هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » کتک خوردن خانم پرستار در اتاق عمل
کتک خوردن خانم پرستار در اتاق عمل

کتک خوردن خانم پرستار در اتاق عمل

تکنسین بیهوشی بیمارستان شهید صدوقی یزد که شاهد کتک خوردن یک پرستار زن در اتاق عمل این بیمارستان بود برای روشن شدن ابعاد واقعی این اتفاق توضیحاتی ارائه داد.

محسن فخرالفخر تکنسین بیهوشی اتاق عمل بیمارستان صدوقی یزد درباره ماجرای ضرب و شتم سوپروایزر اتاق عمل بیمارستان صدوقی یزد از سوی یک پزشک؛ گفت:« ضرب و شتم به آن صورت که مطرح شده؛ نبوده است.

این پزشک به تازگی برای پیوند کلیه به بیمارستان صدوقی آمده بود که به دلیل کمبودها و نداشتن کمد برای تعویض لباس، روز حادثه برای اعتراض به این وضعیت به صورت نمادین با کت و شلوار و کفش به اتاق عمل وارد شده است».

وی ادامه داد:«سوپروایزر اتاق عمل در واکنش به این اقدام چندین بار به پزشک تذکر داده است اما وی زیربار نرفته و عنوان کرده من امروز می‌خواهم با این لباس‌ها به اتاق عمل بروم. سوپروایزر به درخواست رییس بیمارستان به عنوان مسئول اتاق عمل شروع به گرفتن عکس از این پزشک می‌کند که همین مسئله موجب بروز درگیری و در نهایت ضرب و شتم سوپروایزر می‌شود».

وی با اشاره به عذرخواهی پزشک بعد از گذشت چند روز از ماجرا؛گفت:«پزشک عنوان کرده قصد ضرب و شتم نداشته اما به دلیل عکس گرفتن عصبانی شده است؛ اما سوپروایزر عذرخواهی پزشک را قبول نکرده و اقدام به شکایت کرده است. البته رییس دانشگاه از این خانم نیز اعلام حمایت کرده و قول پیگیری ماجرا را داده است».

وی در پاسخ به اینکه آیا این اقدام به اصطلاح نمادین پزشک(ورود با کت و شلوار به اتاق عمل) موجب به خطر افتادن جان بیماران نمی شود؛ گفت:« بله. زمانی که پزشک به اتاق عمل وارد می شود یک بیمار از ناحیه کمر تحت عمل جراحی قرار داشته است و چنین عمل‌هایی ریسک عفونت بالایی دارد و یکی از معضلات ما این است که آمار عفونت اتاق عمل ما بالا است چه رسد به اینکه بدون لباس مخصوص هم وارد اتاق عمل شوند».

تکنسین بیهوشی بیمارستان صدوقی یزد در پایان گفت:« بخش پیوند بیمارستان راه اندازی شده است اما بخش اتاق عمل بیمارستان تجهیز نشده و به صورت سمبلیک راه اندازی شده است و بعد از افتتاح آن توسط وزیر، در آن بسته شده است و عملا افتتاح نشده و مجبورند برای پیوند کلیه به اتاق عملی که برای جراحی ارتوپدی است بیایند».

گفتنی است احمد نجاتیان قائم مقام سازمان نظام پرستاری نیز گفته که سازمان نظام پرستاری به ماجرای کتک خوردن پرستاری در گوشه‌ای از کشور با قدرت وارد شده و از طریق محاکم قضیه را دنیال می‌کند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز