان وامی‌داشت. با اینکه یکی، دو صحنه با ایشان بازی داشتم اما لذت بازی با ایشان در ذهن من ماندگار هست و برایم تداعی‌کننده زنی با قلب مهربان، بزرگ و بیش از همه صبور و آرام است.

کتایون ریاحی از نگاه دوستان اش!

ایشان مدیریت بنیاد نیکوکاری کمک (کیش مهر کتایون) که حامی کودکان ناشنوای نیازمند کاشت حلزونی گوش است را برعهده دارند و در مراسمی برای بنیاد هنرمندان را دعوت کردند که من هم به آنجا رفتم. این مراسم برای پدر و مادرها و افراد دیگری که با این کودکان ارتباط داشتند، بود و اطلاعات لازم را در اختیار آنها می‌گذاشت. در آنجا با احترام و توجهی که به بازیگران داشتند و نظارتی که بر امور می‌کردند، فضای خوبی را فراهم کردند. چند وقتی است ایشان از عرصه بازیگری دور هستند و فعالیتی ندارند اما دیدم که فعالیت‌های عام‌المنفعه و خیرخواهانه انجام می‌دهند.

من می‌بالم که بازیگران ما منهای توانایی بازیگری می‌توانند منبع انرژی برای کارهای خیرخواهانه هم باشند و وقتی می‌دیدم ایشان از موقعیت و شهرتی که دارند برای کارهایی انسان‌دوستانه و خیرخواهانه بهره می‌برند، واقعا لذت بردم. بازی درخشان و چهره زیبای ایشان در نقش زلیخا در سریال یوسف (ع) در اذهان مردم ماندگار است و ایشان از این وجهه برای حرکت‌های خیرخواهانه استفاده می‌کنند.
خداوند به ایشان سلامتی بدهد و تا هر زمانی که دوست دارند و در هر عرصه‌ای که می‌خواهند فعالیت کنند. آرزوی توفیق برای‌شان دارم.


مصطفی زمانی: کتایون ریاحی به معنای واقعی هنرمند است

من افتخار داشتم در سریال «یوسف پیامبر» در کنار خانم ریاحی باشم، ایشان به تمامی معنا انسان شریف و هنرمند برجسته‌ای هستند. همیشه روحیات ایشان را سر صحنه فیلمبرداری تحسین می‌کردم، نه‌تنها خودشان به خوبی از پس نقش‌شان برمی‌آمدند که به بازیگرهای دیگر هم کمک می‌کردند تا بتوانند به خوبی از پس کارشان برآیند.  خانم ریاحی که در این سریال پارتنر اصلی من به حساب می‌آمدند تمام مدت تلاش می‌کردند در سکانس‌هایی که حتی حضور هم ندارند به من کمک کنند تا بتوانم به خوبی نقش «یوسف» را بازی کنم.

کتایون ریاحی از نگاه دوستان اش!

اخلاق حرفه‌ای یکی از مباحثی است که من واقعا با همکاری با ایشان آموختم. به‌موقع سر ضبط حاضر می‌شدند و نکته جالب این است که در مدت طولانی که با هم بودیم، اگر ناملایماتی هم وجود داشت ایشان هرگز عصبانی نمی‌شدند و خستگی نمی‌توانست باعث شود با همکاران بد برخورد کنند.  ایشان از لحاظ کارهای خیریه نیز بسیار پیشقدم هستند و برای کارهای خیریه به شکل کاملا داوطلبانه حاضر می‌شوند و طرفداران خود را تشویق می‌کنند که برای کارهای خیر اقدام کنند.

مدتی است که سینما و تلویزیون از حضورشان محروم است و این بانوی هنرمند و خوش‌سیما در کیش ایران خلوتی گزیده و مشغول نوشتن است، هنرمندانی همچون خانم ریاحی حیف است که سینما و تلویزیون را از حضور خود بی‌نصیب بگذارند و مطمئنا طرفداران ایشان هم دیگر طاقت دوری از این هنرمند عزیز را ندارند، امیدوارم هرچه زودتر ایشان را مانند گذشته پرکار و پررنگ ببینیم.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز